Autor Wątek: KUPNO - Coupe/Genesis  (Przeczytany 64445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Grudzień 2013, 21:26:42 »
Do 09.2006 silnik 2.0l występował z CVVT i bez, po 09.2006 tylko z CVVT. Osobiście nie spotkałem się z z awarią mechanizmu zmiennych faz rozrządu. Więcej o modelu na  http://www.forum.hyundaicoupe.pl/ .

KrzychooPL

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Maj 2014, 02:58:34 »
Witam,

W przeciągu około miesiąca mam zamiar kupić Hyundaia Coupe 2.7l rok 2004-2006
Zakup będzie wykonany w Anglii ponieważ tutaj mieszkam i pracuję.

Jeżeli chodzi stan blacharski samochodu specjalnie się tym nie martwię - mniej więcej wiem na co zwracać uwagę i gdzie patrzeć. Mam ze sobą również porządny miernik lakieru który pokaże mi ewentualne "cuda".

Auto kupuje z gornego przedzialu cenowego w UK. Coupety chodza tu od 1000 do 3000 funtów. Ja zamierzam kupić za około 2500. W grę wchodzi tylko wersja 2.7 manual.


Teraz prosiłbym o wskazanie mechanicznych elementów samochodu na jakie koniecznie trzeba zwrócić uwagę i jak je sprawdzić bez wizyty w ASO(będzie to mój pierwszy osobisty zakup auta, więc jestem zielony :) ).
Chodzi mi mniej wiecej o takie rzeczy jak:

-sprzęgło
-układ hamulcowy
-zawieszenie
-ogolny stan silnika/uszczelka pod glowica/kompresja

Pozatym jak np. mam stwierdzić co jest do wymiany? Klocki i tarcze można ocenić wzrokowo, ale skąd mam np wiedzieć czy do zrobienia na już jest np. rozrząd/filtry/oleje?

Po zakupie auta chce nim zjechac do Polski i tam wykonać wszelkie naprawy czyli auto musi bezawaryjnie przejechać około 2tys kilometrów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Maj 2014, 22:11:55 »

Koniec

  • Gość
KUPNO Hyundai Genesis Coupe
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Styczeń 2016, 18:58:37 »
Powoli zaczynam rozglądać się za takim samochodem , jest dość niespotykany i jest ich dość mało na polskich drogach. Z czasem na pewno będe ten samochód modernizował po swojemu tak żeby bardzo się wyróżniał i cieszył oko ale najpierw musze poznać wszystkie wady i zalety i mam nadzieje ze na tym forum są ludzie którzy mi w tym pomogą. Poza tym trzeba znaleźć godny egzemplarz także proszę wszystkich tych którzy coś wiedzą na temat tego modelu ,a przede wszystkich tych którzy takowy użytkują . Poszukiwany silnik to ten 2 litrowy turbobenz. w manualu

Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Styczeń 2016, 22:30:41 »

karol0773

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Luty 2016, 13:46:26 »
Pytanie, który rocznik :) Ładne autko, nawet znośnie brzmi ,ale stosunek masy do mocy jest tak pomylony, że wolałbym kupić imprezę albo Focusa rs. Pytanie co chcesz nim robić? Wozić się?  No to ok mały lansik, by był :) illegal Racing?  Tez da sobie radę. .tylko jeśli to byłby Daily car to zwróć uwagę na ergonomie czyli czy jest wygodny itd.a i koniecznie poczytaj o jego silnikach, a co do modów to części tuningowe raczej nie zmieniają bardzo ceny z roku na rok wiec w tym temacie tez się rozejrzyj :) jak będziesz miał coś na oku to daj znać i pamiętaj żeby ten model Hyundaia zawsze sprawdzać w car fax nawet jak powiedzą,  że sprowadzany z Kambodży

Offline Sebaseba

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Zakup Hyundaia Coupe
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Kwiecień 2017, 01:23:35 »
Planuje zakup Hyundaia Coupe FL2 2006 . Podobno cały oryginalny w idealnym stanie od fana marki. cena 24500. Co myślicie?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Kwiecień 2017, 05:44:16 »
Po pierwsze zazdroszczę, to są piękne autka... po drugie przydałoby się  zdjęcie, linki do ogłoszenia - cokolwiek. Tez jestem fanem marki Hyundai, Ty zapewne tez... ale nie każdy chłop co ma widły to Posejdon:)

Offline Sebaseba

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Kwiecień 2017, 07:11:19 »
Autko już mam zarezerwowane :) Jest to rok 2006 modelowy 2007 , pierwsza rej. 2009. 2.0 motor sprowadzany z niemiec :) przebieg 170 tys .

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Kwiecień 2017, 12:22:10 »
Temat o zakupie Coupe jest tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1938 nie zakładaj nowego tematu jak dział ma dwie strony i chyba nie jest trudno przez nie przebrnąć.

Vin to chyba możesz podać jak zdjęć nie masz.

21mariusz03

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Kwiecień 2017, 10:03:30 »
Jak ktoś z naszego forum coupe to powinno być dobre, cena tez ok. Sprawdz blache bo te nasze autka niestety strasznie lubia gnic...

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
HYUNDAI COUPE TUSCANI 2.0 16V
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Maj 2017, 11:43:41 »

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Maj 2017, 12:39:33 »
Pierwsze wrażenie "wow" chwile później już słabiej. Na drugim zdjęciu mam wrażenie jakby maska z lewej strony od kierowcy była ciut wyżej na całej linii błotnika. Trzecie zdjęcie całkowicie inny odcień tylnego zderzaka i klapy bagażnika. ALE! To auto ma 12 lat i takie rzeczy to normalka nikt go pod kołdrą nie trzymał. Przebieg? I taki stan wnętrza?  :-P  Coupe jak by nie było, w miarę sportowe auto nie do codziennego użytku. Jako drugie w domu powinno być w lepszym stanie. Ktoś o nie albo nie dbał albo kilku właścicieli nabiło sporą sumę kilometrów, bo w jednego właściciela nie wierze. Mój Tucson tyrany po mieście i "nie pielęgnowany" przez poprzedniego właściciela ma środek w lepszym stanie. Do fulla brak mu podgrzewania tyłka i szyberdachu. Zdjęcia zapewne robione pod sprzedaż czyli ma być lux torpeda. Jeżeli już szukacie tego modelu zwróćcie największą uwagę na problemy z korozją ten model je ma, resztę typu spoilery czy felgi zawsze idzie dołożyć.

A i bym zapomniał ZDUBLOWAŁEŚ TEMAT!!

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Maj 2017, 13:25:10 »
Zdublowanie niezamierzone... Dzięki za pogląd

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #74 dnia: 06 Maj 2017, 14:08:40 »
Ładny, dużo części pasuje z Tuscona, silnik chyba też ten sam.

Nie wierz w ten przebieg, auto ma styraną tapicerkę, fotele. Nie zdziwiłbym się gdyby faktycznie miał 250k+

Blacharka dziwnie wygląda w niektórych miejscach, ale ciężko to oceniać po zdjęciach. Trzeba dokładnie obejrzeć auto na żywo, sprawdzić szyby, łączenia, podłużnice...

Zawsze zastanawiało mnie czemu ludzie sprowadzają auta, wymieniają rozrządy, robią mini remonty a później sprzedają po kilku miesiącach :) Auto wymaga fachowych oględzin, coś tu nie gra.