Autor Wątek: [Sonata Y3] Zablokowane drzwi kierowcy.  (Przeczytany 5058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hants

  • Gość
[Sonata Y3] Zablokowane drzwi kierowcy.
« dnia: 30 Lipiec 2012, 13:42:48 »
Miłe Panie, Piękni Panowie!

Po raz pierwszy od 5 lat auto popsuło mi się w stopniu uniemozliwiającym przejscie zblizającego się przeglądu!

Nie mogę otworzyć drzwi kierowcy!

1. Obie klamki ruszają się luzno - niezaleznie od tego czy pilotem auto zamknąłem, czy też otworzyłem.
2. Pipsztok przy "otwarciu" pilotem - podnosi się  ledwie do połowy
3. Kluczyk nie daje rady dopchnac "pipsztoka" do końca, do góry
4. Zabawa guzikiem otwierania/zamykania od środka daje podobne efekty co sam pilot, czyli mizerne.

Czy warto forsować pipsztoka i pociągnąc na siłę do góry?
Z tego co pamiętam - bez problemu uda mi się tylko zdjąc osłonę i samą klamkę... nie ma szans na zdjęcie całego panelu..

Jakieś pomysły?

[ Dodano: 2012-07-30, 16:19 ]
Odpowiadam sam sobie i ku potomnosci.

Da się (przy uzyciu siły i wprawy) zsunąć górny fragment panela w okolicach 'pipsztoka'. Wystarczy opuscić okno, wsadzic kciuki w szparę od okna i  po chwili szczelina będzie miała około 1cm.

Przy uzyciu długiego brzeszczotu delikatnie podciągamy cięgno wyrózniające się - zerwaną sprężynką.

Otwieramy drzwi, sciągamy panel, podnosimy okno, zalewamy wszystko WD-40, a pozniej smarami w sprayu. Prosimy kogoś z małymi rękoma o załozenie nowej spręzynki. Znowu wszystkim ruszamy, męczymy klamki i cięgna. Zakładamy panel, łączymy przewody, skręcamy srubki, czynnosć powtarzamy z drugiej strony (skoro prawe padły - to lewe pewnie też za moment podziękują za współprace) i się cieszymy z mile spędzonych kilku godzin.

Sterownik okien, lusterek i drzwi najłatwiej wyjąć podważając najpierw do siebie jego górę..

KAROL208

  • Gość
[Sonata Y3] Zablokowane drzwi kierowcy.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2012, 22:28:43 »
Też muszę zobaczyć u siebie ale u ciebie to pewnie klimat i sól przyczyniła się do zacięcia.

Hants

  • Gość
[Sonata Y3] Zablokowane drzwi kierowcy.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2012, 23:27:07 »
No tak - zapomniałem powiedzieć co było przyczyną całego zamieszania. :-) Zardzewiała sprężynka.

Auto ma prawie 20 lat, ma prawo się psuć. Dla pogody własnego ducha wymieniłem też resztę spręzynek.

Roman_d

  • Gość
[Sonata Y3] Zablokowane drzwi kierowcy.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2012, 23:37:53 »
Witam
U mnie również już też padły sprężynki w drzwiach lewych i prawych.

Ale mam dorobiony cały zapas i wiedza jak je wymieniać.