Autor Wątek: [Santa Fe CM] Tarcza sprzęgła i dwumas  (Przeczytany 4689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hichot

  • Gość
[Santa Fe CM] Tarcza sprzęgła i dwumas
« dnia: 01 Sierpień 2012, 21:09:46 »
Witam mam SF 06 rok 2.2 Crdi. Ślizga mi się tarcza sprzęgła i mam pytanie, czy ktoś to może już wymieniał i jakie są koszty ? Auto oddałem do serwisu i mają do piątku sprawdzić, ale już się boję że przy "okazji"  skuszą się do wymiany dwumasa. Czy przy wymianie tarczy niezbędnym jest jest wymiana dwumasa ? I ile to może kosztowac. Gdzieś czytałem że to częsta usterka w SF (dwumas i tarcza) tyle, że mam 130 tyś przebiegu i już by się to zużyło ?
 Dzięki z góry za pomoc

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-08-01, 22:43 ]
Dodanie tagu tematu

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Santa Fe CM] Tarcza sprzęgła i dwumas
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2012, 22:46:45 »
Cytat: "Hichot"
mam 130 tyś przebiegu i już by się to zużyło ?

Teoretycznie nie powinno przy tym przebiegu ale reguły nie ma. Wiem, że to kosztowne ale przy wymianie elementów sprzęgła wymienił bym tez koło (za chwilę może się okazać, że trzeba ponownie rozbierać całe sprzęgło).

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Tarcza sprzęgła i dwumas
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2012, 09:13:43 »
Zastanawiając się nad kupnem santka natknąłem się na opinie że jest to dość częsta przypadłość. U mnie wymieniany był dwumas na gwarancji przy 45 tyś. przebiegu. Jak na razie jeździ bez problemu a już mam 75 tyś więc nie jest źle. Z tego co się orientowałem koszt wymiany tego elementu to coś około 5 tyś zł. Poza tym wszystkim jestem zdania że jak już rozebrali to niech wymienią i będziesz miał spokój. Nie będziesz się zastanawiał kiedy padnie i znów pozostaniesz bez samochodu.

Hichot

  • Gość
[Santa Fe CM] Tarcza sprzęgła i dwumas
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2012, 16:21:03 »
W tych modelach nie można było zamienić na zwykłe koło ? Skoro się tak sypią to ciekawe ile wytrzyma po wymianie ?  :-(

[ Dodano: 2012-08-06, 19:04 ]
Jestem już po pełnej diagnozie, do wymiany :
koło dwumasowe : w serwisie zaproponowali 5 tyś , znalazłem za 3.500 oryginalne  :lol:
Tarcza sprzęgła : w serwisie zamiennik 1827, znalazłem za 1450 oryginalne
łożysko hydrauliczne: w serwisie 455 zamiennik. znalazłem za 350 oryginał  :mrgreen:

Koszt naprawy między 950 a 1200,- zł

Części kupowałem we Wrocławiu od carzone :POLECAM
Warto samemu poszukać części  :-)