Autor Wątek: [Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?  (Przeczytany 50038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gmroz

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Grudzień 2014, 11:18:26 »
Witam,

Jestem przed zakupem Tucosna i jest w nim zamontowane LPG.
Prośba o zerknięcie czy waszym zdaniem ta instalacja jest odpowiednia i wystarczająca. Nie podoba mi sie trochę wlew zrobiony w karoserii, czy tak było seryjnie ?

Z góry dzieki za każde info.

Pozdrawiam
GM

[ Dodano: 2014-12-04, 15:43 ]
Nikt nic nie podpowie ?

Offline rarog2691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Styczeń 2015, 18:03:00 »
A ja mam pytanie odnośnie możliwości zamontowania podstawek gazowych pod wtryskiwacze benzynowe w Tucsonie. Nie trzeba wtedy wiercić kolektora. Stosował ktoś ?

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Styczeń 2015, 20:10:09 »
Podstawki nie są dobre, jest to dobra droga do nieszczelności z układzie wtryskowym, dodatkowo wtryskiwacze są cofnięte do tyłu a chyba nie trzeba przypominać, że paliwo jest wtryskiwane w postaci mgiełki w ściśle określonym miejscu, z tego co używałem, widziałem i wiem - PB leje się wtedy po ściance tego adaptera i silnik chodzi strasznie na benzynie, kolejna sprawa, że dzięki temu i temu że pod takim kątem wtrysku jaki jest oferowany w owych podstawkach jest ciężko o poprawne działanie instalacji LPG.

krzysiek82

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Marzec 2015, 21:34:47 »
lepiej wiercić, ten kolektor ściąga się bez większych problemów także to jedyne sensowne wyjście.

zyio

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Maj 2015, 17:43:00 »
Spotkaliście się z opiniami na temat bezpośredniego wtrysku gazu Vialle w Tucsonach lub tych silnikach 2,0 140km? Podobno zimą już po 5 min silnik pracuje na gazie, latem po 2, a instalacja nie korzysta z parownika jak wcześniejsze generacje, przez co jest mniej wrażliwa na temperatury... Trochę negatywnych opinii spotkałem na temat pomp gazu w tych instalacjach..

Mam dylemat bo blisko mnie funkcjonuje bardzo polecany warsztat zakładający LPG - gzw.pl ale oni nie bawią się w piątą generację...

Mam 6km do pracy i instalacja z parownikiem się u mnie nie sprawdzi... więc im więcej opinii o Vialle tym dla mnie lepiej :)

[ Dodano: 2015-05-21, 22:21 ]
Skoro nastała cisza, to tak jak się spodziewałem, mój Tucson będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych na tym forum zagazowany na Vialle.

Umówiłem się na 2 czerwca w warsztacie:
Mikołów ul. Dzieńdziela 5
(gdy byłem się umówić, właśnie kończyli montować LPG w Porsche Cayenne, po jeździe regulacyjnej - ciekawy widok..  :mrgreen: ).

Gdyby ktoś miał jakieś ale co do tego warsztatu lub instalacji, proszę o komentarze. Jeśli nie to po prostu opiszę tutaj moją przygodę, bo mimo że ta instalacja już od 5 lat gości na naszym rynku, to nadal mało się o niej pisze, może też przez niezbyt konkurencyjną cenę w porównaniu do IV gen.

Jedno co mnie zmartwiło, to za większą butlę (70L zamiast 48L) czeka mnie spora dopłata bo aż 300zł i zastanawiam się z czego wynika taka różnica w cenie...

