Autor Wątek: 1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6  (Przeczytany 1886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

schabo78

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« dnia: 25 Listopad 2008, 23:04:39 »
114KM z rocznika 1998-1999 bo zamierzam takowa nabyć i zagazować??Jestem ciekawy jaka to musi być instalacja,czy koniecznie sekwencja czy nie,i jak wogóle sprawuje się ten silnik na gazie czy go znosi czy niekoniecznie i z jakim spalaniem gau bedę musiał się liczyć??
Nie jestem zwolennikiem gazu ele rocznie robię około 30tys km wiec  benzyna daje po kieszeni
Bedę bardzo  wdzieczny za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam

Amelka

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2008, 23:39:22 »
I już Ci od razu spieszę odpowiedzieć,gdyż mówisz o takiej Lantrze jaką ja posiadam:) 1,5 roku temu miałam podobny problem,w sumie ktoś za mnie zdecydował i gazie II generacji  i... od tego czasu zaczęły sie same problemy z tym autem. Mnie na początku paliła bardzo mało ,bo tylko max 8,3 l /100  km w trasie a w mieście niewiele więcej bo do 8,7 l.
Powiem tak auto jest nie młode by pakować w nie instalacje wogóle,to jest tego rodzaju auto,co po 10 latach należy już w nie zerknąć ostrożnej i wypatrywać co do wymiany. Ale jesli zamierzasz miec to auto chociaz ze 3 lata dla siebie to załóż sekwencję. To auto jest specyficzne,trudno jest znaleźć dobrego gazownika co dobrze dobierze instalacje II generacji do auta. Moze to brzmi zawile,ale ja poprostu mam z tym gazem same problemy,żle mam dobrany mixer,facet przy zakładaniu odciał mi kabelki check engine,po jakims czasie gaz  tez zaczął fiksowac. U gazowników poradzono mi bym oddała sprawe do sadu z tamtym instralatorem....firma sie zwineła musiałbym szukac jej przez są w Białymstoku....Kilkoro u których byłam powiedziało mi tak: jedyne co mozemy pani pomóc to wymontować te instalacje i zamontowac sekwencję.
Wiem,że zaraz podniesie sie tutaj wrzawa kolegów których auta jeżdżą na gazie drugiej generacji i nic się nie dzieje,ale....może nie mają akurat Lantry 114 km z 1996-98 r ,może nie maja takiego pecha jak ja i może mają lepszej jakości instalacje gazowe z dobrze dobranym mixerem.
W każdym razie z całego serca odradzam do tego auta gaz drugiej generacji

BartBartez

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2008, 01:44:58 »
Załóż sekwencję i będziesz miał swięty spokój. Dowiadywałeś się jakie są ceny instalacji? Czy te kilkaset złotych warte jest ryzyka złej pracy silnika i straty kilku/kilkunastu koników, których i tak nie masz w nadmiarze?

BartBartez

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2008, 01:45:01 »
Załóż sekwencję i będziesz miał swięty spokój. Dowiadywałeś się jakie są ceny instalacji? Czy te kilkaset złotych warte jest ryzyka złej pracy silnika i straty kilku/kilkunastu koników, których i tak nie masz w nadmiarze?

mihu_24

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2008, 08:46:10 »
Święta racja na pierwszy montaż tylko sekwencja - nie warto pozornie oszczędzać!!!
Wcisną Ci w dolot mikser byle gdzie i byle jak - na początku jest OK ale jak instalka się rozejdzie to już co chwila trzeba do gazowni jeżdzić.A co po gwarancji?Dobrze,że odrobina smykałki wystarczy aby poradzić sobie z problemami II generacji.

