Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?  (Przeczytany 11723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« dnia: 02 Sierpień 2012, 17:12:30 »
Witam, otoż mam obtarcie dość mocne w drzwiach tylnych + w częsci za drzwiami błotnik? obtarcie + wgniecenie. Kierowałem ze skręcona kostką i o to skutki ;)

Byłem u blacharza/lakiernika i cena naprawy 700zł.

Moje pytanie, czy naprawiać z AC w ASO? Czy prywatnie u blacharza/lakiernika?


Jeśli sam naprawie to stracę gwarancję na oba elementy?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:54:11 przez Brt »

toporek

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2012, 13:10:10 »
Wypowiem się jako ktoś z branży. W jakim towarzystwie zostało zawarte ubezpieczenie? PZU, Allianz,Link4 ?
-wariant ubezpieczenia (serwis czy zamienniki)
-ochrona zniżek była zawierana? ( super opcja! zazwyczaj jedna szkoda nie powoduje utraty zniżki wypracowanej)

W większości towarzystw w Polsce nałożona jest franszyza integralna 500zł ( tzn. że wartość szkody musi przekroczyć 500zł i wtedy gdy jest równa lub większa auto naprawiane jest z AC)

Co za tym idzie, jeśli nie ma wariantu serwis będzie odliczona amortyzacja na części zgodnie z wiekiem pojazdu i może okazać się, że nie naprawimy samochodu za wypłatę odszkodowania, bo nawet blacharz Heniek swoją dole musi dostać.
Proszę o więcej szczegółów, żeby można było odpowiedzieć na pytanie.

Ja 2 lata temu rozwaliłem przedni zderzak (dosłownie zatrzymałem się na słupie przy prędkości 10km/h) do wymiany zderzak, 2 chłodnice i plastikowe nadkole (GETZ 2007) naprawa 8000PLN oczywiście naprawa w ASO, nie zapłaciłem ani grosza z własnej kieszeni, bo pokryło tą chorą kwotę AC!!!!

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2012, 21:57:29 »
toporek, amortyzacja na części zgodnie z wiekiem pojazdu? No rozumiem, że ma to sens dla firm ubezpieczeniowych, ale chyba w poruszanym przypadku to nie ma znaczenia. W temacie mowa o aucie wyprodukowanym w 2011r...

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2012, 15:24:58 »
Jak naprawiasz sam to tracisz gwarancję na te części. Ewentualnie gwarancji udziela Ci warsztat blacharsko-lakierniczy (zwykle pół roku). Jak naprawiasz w ASO Hyundaia zachowujesz gwarancję. Ceny w ASO są kosmiczne, płacić za to z własnej kieszeni nie warto. Jak chcesz naprawiać w ASO to w grę wchodzi tylko AC. Przelicz ile stracisz zniżki.
Inna sprawa czy zachowanie gwarancji na drzwi i zderzak jest tego warte.

toporek

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2012, 00:23:02 »
też jestem za naprawą w ASO jeśli Twoje towarzystwo ma zawarte z nimi umowę na naprawę bezgotówkową, stąd kwestia amortyzacji! Jeśli mamy sprawcę z OC to pojazd do 3 lat nie ma amortyzacji i nas to nie interesuje, ale w AC sprawa ma się inaczej, bo zależenie od OWU, gdzie jasno zapisane jest, że za wariant serwisowy trzeba dopłacić od 10-30% składki więcej.

Podaj ile stracisz zniżki, jeśli masz 60% to będziesz mieć ( w zależności od towarzystwa 40-50% zniżki i będziesz odrabiać od 2 do 3 lat) i nie będą przysługiwały Ci zniżki na nowe ubezpieczenie zmieniając towarzystwo.

Osobiście nie mam czasu na szukanie Panów Mietków, którzy tanio naprawią auto po szkodzie, zamawianie z alledrogo kosztuje czas i pieniądze, pozorna oszczędność po wypłacie wg. części serwisowych zostaje przeznaczona na przesyłki z drugiego końca polski, po rozbitym samochodzie.

Nie reklamuje ASO, ani żadnego Towarzystwa, z praktyki znam 2 ludzi którzy "zarobili" na szkodzie. z zawodu są blacharzami w ASO, reszta klientów naprawiając i fatygując się straciła pieniądze.


Każdy niech robi co i jak mu lepiej pasuje, przecież mamy demokrację;)

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpień 2012, 02:21:01 »
Witam, mam ubezpieczone auto w Benefii pakiet dealerski.Jestem jako współwłaściciel, prawo jazdy mam dopiero od pazdziernika więc własnych znizek nic nie mam. Później poszukam umowy itd i dokładnie przeczytam co i jak. Kwestia wlasnie ze mój wspolwlasciciel straci znizki, a obecnie ma maksymalne. Głownie chodzi tylko o to. O zniżki współwłaściciela.

Jeśli robiłbym z AC to chciałbym bezgotówkowo, nie zależy mi na szukaniu i robieniu po kosztach tylko na solidnej dobrej naprawie.

Ale i tak głownie chodzi mi o moje AC ile będę wiecej płacił i o zniżki współwłaściciela. Współwłaściciel ma drugie swoje własne auto ubezpieczone w HDI. Czy jest jakaś zależność, miedzy obiema firmami a szkoda naprawiana z AC ? Czy jeśli będe naprawiał auto z AC w Benefii to jest szansa ze wspowłaściel nie straci zniżki na swoje drugie auto w HDI?

[ Dodano: 2012-08-06, 11:23 ]
mam przed sobą umowę, i mam OC,ACNNW,Assistance plus wariant pełny, assistance prawny, zielona karta.

