Autor Wątek: Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...  (Przeczytany 4116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomCat

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« dnia: 23 Grudzień 2008, 14:26:24 »
JAk się dostać do filtra kabinowego w TRAJECIE??? Wymontowałem schowek dolny, dostęp wydaje sie bezproblemowy..ale jak wyjąć sam filtr z obudowy...czy to sie jakos wyhacza z zaczepów (jakimi ruchami), czy może odkręca się jakieś śruby (jedna tam jest ale po jej odkręceniu i tak nie mogę zdjać obudowy) a moze trzeba odkręcić jeszcze część kokpitu?? Prosze o porady. Pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2008, 09:59:34 »
Witam. Dzięki bardzo dużej pomocy ze strony Jarka odpowiadam na pytanie. Po analizie poniższego rysunku wynika, że pokrywa ( 97620C ) nie posiada śruby mocującej, a jedyną rzeczą, która ją trzyma jest zaczep w dolnej części ( nota bene zupełnie jak w Sonacie ). Tak więc trzeba występ zaczepu odgiąć w dół ( nie za mocno by nie pękł, jest z twardego plastiku, więc słabo się poddaje ) a samą pokrywę pociągnąć w dolnej części do siebie. Góra pokrywy trzyma się na 2 wypustach wchodzących w obudowę kanału nawiewowego. Opis jest popełniony przeze mnie na podstawie własnych doświadczeń podczas wymiany filtra kabinowego w Sonacie. Życzę powodzenia Igor.
P.S.
Jak nie trudno zauważyć w Trajecie występują 2 rodzaje filtrów powietrza 97619E+97619D lub 97632B. Pokrywa w filtrze dwudzielnym ma inną konstrukcję i nie wiem co wchodzi w otwory widoczne w elementach 97623G+97623H? Być może jakiś klips przekręcany o 90°

TomCat

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2008, 13:06:24 »
Witam. W moim aucie mam obudowe symbolizowaną zatyczką nr 97620C...To prawda, próbowałem ją na rożne sposoby wyhaczać ale póki co bezskutecznie...teraz, dzięki Twojej pomocy widze, że nie wystąpują tu żadne śruby ani inne elementy mocujące więc jak sie ociepli to spróbuję sie tam dostać siłą perswazji fizycznej...a swoją droga dlaczego tak się uprzyksza życie właścicielom aut montując filtr kabinowy w kokpicie..w H1 dostęp jest bezproblemowy..od strony komory silnikowej. Pozdrowienia TC

IgoReCzeK

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2008, 14:14:52 »
Cytat: "TomCat"
swoją droga dlaczego tak się uprzykrza życie właścicielom aut montując filtr kabinowy w kokpicie

Witam ponownie. Sam nie wiem, może dlatego, by robili to tylko serwisanci za odpowiednią opłatą? W Sonacie EF filtr jest zabudowany tak, że nigdy bym się nie domyślił gdzie on jest, gdyby nie rozmowy prowadzone na forum w tej materii. W wolnej chwili zapraszam do zobaczenia kilku fotografii ( LINK ), a sam się przekonasz co mam na myśli. Pozdrawiam Igor.

TomCat

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:03:10 »
Witam. Nie mogłem dłużej czekać!! Moje auto wyjątkowo mocno zaparowywało od środka..zakładam, że problem może leżeć po stronie niewymienianego filtra kabinowego. Dzieki Waszej pomocy udało mi sie w końcu do niego dostać. Jak przeanalizowałem zdjecia (link od kolegi IGoReCzkA) stwierdzam, że Trajet posiada idenczny układ obiegu kabinowego jak Sonata z tym, że dostep do niego jest wybitnie utrudniony..no i podczas pierwszego podejscia nie odchylałem dolnej maskownicy, dlatego też nie widziałem, że klapka jest typową zapadką. To co ujrzałem po wyjęciu filtra mnie przeraziło...w środku normalnie ściółka leśna, a sam filtr czarny i gruby od brudu organicznego....wierzyć się nie chce, ze to auto z Zachodu..gdzie to mityczne dbanie o auta przez właścicieli ??!! Kupuję jutro filtr i zobaczę czy problem, parowania ustąpi. A może macie inne podpowiedzi względem usuwania sktótków zaparowywania Trajeta ?? Za wszytkie podpowiedzi z góry dziekuję...pozdrowienia TC

Jarek

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2009, 20:15:44 »
Cytat: "TomCat"
To co ujrzałem po wyjęciu filtra mnie przeraziło

Z własnej praktyki proponuję to zdezynfekować, chociażby poprzez umycie rozcieńczonym domestosem. Lepiej wdychać ewentualny zapach chloru niż grzyba do płuc ;-)

mario74

  • Gość
Dostęp do filtra kabinowego w TRAJECIE...
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2009, 11:49:33 »
Witam
Ja również dziękuje za pomoc w dojściu do filtra.
To co ja ujrzałem to brak filtra kabinowego. :)
Pozdrawiam