Autor Wątek: KUPNO - Coupe/Genesis  (Przeczytany 64431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal1142

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Kwiecień 2013, 19:28:59 »
Cytat: "kosmos2011"
2268 wyświetleń + handlarz + "słodkie" ogłoszenie + rozrząd do wymiany za chwilę.


Plus umowa "Na Niemca"

barzuc

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Kwiecień 2013, 23:27:06 »
Cytat: "accencik"
To Coupe było by kupione na max rok może półtora.

Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze... jeśli potrzebujesz auto na rok / półtora, to albo trafisz jak przysłowiowej "ślepej kurze ziarno" albo przez ten czas zrobisz w używanym aucie wszystko (lub prawie) co jest do zrobienia a sprzedasz później pewnie i tak taniej niż teraz kupiłeś... ewentualnie zmienisz zdanie (bo będzie szkoda) i zostaniesz z autem, które nie do końca jest tym czego akurat potrzebujesz (choćby ze względu na gabaryty).
Jeśli jak pisałeś jeździsz głównie sam i nie planujesz wielkich eskapad tym samochodem (z cyklu wakacje w Portugalii) - to może warto rozważyć opcję "absolutnego minimum" - czyli typowe "jeździdełko", które przewiezie bezpiecznie Ciebie i w porywach 1-2 dodatkowe osoby z punktu A do B. Inna opcja - kup auto do "zajeżdżenia" (czyli sprawne technicznie w najważniejszych punktach, ale np. wizualnie za przeproszeniem do d*y). Jedno ważne - auto musi być bezpieczne (dla Ciebie i innych).
W obu przypadkach nie będzie ci szkoda się z nim rozstać, jakoś super też nie będziesz inwestował, na zakup wydasz też mniej... może poszukaj auta, którym do tej pory jeździłeś - pewnie doskonale wiesz na co zwrócić uwagę żeby przez rok pojeździło bez większego problemu (no chyba, że model tak Ci dopiekł, że na myśl o kolejnym egzemplarzu masz napad szału).
Nie wiem, może mam spaczone podejście, ale wydawanie znacznej części kasy przeznaczonej na kupno samochodu, który masz mieć tylko chwilę (rok to dla mnie "chwila" jeśli chodzi o auta)... to bezsens.
Jakiego auta by się nie kupowało - to już w momencie kupna jest się "w plecy" (chyba że kupujesz klasyka ;-), którego - teoretycznie - wartość będzie rosła). Co ja bym zrobił - wydał tylko część kasy, resztę zostawił w miejscu, z którego się nie "rozejdzie" i do którego będzie można dokładać przez ten czas (najprościej - osobne konto). Co to daje - jak nadejdzie ten moment - jest i kasa, i sprecyzowane czego dokładnie potrzeba, co więcej - można na spokojnie i bez pośpiechu śledzić co się na rynku dzieje... jak nie ma presji czasu nad sobą (bo nie mam czym do roboty pojechać) - do zakupu podchodzi się bardziej racjonalnie i z mniejszymi emocjami (w tym bardziej sceptycznie ocenia się to co się widzi i czyta).

lukaszl86ldz

  • Gość
Czy dla mnie taki Hyundai ? Coupe RD1
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Maj 2013, 17:17:32 »
No właśnie panowie/panie jak niektórym stałym i dłuższym bywalcom wiadomo kiedyś miałem Hyundaia Accenta x3 3D 1.3 , aktualnie poruszam się suzuki baleno kombi 1.6 .

Ponieważ związany z HKP itd. chciałem powrócić do kopniętego H ale zastanawia mnie czy Coupe to dla mnie może poradzicie lub odwiedziecie mnie od tego pomysłu

od września zeszłego roku po ojcu jestem posiadaczem Kombi Baleno kwestia jest taka , że włożyłem w niego już prawie 1800 zł a jeszcze jest trochę do zrobienia , ale to inna bajka rzadko jeżdżę z kimś zazwyczaj sam , czasami się ktoś trafi . Na co dzień jednak w bagażniku oprócz koła zapasowego wożę powietrze tak samo jak na tylnej kanapie . Samochód głownie służy mi do dojazdu do pracy załatwiania spraw na mieście , sporadyczne wypady na działkę .

Jestem samochodziarzem ale nie rajdowce jeżdżę raczej spokojnie , chyba  że droga i otoczenie pozwoli to z rozsądkiem staram się operować gazem . Miał być Accent LC jednak ostatnio przejeżdżał obok mnie Hyundai Coupe RD1 i ta linia za mną przemawia , podobają mi się drzwi bez ramek i w ogóle byle był by spojler na tyle bo bez jakoś dziwnie moc 113 KM przy silniku 1.6 też wydaje się być rozsądna nawet wnętrze do mnie przemawia mimo że to druga połowa lat 90' .

i taki oto mam dylemat ... dokładnie mam taki czy ładować w kombi ok 2 tys jeszcze czy kupić Coupe a ze sprzedaży Suzuki pieniądze przeznaczyć na doinwestowanie Hyundaia , co do przewozu większych rzeczy ewentualnie - jest jeszcze ojcowska Elantra XD

