Autor Wątek: Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki  (Przeczytany 2981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

5pawel5

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« dnia: 26 Grudzień 2008, 14:20:05 »
Witam, moze to nie jest pytanie do wszystkich, ale mam pytanie czy ktos w akcencie ma skrzynie hondy badz mitsubishi?? jestem zainteresowany jak sie sprawuje.

Vex

  • Gość
Re: Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2008, 15:42:01 »
Cytat: "5pawel5"
Witam, moze to nie jest pytanie do wszystkich, ale mam pytanie czy ktos w akcencie ma skrzynie hondy badz mitsubishi?? jestem zainteresowany jak sie sprawuje.


Od Hondy nie bierz bo sam pisales ze to kiepska baza :lol: Ja bym badz co badz bral od Mitsubishi.
Powiedz tylko jak chcesz zainstalowac skrzynie od innego samochodu ? :lol: a... no i jescze jedno. Po co chcesz wymieniac skrzynie w dobrej bazie Accenta. Co z ta skrzynia nie tak ?

5pawel5

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2008, 17:15:40 »
od civica bodajrze w miare pasuje skrzynia, podobnie jak i od colta, jesli bedzie problem to przerobie wal(skroce) po pierwsze niema co ukrywac ze hultaje maja slabe skrzynie oraz sprzeglo, odpowiedz jest prosta "wole miec krotsze sprzeglo i zywotniejsza skrzynie."

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2008, 08:47:43 »
Proponuję kupić porządne sprzęgło np. SACHS a nie żadne tanie koreańskie, zalać skrzynię dobrym olejem ( mobil) I będzie o niebo lepiej działała, do tego okaże się bez awaryjna <ok> Stara prawda - jak dbasz tak masz.
Zamienniki nie bez powodu są tańsze, to nie tylko za markę się płaci ale też za jakość wykonania i wykorzystane materiały. Sam sprzedaję części (tyle, że do ciężarówek) i naprawdę wiem co mówię.

5pawel5

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2008, 10:10:25 »
Dzieki, slyszalem sprzegle sachs i luk, podobno niesmiertlene rozwiazanie, mozesz masz jakies namiary na te podzespoly? i orjentujesz sie czy to nie bedzie jakas lipa(czy wszystko w miare dopasuje) i jaka skrzynie najlepiej pod do podpiac?

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2008, 10:58:48 »
kompletne sprzęgło do dostania w intercars-ie Gdybyś Był ze śląska to bez problemu bym załatwił ale na pomorzu to ja nikogo nie znam z firmy. Za kompletne sprzęgło ( tarcza, docisk, łożysko)Musisz liczyć ok.350 zł . Pamiętaj, że w intercars możesz z chłopakami po negocjować z ceną. Co do skrzyni to zostaw tą co masz - chyba że już rozsypana - to z jakiegoś rozbitka za 200 zł powinno się dostać - na porządnych podzespołach te skrzynie naprawdę nie sprawiają problemów.
Swap skrzyni to będą naprawdę spore koszta - jeśli nie Masz własnego warsztatu to nawet o tym nie myśl.
Skrócić wał to można ale w wartburgu i innych tego typu wynalazkach ale nie w samochodzie !! = metodą chałupniczą to tylko Dorobisz się jego ukręcenia i samochód Ci się zatrzyma w najmniej odpowiednim momencie.
Podwieszenie skrzyni, średnica wału, wieloklin na wale, do prozaicznego jej rozmiaru to są problemy które można rozwiązać tylko w warsztacie ale nie w przydomowym garażu.
Widziałem też wiele wynalazków tworzonych przez "druciarzy" które działały przez pierwszy tydzień.
Na prawdę to jest gra nie warta świeczki a zrobienie takiego swap-a profesjonalnie to spore koszta.

Kris_DG

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2008, 15:32:31 »
Ja mam problem ze swoja skrzynia od początku. Po 18 tys przebiegu wymienili na gwarancji synchonizatory ale nic nie pomogło. Dziś auto ma 120tys przebiegu i wydaje mi sie zgrzyta coraz gorzej. Najbardziej trójka. O ile przy zmianie biegu z 2 na 3 jest w miare ok to z 4 na 3 prawie pewne ze zazgrzyta. Myślicie ze wymiana oleju w skrzyni pomoze ??

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2008, 16:34:36 »
Wymiana oleju na pewno nie zaszkodzi. Z doświadczenia wiem że skrzynia w accencie nie lubi zimna i zaczyna dobrze działać jak się rozgrzeje, więc zwłaszcza teraz warto na to zwrócić uwagę.
Jeśli chodzi o zgrzytanie to warto by było wyjąć skrzynię i sprawdzić stan zębatek. Jeśli są w złym stanie to wymiana oleju nie zda się na wiele.
Jeśli by się tak okazało to tylko wymiana skrzyni bo naprawa raczej się nie opłaci.

Pozdrawiam

Kris_DG

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Grudzień 2008, 11:43:59 »
A moze jescze raz wymienić te nieszczęsne synchronizatory. Jest wsród nas mechanik ktory orientuje sie ile taka przyjemnosc kosztuje ?

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Grudzień 2008, 12:23:52 »
Witam
Co prawdą nie wiem ile kosztuję wymiana synchronizatorów ale wiem ile wymiana skrzyni i jestem prawie 100% pewny, że jest to tańsze rozwiązanie. Dobrą skrzynię z anglika można kupić od 250 do 350 zł za wymianę ok 200 zł.
Ewentualnie przy okazji sprzęgło ok 350 zł.
 Jak miałem problem ze skrzynią sprawdzałem ile zapłacił bym za nowe zębatki i było grubo ponad 1000 zł więc z nowymi synchronizatorami pewnie jest podobnie a za wymianę pewnie też z 200 zł weźmie warsztat.

Kris_DG

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2009, 13:22:09 »
A te skrzynie od anglików nie mają takich problemów ze zgrzytaniem?

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Styczeń 2009, 14:13:39 »
Ja mam skrzynię z samochodu kupionego w Polsce i też nic mi nie zgrzyta. Jak chcesz to mam namiary na człowieka który akurat teraz ma rozebranego accenta z 2001 anglika, na części. w dobrym stanie. Człowiek na prawdę za nie duże pieniążki wyprzedaję accenta.

Power88

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj 2009, 19:10:59 »
Przepraszam - a jak wymienić olej w skrzyni biegów i jaki olej zastosować ewentualnie proszę o link? <pomocy>

kml

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj 2009, 06:37:01 »
Cytat: "Erebus"
sprzęgło ok 350 zł.


JC chyba bo teraz sprzęgła zaczynają się od ok 500 pln. Sachs do accenta, o ile w ogóle jest dostępny kosztuje ponad 1000 pln :/

Erebus

  • Gość
Wymiana skrzyni, sprzegla - od innej marki
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2009, 06:55:36 »
Racja podałem cenę za którą ja je kupiłem. Ale to inna sprawa bo ja jako dostawca mam u nich spory rabat. Cena detaliczna była ponad 500 zł z tego co pamiętam. Sachs jest dostępne - jest w ofercie intercars, bo u nich je dostałem.



Power88 opcja szukaj + google :). http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=69

http://eurosoftware.com.pl/krzyzak/index.html - wymienia w galancie ale to analogiczna czynność.

Pozdrawiam Paweł