Autor Wątek: [Santa Fe SM] Skórzana tapicerka  (Przeczytany 4947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarek1964r

  • Gość
[Santa Fe SM] Skórzana tapicerka
« dnia: 10 Lipiec 2012, 17:10:09 »
Jako kilkudniowy właściciel Santa Fe gorliwie dopieszczam go i głaszczę. Między innymi kupiłem jakiegoś super-waxa do skórzanej tapicerki i wypucowałem ją na glanc, zmywając drobne plamki i jakieś tam małe zacieki po (chyba) rozlanej koli. Dziś natomiast zacząłem wczytywać się w polską wersję instrukcji, ściągniętą z downloadu i... producent zaleca mycie tylko wodą z mydłem, żadnych impregnatów, a już broń Boże środków do mebli. Zdębiałem. Rozmumiem, że chodziło o preparaty do mebli skórzanych, bo przecież nie o pronto do drewna... Tylko dlaczego środek działający dobroczynnie na kanapę w salonie ma zaszkodzić fotelom w Santku? Oświećcie mnie proszę i napiszcie, czy i czym czyścicie skórzana tapicerkę.
A swoją drogą, te piaskowobeżowe skóry są kapitalne, w moim autku (2004 r.)wygladają, jak nowe...

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Skórzana tapicerka
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2012, 18:00:50 »
Ja kupiłem w No....to środek do tapicerek skórzanych/skóropodobnych i dla producenta tego środka nie ma różnicy pomiędzy fotelami samochodu a meblami domowymi, nawiasem mówiąc ten środek kupiłem właśnie do kanapy a Santka ze skórą kupiłem pół roku później i się przydaje w obu przypadkach :-D

Łukasz

  • Gość
[Santa Fe SM] Skórzana tapicerka
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2012, 21:58:58 »
Najpierw sprawdź jaki rodzaj masz skóry, na 99% gładką ale nie zaszkodzi sprawdzić:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KK_UzN4e3ZU

Jeśli nie byłaby gładka (ale zapewne jest) to zadanie byłoby dość utrudnione. Jeśli jednak jest gładka to tutaj masz porady dotyczący czyszczenia i pielęgnacji skóry:
http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/tapicerka-samochodowa/czyszczenie-i-pielegnacja-skor-samochodowych.html

W dużym skrócie potrzebujesz 2 środków - jednego do czyszczenia, drugiego do pielęgnacji/odżywania skóry..

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Skórzana tapicerka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2012, 18:31:36 »
przyda się ta wiedza, ja mam wytarcia na siedzisku kierowcy - poprzednik chyba portfel trzymał w tylnej kieszeni spodni i troszkę mu się wytarło.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Skórzana tapicerka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2012, 20:33:18 »
Tak jak pisze "Łukasz" najlepiej użyć środka do czyszczenia a potem do konserwacji skóry. Mogę polecić środek o nazwie LEADHER PROTECSION CREAN + CLINER. W zestawie z gąbką i ściereczką zapłaciłem prawie 100 zł, ale efekt bardzo dobry. Zestaw starczył na 4 razy tj. rok, a efekt świeżej skóry w samochodzie utrzymywał się ponad tydzień. Używam go dwa lata i pełne zadowolenie. Skóra jest mięka i nie chłonie żadnych płynów.