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Maj 2013, 17:48:29 »
Jest zbyt wiele niewiadomych, żebym mógł coś doradzić. Na jak długo planujesz kupić Coupe? Na razie jeździsz sam, ale to się może szybko zmienić. Ile trzeba jeszcze włożyć w Suzuki, a ile trzeba będzie w Coupe? Decyzja należy do Ciebie, Ty najlepiej znasz swoje potrzeby i preferencje.  :roll:
Ja czasami mam ochotę pojeździć takim "sportowym" samochodem, ale gdybym miał taki kupić, to kupiłbym jako dodatkowy, do poszpanowania wśród znajomych.  :-D

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Maj 2013, 18:23:45 »
póki co jeżdżę sam myślę , że przez okres najbliższych 2 lat się to nie zmieni , myślę że gdyby byłą kobieta wyjazd na wakacje nad Polskie morze lub góry Coupe też by dało rade 2 os + bagaż

Offline accencik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 359
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Maj 2013, 06:20:40 »
Powiem Ci tak :) Właśnie w zeszłym tygodniu dokonałem zakupu Coupe RD1 z Łodzi. Jeśli masz dobrą cenę to kupuj. Dla 2 osób auto jest jak najbardziej wygodne i bagażnika nie ma mikroskopijnych wymiarów więc spokojnie powinieneś się zapakować.

Offline cobraswiecie

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Maj 2013, 15:08:30 »
To już jest zależne od tego jakie auto preferujesz.Wystarcza Ci kombi i nie zwracasz uwagi na to jak samochód wygląda i jeździ to zostań przy nim;).Ogólnie więcej osób woli Rd1 niż RD2 i jako posiadacz coupe stwierdzam,że aut przybywa na drogach i forach:).Masz dobry egzemplarz na oku i po dobrej cenie to się nie zastanawiaj.

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Maj 2013, 16:03:52 »
będę się starł kupić Coupe a potem sprzedać baleno jeśli się uda sprzedać baleno kasę za niego doinwestuje w ewentualne rzeczy w coupe , wiem zobaczymy dziś jeden egzemplarz oglądałem na oko nie zły ale to były tylko takie szybkie oględziny  :mrgreen:

Offline cobraswiecie

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Maj 2013, 20:52:40 »
Zarejestrowany jestes na stowarzyszeniu coupe bo co jakiś czas ktoś sprzedaje dobry egzemplarz.

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Maj 2013, 07:05:30 »
cobraswiecie,  zarejestrowałem się jakieś dwa dni temu bo chciałem poczytać o Coupe

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Maj 2013, 08:50:12 »
lukaszl86ldz, w takim razie jak w Twoim otoczeniu pojawi sie jakiekolwiek qp od razu leć oglądać. Będziesz miał większy punkt odniesienia co do późniejszych obserwowanych aut. Pamiętaj o newralgicznych punktach - blachówa, nadkola tył, tylnia belka, spalanie oleju. Te rzeczy są dość kosztowne w naprawie i lepiej sie dwa razy zastanowić zanim wybierze sie taki model..
Aaaa i nie zwracaj uwagi na przebiegi ;)

michal1142

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Czerwiec 2013, 21:50:44 »

NieAmator

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Czerwiec 2013, 09:21:53 »
Cytat: "michal1142"
co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/coupe-2-0-136km-klimatyzacja-niski-przebieg-serwis-i3291885209.html

oba zderzaki lakierowane stan kierownicy wskazuje na wyższy przebieg kolega ma nowsze coupe prawie od nowości ma 80k km i kierownica nie wykazuje śladów zużycia  tak wyglądało kierownica w moim coupe z przebiegiem 255 k km. Musisz jechać zobaczyć najważniejsze żeby tobie się dobrze prowadził może jeździła tym baba i zawadziła gdzieś zderzakiem ciężko powiedzieć ogólnie te auta do awaryjnych nie należą

leon

  • Gość
KUPNO - Coupe/Genesis
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Listopad 2013, 11:28:11 »
Cześć, co powiecie o tym egzemplarzu moto.gratka.pl/tresc/hyundai-coupe-ii-2-0-dohc-16v-rocznik-1999-15720008.html warty jest uwagi i zakupu? Może ktoś już oglądał ten samochód i podzieli się uwagami.

shakalos

  • Gość
Hyundai Coupe 2.0 vs Alfa Romego GT 1.9JTD
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Grudzień 2013, 21:48:37 »
Witam,jestem nowy ale planuje zakup jednego z dwóch samochodów i liczę na waszą pomoc.
Do końca nie wiem czy Hultaja rozważać z silnikiem tylko 2.0 - czy ta wersja ma wariator ?
Jak jest z kwestią awaryjności - kosztów eksploatacji i ewentualnie może ktoś miał podobny dylemat ??

Wcześniej posiadałem Fiata Stilo Abarth 2.4 170km i nie ukrywam szukam czegoś czym polatam po Polsce bez obaw nie tak jak poprzednie auto.

p.s. na myśli mam alfe i hyundaia 2005/2006 rok