konrad_35

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Maj 2015, 16:33:26 »
Niedawno kupiłem Tucsona z instalacja 5 generacji, tylko że ja mam instalację ICOM JTG LPI (koszt 3000 euro :shock: ). Trochę się bałem gdyż autko na gazie ma już zrobione 100 tyś. ale chyba moje obawy były bezzasadne. Silniczek pracuje idealnie, zarówno na gazie jak i na benzynie,  na gaz przełącza się dokładnie po 55sek. Nie odczujesz różnicy jeżeli chodzi o dynamikę jazdy. Najważniejsza w tej instalacji jest pompa w butli, moja była wymieniona jeszcze w Niemczech, właściciel dał mi zresztą na to fakturę i jest tez wpis w książce serwisowej, 12 tyś. km temu, także myślę że następne 100 tyś będzie bezproblemowo ;-)

zyio

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Czerwiec 2015, 02:17:25 »
konrad_35 zrobiłem na moim LPG Vgen pierwsze 100km i jeśli to sen, to obym się nie obudził  :mrgreen:
Rewelacja, nie da się wyczuć momentu przełączenia na gaz... przełączenie następuje po około 50 sek (ze stoperem jeszcze nie mierzyłem).

Tylko jedno podejrzanie mi wygląda, ponieważ komputer wskazuje spalanie na takim samym poziomie, co miałem na benzynie. Tylko że wydaje mi się to niemożliwe, chyba że komputer jest oszukiwany przez sterownik LPG i wskazuje po staremu. Przy najbliższym tankowaniu przeliczę i sprawdzę  ;-)

I na duszy lżej przy tankowaniu, o całe 3zł na litrze  :-D

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Czerwiec 2015, 09:21:32 »
Komputer nie będzie pokazywał spalania gazu, tylko spalanie PB - a że działa to w ten sposób, ze nawet podczas jazdy na PB komputer tylko szacuje spalanie - stąd masz dane.
Odnośnie instalacji, ja mam sekwencję STAGa, w ogóle nie wyczuwam momentu przełączania - oprócz charakterystycznego kliknięcia. A przy takiej temperaturze to również maks minuta i jest. Oczywiście zimą trochę dłużej...
I tu raczej nie chodzi o czasy przełączania czy brak wyczuwalnego momentu - tu chodzi o ochronę silnika i V generacja oczywiście robi to lepiej. Ale czy koszt tej instalacji to rekompensuje? Chyba, ze będziesz miał tak długo auto, ze normalnie głowica byłaby do wymiany...

robertto88

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Czerwiec 2015, 22:09:41 »
Przełączenie na gaz następuje albo po osiągnięciu odpowiedniej temp. cieczy albo od konkretnych obrotów (zależy jaka instalacja) także dokładne określenie czasu jest bez sensu. Moment przełączania na gaz jeżeli jest wyczuwalny to znaczy, że jakiś element jest walnięty i wymaga albo regulacji albo wymiany. W teorii (jak i w większości przypadków praktyce) moment jest niezauważalny.

konrad_35

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Czerwiec 2015, 22:26:38 »
Przepraszam Panowie ale nie porównujcie sekwencji do V generacji, bo tu nie ma co porównywać, a niektórzy chyba nie wiedza co piszą i o co chodzi w V generacji, ta instalacja to bajka.
Na gaz przełącza sie dokładnie po 55 sek , od momentu wyłączenia ssania, nie ma żadnego szarpnięcia, pyknięcia itp. po prostu jedziesz i nie czujesz kiedy się przełączy.
Zyio to nie sen to rzeczywistość :mrgreen: , spalanie gazu jest identyczne jak benzyny, mi średnio spala 10 l gazu przy bardzo dynamicznej jeździe, osiągi też identyczne jak na benzynie, sprawdzone na hamowni, w końcu zapłaciłeś kilka tysi, więc w zamian musisz czegoś oczekiwać.
U mnie koszt przejechania 100 km. to 18 zł. czego można chcieć więcej :mrgreen:

DonLuca

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Lipiec 2015, 10:14:16 »
Witam, mam pytanie odnośnie montażu LPG do Hyundai Elantra z 2004 sedan silnik benzynowy 2.0 litry DOHC, i jest wersja amerykańską w skrzyni automatycznej, i tu pojawia się pytanie jaką  instalacje założyć aby nie sprawiało problemów w przyszłości, jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź tutaj albo w wiadomości prywatnej, pozdrawiam wszystkich. :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Lipiec 2015, 13:30:15 »
DoLuca to jest temat dotyczący instalacji LPG w Tucson więc posiadając Elantrę załóż nowy temat odnośnie tej modelu. Choć jak napiszesz na PW do Administratora w celu poprawy Twojego profilu na silnik G4GC ( nie masz silnika G4GF) to napisałeś w dobry miejscu bo w Tucson był montowany ten sam silnik. Wersje USA i EU mają taką samą głowicę.

