Autor Wątek: Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???  (Przeczytany 2680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amps11

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« dnia: 27 Grudzień 2008, 18:43:46 »
Witam!
Mam problem z wpięciem się w instalację elektryczną auta. Hak mam już zamontowany, ale nie mogę znaleźć wiązki elektrycznej z tyłu auta. Znalazłem kabelki za zderzakiem, ale to raczej tylko przeciwmgielne. Próbowałem coś rozkminić z podanego manuala Tucsona, ale tam nic nie ma. Może ktoś przerabiał temat i może coś podpowiedzieć .
 <pomocy>

IgoReCzeK

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2008, 20:26:58 »
Witam. Nie sądzę, by było gotowe wyprowadzenie instalacji elektrycznej pod hak. Dlatego nieśmiało zaproponuję podejść pod wtyczkę od jednej z tylnych lamp, świateł przeciwmgielnych i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Przy dobrym układzie można skutecznie zarobić przewody na wspomnianej wtyczce nie ingerując w stan izolacji przewodów elektrycznych do niej prowadzonych. Problemem będzie na pewno ich długość, która się zwiększy między lampą a gniazdem wtykowym przy haku , ale to nie są aż tak wysokie koszty, by nie spróbować tego rozwiązania. Samo podpięcie się pod wtyczkę będzie banalne, bo rozkład okablowania lampy nie jest trudny i łatwo bez „manuala” dojść, który pin wtyczki do czego służy. Pozostaje jednak problem większego obciążenia instalacji elektrycznej z jednej strony prądem elektrycznym. Nie wiem z jakim zapasem dobierane są przekroje przewodów elektrycznych, tak więc dla bezpieczeństwa proponuję rozdzielić tak instalację elektryczną, by gniazdo wtykowe przy haku było zasilane z obu lamp i to nie tylko ze względu na kierunkowskazy. Jako sposób połączenia elektrycznego przewodów proponuję lutowanie i później izolacyjne koszulki termokurczliwe, ewentualnie taśmę samo wulkanizującą się. Pozdrawiam Igor.

Dodano: 2008-12-27 o godz. 22:18
santafer, zrób fotografie i dopiero napisz post w zrozumiały sposób, nikogo w tym temacie nie interesuje Twoja wycieczka do Chorwacji.

santafer

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2008, 22:04:09 »
Witam,kolega @IgoReCzek dużo napisał,-,wody nalał,nic z tego nie wynika.
Mam hak w Santa Fe i podróż do Chorwacji-wszystko sprawne i działa.Jeśli obejdzie się bez głupich bez wiedzy i praktyki (jak to przeważnie) komentarzy zrobię fotki połączenia -jak i gdzie
pozdrawiam

amps11

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2008, 19:19:47 »
Witam! Santafer-zdjęcia, jak najbardziej mile widziane, ale wystarczyłaby mi informacja, gdzie znaleźć kabel, w który należy się wpiąć. A opis kabli kolorami, to już byłoby marzenie. Pozdrawiam

santafer

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2008, 21:29:08 »
Obiecałem -dam fotki jak wpięte,wiekszość połączeń w tylnej lewej lampie.
Postaram sie jutro
pzdro

Brt85

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2008, 21:45:04 »
amps11, myślę, że zawsze możesz podjechać do ASO i podpytać jak oni seryjnie to montują.

santafer

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2008, 21:49:08 »
@brt85,spróbuj sam zastosować swoją światłą rade w praktyce :shock: .ASO jest od wysysania pieniedzy a nie od udzielania rad domowym mechanikom
pzdr

Dodano:
No dobra,zeby nie było :)
Połączenia haka

Nie wiem czy w kazdym haku kolory kabli są takie same.N alogike powinno tak być
Pod tym linkiem to samo w wiekszej rozdzielczości



----
Brt85: Używaj opcji edytuj! Czytaj regulamin!

C. Tramell

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2008, 22:21:22 »
Cytat: "santafer"
No dobra,zeby nie było
Połączenia haka

 <hahaha> <hahaha>
Na wystawę te zdjecia czy jak? Jak z nich podlaczyc gniazdo?
Nawet taka prosta kobieta jak ja wie że gniazdo jest wielopinowe do przyczepy.
Tu troche opisane: http://www.karawaning.pl/content/view/9/3/

Opisany jest kazdy pin na rysunku co gdzie i jak

santafer

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2008, 22:30:02 »
Cytat: "C. Tramell"

Na wystawę te zdjecia czy jak? Jak z nich podlaczyc gniazdo?
...........


Nie rozumiesz prostego zdjęcia?
Widać wyraźnie :z której żarówki jaki kolor kabla wychodzi i z jakim się łączy(od gniazda haka),
a o to przecież chodziło.
Gniazdo ma kable juz zamontowane przez producenta haka,
hmmmm
więc czego nie rozumisz?
postaram sie pisać wyraźniej
pzdro

amps11

  • Gość
Gdzie wpiąć instalację elektryczną do haka ???
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2008, 14:10:42 »
Relax!!! Nie ma co się tak emocjonować, zdjęcia są w porządku. Wiem już co i jak i gdzie szukać. Dzięki Santafer. Pozdrawiam