Autor Wątek: Montaż wspomagania kierownicy, swap silnika 1.5 12V  (Przeczytany 5194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panterka

  • Gość
Montaż wspomagania kierownicy, swap silnika 1.5 12V
« dnia: 10 Lipiec 2012, 13:12:40 »
Witam. Dostalem we wladanie ostatnio lejce do kucyka 1.5 8v na gazniku z 1992 roku w czterech furtkach i pierwsze co sie klania to montaz wspomagania kierownicy:D Jak jest z przekladka takiego elementu czy podejdzie ewentualnie koszta jakies czy cos:D A temat nr.2 juz taki bardziej poboczny. Gdzies na zagramanicznych stronnicach wpadl mi w oko podobny pony / excel z motorkiem z scoupe 1.5 12V mpi orientuje sie ktos jak wyglada taki swapik czy ze skrzynia czy bez napewno wiazka cala bo u mnie gaznik tak mpi, jak łapy silnika wygladaja i jakies drobne pierdoly ktore moga wyjsc po drodze. Z góry dzieki za odp.:D Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2012-07-10, 13:19 ]
Korekta tematu.
tekla: Korekta korekty tematu (;

voytekk1

  • Gość
Montaż wspomagania kierownicy, swap silnika 1.5 12V
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2012, 18:35:12 »
Ze wspomaganiem nie będzie tak łatwo, sporo elementów się różni. Scoupe z silnikiem 12V ma zupełnie inny silnik i swą się nie opłaca. W Pony były silnik 1.5 mpi który mam i tak można przełożyć. Przy okazji można by wspomaganie wyłożyć. Kwestia tylko czy się opłaca...

Panterka

  • Gość
Montaż wspomagania kierownicy, swap silnika 1.5 12V
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2012, 19:43:46 »
a jak stoja takie silniki bo w kwestii hyundaia nie oreintuje sie kompletnie. Zreszta jezeli silnik to i tak na zime dopiero bo to i czasu wiecej i nie bedzie mi tak autko potrzebne a to zawsze wygodniej garazyk itp. A poza tym chcialem rozeznac sie w kosztach co i jak:D

szczuraz

  • Gość
Montaż wspomagania kierownicy, swap silnika 1.5 12V
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2012, 16:47:39 »
jakieś 6 lat temu poruszyłem ten temat i cenowo wyglądało to niefajnie. Musisz kupić przekładnie pod wspomaganie, pompę wspomy + łapę, dłuższy pasek i przewody. Do tego dochodzi montaż. Potem jest pytanie jak z luzami na przekładni i czy pompa nie będzie wyła. Wyślij zapytanie przez allegro do ludzi którzy rozbierają poniacze na manel. Może cenowo coś się poprawiło.