W danych OC,AC mam podane wiek posiadacza 22 lata, liczba lat bez szkody 7, Amortyzacja w szkodach AC wykupiona.
Łącznie  za wszystko zapłacone 1645zł.
Nie wiem czy to coś pomoze co napisałem, ale nie znam się na tym nic. Chodzi mi głownie o kwestie czy wspołwłaściciel który jest obecnie ubezpieczony w HDI straci znizki na swoje auto?

[ Dodano: 2012-08-06, 16:18 ]
zgłosiłem z AC, po rozmowach ze współwłaścicielem wygrała gwarancja na nadwozie :) poza tym zniżki, zniżkami, a gwarancji nikt mnie nie zwróci

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2012, 23:49:23 »
Cytat: "rafcio007"
Czy jeśli będe naprawiał auto z AC w Benefii to jest szansa ze wspowłaściel nie straci zniżki na swoje drugie auto w HDI?


Znam przypadek, że właściciel miał 4 swoje samochody ubezpieczone w PZU, po szkodzie jednego z nich zniżkę zabrali na wszystkie 4. Chociaż tutaj nie mówimy o całkowitym "zabraniu" zniżki, tylko że nie będziesz miał zniżki 60%, ale 50%.

Za naprawę zapłaci Benefia. Jest szansa, że współwłaściciel nie straci zniżki w HDI. Zależy jak sformułowany jest formularz kontynuacji ubezpieczenia. Nie miałem do czynienia z HDI, ale w Generali była rubryka: "Czy było wypłacone odszkodowanie z Generali?" Czyli analogicznie, jeśli HDI nie wypłacało odszkodowania to nie ma podstaw zabierać zniżki. Choć mogą pytanie zadać inaczej, np: czy była szkoda? Czy uczestniczyłeś w kolizji? W PZU mają swój system bonus-malus.

Generalnie jak robić z AC w ASO to tylko bezgotówkowo. ASO żyją w wielkiej przyjaźni z likwidatorami szkód. A ceny mają zbójeckie. Warto się nawet umówić na oględziny w ASO, który będzie naprawiał samochód. Likwidator Benefi wypije kawkę na koszt warsztatu, obejrzą sobie autko razem z kierownikiem warsztatu, uścisną sobie rękę, a Ciebie obchodzi tylko kiedy masz samochód odstawić do warsztatu i kiedy odebrać.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2012, 00:24:11 »
Auto chciałbym aby było naprawiane tam gdzie je kupiłem. W ASO bezgotówkowo. Chociaż trochę mam obawy co do jakości serwisu. Szczególnie Hyundaia, wcześniej były tylko tam samochody marki Fiat sprzedawane i naprawiane, a teraz również i Hyundai. Czekam na rzeczoznawce termin 3 dni robocze. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i bez problemów.

Co do zniżek, mam nadzieje, że współwłaściciel nie straci ich, no ale pożyjemy zobaczymy. Dziękuje za odpowiedzi.

vvalery

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2012, 09:49:42 »
Zobacz dodatkowo czy Ci tylna klapa nie rdzewieje w okolicy zamka i sprawdź lakier w okolicach klamek czy nie złazi. ;-)  mogą wtedy zrobić wszystko od razu a nie jeździć kilka razy. :-)

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2012, 11:33:10 »
a mam pytanko, czy w ramach szkody z AC, mogę zgłosić obtarcie z drugiej strony? Czy będzie to już liczone jako odrębna szkoda?

Łukasz

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2012, 17:57:54 »
Cytat: "rafcio007"
Chociaż trochę mam obawy co do jakości serwisu.


I słusznie bo w większości ASO wysokie są tylko ceny a nie standardy/jakość/etc. Postaraj się rozeznać jakimi opiniami cieszą się ASO w pobliżu. Najlepiej byłoby jeśli to możliwe obejrzeć efekty naprawy blacharsko-lakierniczej w ASO do którego chcesz oddać auto.

Jeśli serwis nie cieszy się dobrymi opiniami to może warto będzie podjechać do oddalonego ASO o lepszej renomie.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2012, 19:10:17 »
jeśli chodzi o ASO Hyundai to najbliższe mam u siebie w Białej Podlaskiej, a potem Lublin

toporek

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpień 2012, 20:23:39 »
Drodzy Panowie! od Czerwca zeszłego roku każdy właściciel pojazdu jest "notowany" w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Znana jest każdemu Agentowi z każdego towarzystwa liczba szkód w ciągu 3 ostatnich 12 miesięcy.

Szkody przypisywane są do numeru PESEL,a nie pojazdu stąd było moje zapytanie czy jest wykupione zabezpieczenie zniżki.
Jeszcze gorszą sytuacją jest to, że kiedy jest małżeństwo i np. żona powoduje szkodę to mąż też traci zniżki, bo jest wspólnota majątkowa!!

Dzięki temu wreszcie nie ma zarabiania na szkodach z AC i OC, co było wręcz dochodem wielu osób (swoją drogą piszę o wyłudzeniach w ubezpieczeniach pracę dyplomową:P)


Przykład: mam 5 samochodów, na jednym szkodę zrobiła babcia, drugim mama a trzecim ojciec i jeszcze siostra na tym samym samochodzie


Z 60% zniżki  (+/- 8 lat bezszkodowych) spada na 100% składki w ciągu jednego roku!! Mogłem nawet nie prowadzić tego auta a szkoda jest i traci się zniżki :(

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Uszkodzone drzwi tylne z AC czy samemu naprawiać?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpień 2012, 17:11:13 »
szkoda naprawiona, dzisiaj odebrałem autko i wszystko w porządku :) Warsztat wycenił szkodę na 2tyś zł netto  :shock:  Ale to już ich sprawa, będą z benefią się dogadywać :)

Co do zabezpieczenia zniżki nie było wykupione, trudno.