Autor Wątek: Klima przestała działać!  (Przeczytany 777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chris.fm

  • Gość
Klima przestała działać!
« dnia: 23 Grudzień 2008, 21:07:05 »
witajcie. Dzis mi accencik niespodzianke zrobił. Jak zwykle robiłem przeglad co działa a co nie i niespodzianka. Klima (manual) nawet nie drgnie. zapodaje klime a wentylator stoi. Jeszcze tydzień temu było ok. Chcę sprawdzić bezpiecznik ale za choinke nie moge go znaleźć. szukałem pod kierownica i w silniku ale nie wiem który to jest. Mam nadzieje że to tylko bezpiecznik bo klima w zimie to bardzo potrzebna rzecz;-)))))))). pozdrawiam

PS. Gdzies wyczytałem że jak teraz przy niższych temperaturach ani sprężarka ani wentylator sie nie załączą...hmmm wiecie cośna ten temat.

wlad

  • Gość
Klima przestała działać!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2008, 22:19:13 »
nie wiem co uwazasz za niska temperature,ale w moim accencie [a takze teraz w elantrze]przy temp. ok -2 slyszec mozna bylo[poprzez reakcje silnika] ze sie zalacza.ale czy tak faktycznie bylo to nie sprawdzalem,bo zaraz ja wylaczalem.

chris.fm

  • Gość
Klima przestała działać!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2008, 23:10:01 »
no właśnie jak włączałem to mogłem wyczuć moment załączenia. gdzieś na forum przeczytałem że jeśli na dworze jest zimno to spręzara sie nie zalączy. jakos w to nie wierze.

e-gen

  • Gość
Klima przestała działać!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2008, 09:48:32 »
Cytat: "chris.fm"
jakos w to nie wierze.

uwierz :mrgreen:
przeczytaj ten wątek link

i zwróć uwagę na ten obrazek

niemniej, jeżeli auto złapie już jakąś tam temperaturę ( ok. powyżej +4 stopni) to klima powinna się załączyć.

W elektrycznym układzie klimatyzacji występują:
- czujnik ciśnienia (na rurce układu klimy obok zbiorniczka spryskiwaczy)
- czujnik temperatury (w parowniku czyli mniej więcej tam gdzie filtr kabinowy - za schowkiem pasażera)
- bezpieczniki (pod maską, w skrzynce obok akumulatora)
- przekaźnik (pod maską, w skrzynce obok akumulatora-łatwo go zdiagnozować np. poprzez zamianę z innym przekaźnikiem)
- ECU
- włącznik przy nawiewach na desce rozdzielczej (A/C)
- wentylator
- elektromagnes załączający sprzęgło