Autor Wątek: [Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika  (Przeczytany 6540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radek67

  • Gość
[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
« dnia: 21 Lipiec 2012, 17:24:42 »
Witam.Jestem posiadaczem Tucsona od miesiąca.Po zakupie stwierdziłem nie działającą wycieraczkę tylną i oświetlenie bagażnika.Bezpieczniki sprawne,wiązka sprawdzona,masując na krótko działa oświetlenie bagażnika.Po wiązce doszedłem do dwóch przekaźników które znajdują się po lewej stronie bagażnika pod tapicerką(może one są uszkodzone) do nich wpina się wiązki z klapy tylnej.
Może ktoś z użytkowników miał podobny problem.Pozdrawiam

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2012, 18:44:01 »
no cóż, tak to czasami bywa. U mnie nie działa ogrzewanie tylnej szyby i swiatła biegu wstecznego. Okazuje się że skrzynka bezpiecznikow jest do wymiany - koszt  ok 200zł

radek67

  • Gość
[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2012, 19:57:54 »
W MOIM TEŻ NIE DZIAŁAŁY ŚWIATŁA COFANIA,PRZYCZYNA: USZKODZONY WŁĄCZNIK W SKRZYNI BIEGÓW (KOSZT 80ZŁ)WYMIENIŁEM SAM. CO DO OGRZEWANIA SZYBY TYLNEJ ZOBACZ PRZEWODY IDĄCE DO KLAPY ,LUBIĄ SIĘ ŁAMAĆ.JEŻELI DZIAŁA PODGRZEWANIE LUSTEREK PRZEDNICH ,A TYŁ NIE TO BĘDĄ PRZEWODY.WSZYSTKO NA JEDNYM BEZPIECZNIKU CHODZI.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2012, 20:37:13 »
Cytat: "radek67"
W MOIM TEŻ NIE DZIAŁAŁY ŚWIATŁA COFANIA,PRZYCZYNA: USZKODZONY WŁĄCZNIK W SKRZYNI BIEGÓW (KOSZT 80ZŁ)WYMIENIŁEM SAM. CO DO OGRZEWANIA SZYBY TYLNEJ ZOBACZ PRZEWODY IDĄCE DO KLAPY ,LUBIĄ SIĘ ŁAMAĆ.JEŻELI DZIAŁA PODGRZEWANIE LUSTEREK PRZEDNICH ,A TYŁ NIE TO BĘDĄ PRZEWODY.WSZYSTKO NA JEDNYM BEZPIECZNIKU CHODZI.


 jeśli to był by włącznik to świeciły by po zwarciu przewodów, tak niestety nie jest.
Co do ogrzewania szyby to sprawdzę po wymianie skrzynki - jak nie będzie działać to poszukam na kablach. (ale to w innym miesiącu - teraz Tucsonek dostał nowe tarcze i klocki TRW)

radek67

  • Gość
[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2012, 21:16:50 »
No tak. Najważniejsze bezpieczeństwo. Pozdrawiam