Autor Wątek: Jaki olej do skrzyni biegów?  (Przeczytany 5276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piluś

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« dnia: 13 Grudzień 2008, 21:44:34 »
WITAM, MAM PROBLEM GDZIE POZA SERWISEM MOŻNA ZAKUPIĆ OLEJ DO SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ??
z pewnego źródła wiem że może też być olej CASTROL TRANSMAX E ale on też jest niedostępny, a producent nie zaleca innych oleji!! co zrobić?? <co?>

kpawel

  • Gość
Re: xg 30 automat - JAKI OLEJ DO SKRZYNI??
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2008, 10:05:35 »
Cytat: "piluś"
olej CASTROL TRANSMAX E


Czy na pewno Transmax E? Nawet w Google taki olej nie występuje.


Według serwisówki na necie zalecany olej to:
-GENUINE DIAMOND ATF SP-II M 8.5l

Alternatywy:
a)Transmax Z, olej o kolorze bursztynowym przeznaczony do autobusów i ciężarówek.
Dostępny tylko w 20L beczkach, w Inter Cars 950zł (przy karcie z dobrym rabatem 650zł).
Dosyc często stosowany przez ludzi z Mitsubishi.

c)DiaQueen SP-III oryginalny olej Mitsubishi to samo co GENUINE DIAMOND ATF SP-II M (M jak Mitsubishi).
Dostępny w wybranych ASO Mitsubishi cena 42zł/litr, nalewany z beczki 20litrów.


Przy wymianie oleju w skrzyni trzeba tez wymienić filtr oleju, w tej skrzyni jest zewnętrzny z zewnątrz podobny do filtra oleju silnikowego, umieszczony na górze skrzyni.

piluś

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2008, 21:52:56 »
dzięki bardzo,
narazie tyle wystarczy,
a TRANSMAX E jest to olej proponowany na oficjalnej stronie CASTROL:
http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8&sector=1&category=6&subset=173&vehicle=4619
pozdr...PILUŚ

michaldroszcz

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2009, 15:51:24 »
witam. mam podobny problem. nie wiem jaki wlać olej do automatu do xg30. może mi ktoś polecić jakieś oleje przekładniowe, z tym że prosiłbym o konkretne nazwy olejów bo jestem zielony w tym temacie i te klasy i rodzaje nic mi nie mówią, a tu chyba nie wystarczy wlać cokolwiek. proszę o pomoc.

frekols

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2009, 12:38:11 »
witam ja wlałem olej mobil atf 220 no i problem wchodzi 3 bieg awaryjny ale tylko na rozgrzanym silniku czy to jest od oleju? skrzynia była odebrana z warsztatu po remoncie sam ją zainstalowałem i wlewałem olej mechanik twierdzi ze zrobił skrzynie dobrze i umywa ręce nie wiem czy jak sie wleje olej castrol transmax z to będzie ok pomocy :cry:

frekols

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2009, 12:40:48 »
ktos miał taki przypadek z 3 biegem?

frekols

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2009, 12:55:24 »
a i jak się rozgrzeje to przy włączeniu na D to szarpie a jak bardziej ciepły to bieg 3 i koniec hyundai xg to chyba złom ta awaria jest chyba nie do opanowania a jak mam kupić castrol i z tego nic nie będzie to sie tylko pochlastac za naprawe skrzyni dałem 4000zł i jest to samo jak przed naprawą tylko ze nie wiem jaki olej był wlany przedtem to auto kupiłem z taką wadą i chyba sprzedam ten złom na kilogramy nigdy więcej hyundai nie wiem co mam robic auto stoi juz pól roku po tej naprawie skrzyni nie wiem czy mam zaryzykowac zmiane oleju czy na złom go dac :cry: :cry:

v99

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2009, 11:50:23 »
Witam. Co do oleju w skrzyni biegów chce rozwiązać ten problem.

Polecam olej Valvoline MaxLifeŸ ATF. Cena ok 28zł do 37zł za litr.

Specyfikacja : http://www.intercars.com.pl/pliki/File/nowosc/valvoline_MaxLife_130307.pdf

Olej posiada certyfikat i jest zamiennikiem oryginalnego GENUINE DIAMOND ATF SP-II M.

Do samej skrzyni wchodzi 5,5l oleju do "sprzęgla" 3l ( raczej się nie wymienia ponieważ trzeba odkręcać skrzynie :-) ) .

Olej spuszcza się za pomocą korka spustowego, klucz 24 u dołu skrzyni, przy czym trzeba odkręcić także filtr i wyciągnąć bagnet aby cały olej wyleciał.

Następnie skręcamy wszystko i wlewamy olej przez bagnet aż pojawi się na bagnecie w pozycji hot. Włączamy silnik mieszamy miedzy pozycjami r,n,d , zostawiamy w pozycji N dolewamy oleju przy właczonym silniku sprawdzając co jakiś czas stan na bagnecie aż do momentu kiedy przestanie go ubywać, ok 5,5l. To wszystko :-D .

Wymieniłem w moim XG samodzielnie i smiga bez zarzutów. Pozdrawiam. <papa>

VirMan

  • Gość
Jaki olej do skrzyni biegów?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2010, 14:38:10 »
A moze napsialbys jakie masz radyjko to wtedy tez bylo by prosciej - a tak jak napisal e-gen moze poprostu klucze od wyciagania radia wloz odwrotna strona i uslyszysz takei cyk.

A jak jest przykrecone to tak jak rowniez pisal e-gen bierzez opuszczasz showek i juhs ( zeby opuscic schowek musisz wyciagnac te czarne gumy co sa na sciankach schowka - najlepiej na delikatnie otworzonym schowku je wyciagac wtedy wychodza najlepiej bo iwe o nic nie klinuja)