TYLKO SEKWENCJA!!! INACZEJ TO NIEKONSEKWENCJA :->

schabo78

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2008, 09:28:07 »
Koledzy bardzo dziekuję za pomoc ,szczerze mówiac tez byłem bardziej przychylny sekwencyjnej instalacji,myslę że zmieszczę się w granicach 2500-3000zł.Zalezy mi tez na tym zeby samochodzik spalał powiedzmy do tych 8-9l trasa i do 11 w miescie i widze że jest to jak najbardziej reale.
Kiedys jeździłem Lantra z 1993 r i byłem bardzo zadowolony (benzynka) ,praktycznie nic się nie sypało,mam nadzieję że Lantra II tez bedzie w miarę bezawaryjna i wygodna jak poprzedniczka.
Dziekuję Panowie

esculap80

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2008, 19:56:04 »
mam gaz drógiej generacji LOvato na serowniku STAG 2 i jestem super zadowolony. owszem można ją ustawić tak że będzie palić 10 l na setke ale moja pali 14 l na setkę i lepiej zachoeuje sie na gazie niż na benzynie, a facet ,który tak źle wspomina swoją instalację ma poprostu pecha albo dobrego gazownika sobie dobrał :-)

Amelka

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2008, 20:40:05 »
Cytat: "schabo78"
Koledzy bardzo dziekuję za pomoc
Dziekuję Panowie


Cytuj
 esculap80a facet ,który tak źle wspomina swoją instalację


poziom ignorancji sięgnął zenitu tutaj ,nie mam kompleksów,ale wystarczyłoby odrobina dobrej woli by uszanować innych-otóż Panowie :
JESTEM KOBIETĄ w profilu jest napisane to,nick na to wskazuje,ba! w tekście mojego postu jest napisane "pani" ,z kontekstu wynika ,ze to o mnie.

Odezwałam się raz w dziale technicznym i o jeden raz za dużo  ;/

Niestety gdzie się nie pojedzie do mechanika podejście jest podobne - totalna ignorancja.
 <stop>  mam dość....

esculap80

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2008, 17:23:15 »
droga amelko,pamiętaj ,że jeżdżąc na gazie trzeba odpowiednio dbać o silniczek,pozatym nie chciałem cię urazić,jeżeli to uczyniłem wielkie SORRY, jeżeli masz jakieś problemy z tym autkiem zapraszam na GG 3173352
pozdrawiam

1mauro

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudzień 2008, 19:48:45 »
witam ja w mojej 1,6 16v mam sekwencje sprawuje sie super tylko spalanie w cyklu mieszanym 13,6 no cóż ale to automat i musi lyknac wiecej ps gazownik wogole nie myslal o zalozeniu zwyklej ani wcisnieciu mi jakiegos dziadostwa . Za instalke zaplacilem w kwietniu 2660 pln

BartBartez

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudzień 2008, 21:44:57 »
Cytat: "1mauro"
spalanie w cyklu mieszanym 13,6

Albo masz bardzo  ciężką nogę albo gazownik coś zepsuł. Sporo za dużo jak na 1,6.
Automat pali około litra więcej niż manual.

cezary46

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień 2008, 22:17:53 »
3000 za instalacje gazu. Za tę kwotę można dziś kupić około 800 l beny. Czyli w uproszczeniu po przejechaniu 80 000 km koszt instalki się zwróci. W moim przypadku po 8 latach. Lantra się już rozpadnie a koszty się nie zwrócą. Po prostu wydaje mi się,że do auta starszego niż 10 lat zakładanie takiej instalacji nie ma chyba sensu. Oszczędności będą pozorne.

1mauro

  • Gość
1-szy raz na forum,jaki gaz do Lantry II silnik 1,6
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2008, 12:06:26 »
Cytat: "BartBartez"
Cytat: "1mauro"
spalanie w cyklu mieszanym 13,6

Albo masz bardzo  ciężką nogę albo gazownik coś zepsuł. Sporo za dużo jak na 1,6.
Automat pali około litra więcej niż manual.


powiem ze spalanie na benzynie mialem w granicy 12,5 bylem na kompie w hyundaiu i bylo wszystko ok nogi nie mam ciezkiej staram sie nie zylowac silnika trasa dom-praca (ok 16 km) to co ok 2 km swiatla i 5 fotoradarow wiec nie ma jak sie rozwinac ;)

moze jest tu ktos na forum kto ma automata z tym silnikiem 1,6 i wypowie sie ile mu pali