Lukasz.5555

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Lipiec 2015, 19:47:07 »
Witam

Mam pytanie w sprawie regulacji luzów zaworowych w silniku benzynowym 2.0 z LPG  w Tucson JM.

1. Gdzie najtaniej kupić płytki do regulacji luzów?
2. Co ile tys. km wymieniać płytki na LPG?
3. Ile powinny +/- kosztować pomiar i wymiana w ASO albo niezależnym warsztacie?

Pozdrawiam

zyio

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Lipiec 2015, 19:38:31 »
W ASO taka regulacja wraz z kosztem wymiany uszczelki pokrywy zaworów nie przekracza 300zł brutto - pytanie czy nadal chcesz kupować płytki i grzebać samodzielnie...

Przy benzynie reguluje się luzy co 100tys, po założeniu LPG poradzili mi w ASO aby obciąć ten dystans o połowę i dokonywać takiej regulacji max co 50 tys.

[ Dodano: 2015-07-28, 20:13 ]
Dodam swoją opinię odnośnie instalacji Vialle V-generacji w moim Tucsonie, po przejechaniu 3tys km. Mój sposób jazdy jest taki że jeśli zwracam uwagę na spalanie, mieszczę się w 9 litrach benzyny = 11 litrach gazu, jak tylko zapomnę od razu wskakuję do przedziału 10-12 benzyny = 12-14,5 gazu i nie ma zlituj...

Plusy:
- nie ma parownika, przejście na gaz zajmuje minutę-dwie (docenię to zwłaszcza zimą, więc jeszcze trzeba poczekać)
- oszczędność przy moim niezbyt lekkim bucie przekroczyła już 800zł i to tak uczciwie liczone, czyli jak tankuje 50 litrów gazu, to przeliczam że benzyny zatankowałbym około 41,5 litra i dopiero odejmuję różnicę w kwotach (jak przeliczałem wszystkie oszczędności przed założeniem LPG, to jednak nie brałem pod uwagę, że czasem człowiek musi depnąć, okazało się że zdarza mi się to częściej i przez to gaz szybciej się zwraca)  :mrgreen:
- komfort pracy silnika, jazdy, brak momentu przejścia na gaz, taki sam jak podczas jazdy na benzynie, nie widzę różnicy,

Minusy:
- spalanie w porównaniu z benzyną x1,2 i to jest ok, bo gaz jest o 20% mniej kaloryczny od benzyny, ale do plusów jednak nie zaliczymy,
- akurat moja instalacja ma montowaną pompę która wydaje stały dźwięk/hałas, jego poziom jest minimalny i mi nie przeszkadza, ale dla osób wrażliwych zwracam na to uwagę - i jest to wada wszystkich pomp w tych instalacjach.

Więcej minusów nie zauważyłem, może dlatego że tankuje tylko na Orlenie, Shellu, Carrefourze i Lukoil - te stacje przetestowałem przez 6 lat na LPG w poprzednim samochodzie i w mojej okolicy to pewniaki.
Odradzam, PKSy, Statoil i inne wynalazki, gdzie gaz w starej instalacji w krótkim okresie czasu zapychał mi filtr, samochód się dławił zwłaszcza gdy w butli było mało gazu, a mieszanka propanu i butanu była tak dobrana że na jednym baku robiłem 50 km mniej.

marekbednarz

  • Gość
ile kosztuje instalacja do Tucson 2.0, 2008/2009 rok + kilka
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Grudzień 2015, 19:29:47 »
witam,

jak w temacie - ile kosztuje(mniej więcej, dobra) instalacja do Tucson 2.0, 2008/2009 rok, 141 km ?


jakie rzeczy trzeba dla świętego spokoju wymienić po kupnie używanego Hyundaia ? ( jaki to orientacyjny koszt ? )

co ile się wymienia rozrząd (jakiego rzędu jest to koszt )



dzięukuję z góry za odpowiedzi