Autor Wątek: [XG30] Centralny zamek - pilot  (Przeczytany 17906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubank

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« dnia: 09 Sierpień 2012, 17:33:47 »
Mam problem z pilotem do centralnego zamka - alarmu. Działa bardzo słabo lub nieraz nie działa. Niestety mam tylko jeden pilot i nie mam możliwości sprawdzenia innego, baterie zmieniałem kilkukrotnie. Czy są jakieś uniwersalne piloty lub ile kosztuje taki pilot w serwisie? A może jest jakieś inne lepsze rozwiązanie?

felkner

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2012, 23:02:44 »

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2012, 17:47:56 »
kubank, czym prędzej idź do serwisu alarmów, póki ten pilot jakoś działa. Będzie wzornikiem do zaprogramowania nowego. Bo jeśli pilot Ci padnie, to będzie klapa i będziesz musiał kupić cały nowy autoalarm (jak ja...).

Też tak miałam, okazało się, że w środku pilota coś wzięło i się rozlało i już nie wyratowali.

kubank

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2012, 15:22:32 »
A ile taka przyjemność może kosztować w serwisie?

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2012, 21:59:23 »
Cytat: "kubank"
A ile taka przyjemność może kosztować w serwisie?
Jeśli wystarczy tylko kupić i doprogramować kluczyk, to mówili mi że ok 70-90zł

kubank

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2012, 06:39:40 »
W poniedziałek zadzwonię do serwisu i się dowiem dokładnie.

bartfoot

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2012, 11:20:51 »
Trochę Panowie namieszaliście w tym temacie :)

Sądzę że chodzi o fabryczny pilot jak na fotce.

Z tego co wiem XG30 nie miał nigdy pilota w obudowie kluczyka.

60-70 zł w serwisie za kupno czy to kluczyka czy pilota to cena nierealna...

Jeśli pilot szwankuje należy go odświeżyć, ale radzę samemu tego nie robić jeśli się nie ma odpowiedniej wiedzy i sprzętu.

Odświeżenie polega na wymianie trzech switchy, przelutowaniu każdego elementu świeżą cyną z pastą, wyczyszczenie wszystkich styków baterii itp, bardzo ważna jest też ta blaszka podająca plus baterii. Obudowy XG30 się niestety rozlatują więc po regeneracji pilota dobrze jest skleić obudowę.

Kolega Tekla założył że masz dodatkowy alarm, nie sądzę żeby tak było.

Nie da się również zaprogramować pilota do auta, da się wgrać sprawny pilot do pamięci samochodu, nawet w XG30 jest to dość łatwe.

Nie ma tez "uniwersalnych" pilotów jeśli mówimy o pilotach fabrycznych.

Pozdrawiam.

PS Proszę kliknąć na fotkę, nie wiem czemu miniatura jest taka niewyraźna.

kubank

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2012, 14:13:05 »
A ile za takie "odświeżenie" mogę zapłacić? Dzwoniłem do serwisu i otrzymałem odpowiedź: Witam taki pilot musiał bym zamówić i może to trwać do 3,5 tygodnia bo niema go w kraju koszt to 480zł. Więc dużo bardziej opłaca się kupić sterownik centralnego zamka. Czy z tym nie ma problemu z założeniem tego?

bartfoot

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień 2012, 14:23:04 »
Założenie dodatkowego sterownika centralnego to wg mnie półśrodek, kalectwo.
Tak się robi wówczas, jeśli jest założony dodatkowy alarm/sterownik radiowy i np zgubiono, zepsuto piloty, sam sterownik szwankuje itp.
Natomiast w XG30 trzeba by zrezygnować z otwierania bagażnika /chyba ze sterownik ma 3 kanał/ oraz opuszczania przedniej lewej szyby z pilota, jak również zrezygnować z blokady zapłonu powiązanej z fabrycznym alarmem, no i prosić Bozię żeby się samo nie uaktywniło bo stoimy...

Zajmuję się profesjonalnie naprawą pilotów i elektroniki samochodowej, u nas koszt takiej regeneracji waha się od 100-150zl za pilota. Mam XG30 i też po zakupie natychmiast zregenerowałem swojego pilota, poprzednik skatował obudowę, switche, wszystko.

Od 3 lat śmiga ze 100m, i nie przypominam sobie żebym baterię od tego czasu wymieniał...

Pozdrawiam.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpień 2012, 21:05:42 »
bartfoot, może i namieszałam, ale nie wiem dokładnie jak działa to wszystko w XG. Mówię co mi powiedziano, gdy próbowałam się czegoś dowiedzieć na temat mojej, podobnej sprawy. Teraz, szczerze mówiąc, nie wiem już nic.

PS. Nie przypominam sobie, aby imię Tekla kiedykolwiek funkcjonowało jako imię męskie (;

bartfoot

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2012, 07:29:49 »
Proszę więc pytać o elektrykę w XG, oraz o alarmy, chętnie pomogę :)

Koleżankę Tekla serdecznie przepraszam za omyłkową zmianę płci :)

Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2012-08-29, 18:59 ]
Spoko, nie pierwszy raz :P

zakzet

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień 2012, 21:29:08 »
Witam . Ja miałem problem - nagle przestał reagować na pilota system alarmowy.Samochód dał się otworzyć z kluczyka , ale działał immobilajzer i nie mogłem odjechać.Wymieniłem fabryczny (u mnie był marki lexus - a nie taki jak na zdjęciu) alarm na innej marki (za 200zł z robocizną) centralny z domykaniem szyb i sterowaniem otwarcia bagażnika i od 2 lat spoko - jakoś nikt nie chce się połaszczyć na moje autko.

[ Dodano: 2012-09-08, 21:31 ]
Dodam jeszcze że mechanik z bardzo bliskiej odległości tym pilotem w czasie awarii go odblokował.

bartfoot

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrzesień 2012, 10:06:31 »
Będę wdzięczny za foto pilota Lexus, choćby z google.

Pozdrawiam.


bartfoot

  • Gość
[XG30] Centralny zamek - pilot
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrzesień 2012, 08:07:41 »
Witam, trochę malutkie to zdjęcie, ale  na 99% nie jest to pilot fabrycznego alarmu, jest to tzw salonowy, czyli zamontowany przed sprzedażą, jeszcze u dealera.
Oczywiście w przypadku awarii i kiedy system ma ponad 10 lat najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego na nowy.

Pozdrawiam.