Autor Wątek: [ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby  (Przeczytany 8377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mken

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« dnia: 29 Lipiec 2012, 20:22:35 »
Czy u Was też występuje czasem coś takiego jak drżenie tylnej szyby podczas jazdy na małych nierównościach?

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Re: odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2012, 08:56:50 »
Cytat: "mken"
Czy u Was też występuje czasem coś takiego jak drżenie tylnej szyby podczas jazdy na małych nierównościach?

A czy na pewno jesteś pewien, że to chodzi o szybę ? Ja kilkakrotnie wkurzałem się na stuki dochodzące z tyłu auta (gdy jechałem po nierównościach), a okazywało się (narazie) zawsze, że to klamra od pasa tak się układała, że powodowała stuki.

mken

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2012, 18:32:59 »
Pas wiem, że ma taką tendencję, już to zostało zidentyfikowane, pilnuję tego. Jest to inny dźwięk. To jet wyraźny odgłos drgania szyby.

beazee

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2012, 16:43:46 »
A nie jest to półka?
Odpadła mi guma z jednej strony plus pólka wyskoczyła z zaczepu i drgała na nierównościach. Wciśnięcie półki i gumy na swoje miejsce zlikwidowało odgłosy.

mken

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2012, 20:42:59 »
popatrzę, ale wydaje mi się, że to szyba, jest to taki specyficzny odgłos drgań szyby

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2012, 22:58:01 »
Proponuję posadzić kogoś z tyłu i niech ręką przytrzyma szybę.

mken

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2012, 19:30:37 »
Stale wozić tzw. trzymacza, dobre

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień 2012, 19:35:42 »
Nie stale wozić trzymacza, tylko raz, po to, żeby upewnić się, że to rzeczywiście szyba drży.

sense

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpień 2012, 20:53:29 »
Cytat: "mken"
Stale wozić tzw. trzymacza, dobre


Człowiek Ci próbuje pomóc, a Ty sobie robisz kpiny. Określ może precyzyjniej tzw. "specyficzny odgłos drgań szyby" bo to specyfika jakaś...egzotyczna. Chyba za dużo doświadczeń z PKS ;) Opisz więc nam jakimi odgłosami drży szyba, która nie jest uchylna? Chodzi mi o te SPECYFICZNE odgłosy.

jack55

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2012, 09:57:40 »
Cytat: "mken"
Stale wozić tzw. trzymacza, dobre

Właśnie Kolego tylko ktoś jadący z tyłu, jest w stanie określić czy to rzeczywiście tylna szyba.Osobiście nie chce mi się wierzyć, że drga ci szyba z tyłu auta.Może to jakiś plastikowy element albo półka?

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpień 2012, 22:52:43 »
Według mnie to nie szyba. Też mi tak dziwnie trzeszczało w bagażniku. Byłem w serwisie, szukali macali i nic. Po głębszej analizie okazało się że klapa bagażnika była nie do końca poprawnie wyregulowana. Dodatkowo w miejscu gdzie jest zamek - dolna część w zderzaku / progu dolnym bagażnika ma dwa plastiki. I tu u mnie widać było, że obcierają i stąd wfekt skrzypienia, drgania. Po zeszlifowaniu w serwisie tych plasików o jakieś 3-4 mm problem zniknął.

mken

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpień 2012, 21:39:33 »
Żadne kpiny. Więcej dystansu i wyrozumiałości. Za podpowiedzi bardzo dziękuję

Henryk58

  • Gość
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sierpień 2012, 19:26:00 »
W klapie bagażnika znajdują się dwa wkręcane gumowe ograniczniki. Jesli, któryś z nich jest za głęboko wkręcony klapa dobija do karoserii. To może być odgłos który opisujesz

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] odgłosy, drgania tylnej szyby
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień 2012, 20:56:42 »
U mnie też drgała cała klapa tylna (szyba nie może drgać bo jest przyklejona do karoserii). Jak ręką naciskałem zamkniętą klapę to był wyczuwalny luz. Zgłosiłem ten fakt na przeglądzie. Wyregulowali zamek i jest ok.