Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Drugi przegląd i20  (Przeczytany 12393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

btn

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« dnia: 07 Sierpień 2012, 20:04:28 »
Przekroczyłem już 35tys. km i na poniedziałek jestem umówiony na drugi przegląd techniczny. Na starym forum ktoś chyba już zdążył się wypowiedzieć na ten temat, ale przepadło bez echa :)

Dostałem wstępną wycenę: ok. 760 zł + olej - rozpisane na konkretne pozycje, ale akurat nie mam tej listy pod ręką.
I teraz tak - niestety moje pierwsze ASO straciło licencję i zmuszony jestem robić przegląd gdzie indziej, więc nie mam za bardzo porównania jeżeli chodzi o robociznę, ale skoro na tym przeglądzie więcej pracy, to wzrost ceny wydaje mi się uzasadniony (ok. 180 -> 240).
Grosz do grosza i uzbierała się w tych częściach (i płynach) zatem niezła sumka.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje, które mogą mi się przydać, to będę wdzięczny. Ja podzielę się info po operacji :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:50:26 przez Brt »

vvalery

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2012, 09:28:02 »
Ceny z kosmosu. moja żona zapłaciła tyle ale z olejem, co nie zmienia faktu. Byłem teraz na przeglądzie VW Passat diesel 2.0 TDi po 75 tyś i przegląd z wymianą wszystkich filtrów i oleju w ASO Autorud to 650 zł. Śmiech na sali z tymi cenami hyundaia, że nie wspomnę io akumulatorze do i20 gdzie mi powiedziano 700 zł. :shock:

btn

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2012, 12:57:58 »
Jestem już po przeglądzie :) Pewnie wypadałoby powiedzieć, że od ceny przeglądu ważniejsze jest to, że autko mam technicznie zdrowe :)

Przegląd zrobiony w Lik-car w Gdyni - bardzo przyjemna obsługa.

Koszt przeglądu - 200.00
Filtr oleju - 19.66
Filtr powietrza - 80.88
Filtr przeciwpyłkowy - 160.00 (2x80.00)
Środek do czyszczenia klimatyzacji - 70.58
Płyn hamulcowy - 39.36
Świece zapłonowe - 147.40 (4x36.85)
Badanie rolkowe hamulców - 30.25

Razem: 748,13
Olej miałem własny.
Dodatkowo, gratisowy montaż osłony silnika (640.00).
Badanie lakieru będę miał dopiero w listopadzie.

Myślę, że dałoby się zaoszczędzić na kosztach filtrów. Reszta wygląda normalnie.

No i ta sama uwaga, co napisałem w wątku o przeglądzie pierwszym - koszt materiałów jest w jakimś stopniu uzależniony od pochodzenia autka (Indie/Turcja). Ja mam hindusa :D

djpit

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2012, 12:10:35 »
Mnie też czeka teraz 2 przegląd.... Jak widze te ceny to ręce opadają.... znajomi w dużo lepszych autach mają niższe ceny przeglądów.... :/

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2012, 13:25:29 »
Mój przegląd po 2 latach w AD Auto Olsztyn:
Obsługa 300zł (drożej o 70zł niż przed rokiem)
Przegląd nadwozia 80zł
dolewka płynu chłodniczego 0,3 litra 9,15zł
Filtr pyłkowy 2X   - 105,20zł (taniej o 13zł niż przed rokiem)
Olej Shell Helix ultra AM-L 5W30 (chyba badziewie, rok temu zalewali Castrol) 262,31zł (przed rokiem  taniej o 15zł);
Płyn hamulcowy 39,38zł
filtr powietrza 80,88zł (tu już nieźle pojechali z ceną)
Świec mi nie wymieniali (a są drogie, bo nietypowe), bo mały przebieg 16 tys. km.
Razem wyszło 876,92zł. Pocieszać się tylko można, że samochód umyli na zewnątrz i w środku. Co dali rabatu przy zakupie to odbijają sobie na przeglądach, obsługa w porządku, nie ma do czego się przyczepić.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2012, 17:49:16 »
Przepraszam ale ...

Ceny z dupy ...

Mi jak myli samochod z zewnątrz po przegladzie praktykanci to uchowaj Boze .... Kolejny raz na wstępie mówie, TYLKO ŻADNEGO MYCIA.

Jak to jest, jak teraz mam trzeci przeglad, nie musze juz do ASO jechac nie? Tylko na przeglad nadwozia zeby gwarancja nie przepadla na blache?

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2012, 19:24:22 »
Jak to jest, jak teraz mam trzeci przeglad, nie musze juz do ASO jechac nie? Tylko na przeglad nadwozia zeby gwarancja nie przepadla na blache?

Jak masz 3 letnią gwarancję to jest tak jak piszesz.
Możesz jechać tylko na przegląd nadwozia (w Olsztynie zapłacisz 80zł, w Busku-Zdrój 47zł).
Zresztą nikt Cię nie może zmusić do robienia przeglądów w ASO, tyle, że potem nie uznają gwarancji. A skoro gwarancja już minęła to po co przepłacać?

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2012, 20:09:35 »
Wiadome ...
Nie wczytywałem się w regulamin, pytałem tak zachowawczo jakby coś sie im ubzdurało, że gwarancja na nadwozie jest ważna ze wszystkimi innymi przegladami a nie tylko z tym przegladem nadwozia.

[ Dodano: 2012-12-17, 16:06 ]
Jeżeli możecie to podajcie cene jaka placiliscie za przeglad nadwozia

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2013, 09:22:26 »
Niedługo i mnie czeka drugi przegląd. Niestety już wiem, że jego koszt będzie dużo wyższy niż pierwszego i chciałbym cosik zaoszczędzić. Na 100% będę miał swój olej, bo ceny w ASO są kosmiczne, ale na czymś można by jeszcze zaoszczędzić z tej listy: filtry oleju, powietrza i kabinowy, płyn hamulcowy oraz świece.

No i tu pojawia się problem, bo nie wiem czego szukać. Może ktoś ma jakieś oznaczenia lub parametry tych części, aby można było znaleźć odpowiednie zamienniki ? Mam samochód z 2011 i to już jest ta wersja turecka, czyli np. filtr kabinowy trzeba pod nią kupić, bo jak dobrze kojarzę to indyjska ma inny.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Drugi przegląd i20
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2013, 12:11:30 »
Masz tyle przejechane ze te wszystkie plyny jak hamulcowy beda wymieniac oraz swiece?

Nie dawno sam sobie wymieniałem wszystko w 1.2 z Indii.
Jak kojarze, w Twojej wersji z turcji filtr powietrze jest ten cienki, a nie taki gruby.
Filtry oleju Mobis nie są takie drogie, w moim 1.2 z Indii przychodzi ten cieńszy i wyższy, bo jest jeszcze niższy ale szerszy w obwodzie. Co do kabinowego z turcji to nie wiem. Jak kupowałem to spotkałem się jakby z trzema cenami powyższych rzeczy. Zamiennik był najtanszy, potem oryginal srednia cena i jeszcze jakies drozsze niby oryginaly byly. Wybacz ze nie podaje numerow katalogowych.

Najprościej to popatrz sobie w swoim jaki masz ten filtr powietrza, spisz numer i zobacz cene w sieci, to samo możesz zrobić z kabinowym.