Autor Wątek: [Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?  (Przeczytany 50037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2014, 21:09:47 »
OK, odpusciłem sobie temat auta z gazem. Teraz dostałem ofertę na isntalację do tucsona, od firmy PITEC z P-nia, możecie zerknąć?:

zaproponować mogę dwie opcje:
1. STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000 - prawdopodobnie najlepszy
bezwzględnie układ IV gen. na rynku - 3000 zł
2. STAG 4 QBOX ,wtryskiwacze Hana H2000 - 3000zł + koszulka i torba w
prezencie. Nowszy, bardziej rozwojowy sterownik.

Do tego w cenie: reduktor AC R-01,
wielozawór Tomasetto AT-02,
elektrozawór Valtek 03,
Filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P
rury Faro PCV,
węże Parker,
opaski NORMA,
taśmy izolacyjne TESA,
złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.
Wlew pod klapką wlewu benzyny to dodatkowy koszt do w/w wycen - 100zł.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj 2014, 06:56:45 »
Bylem kiedys w firmie Pitec nie potrafili sie wpiac do mojej centralki staga w poprzednim aucie a w tzw miedzyczasie "kalibrowali" nowo zalozona instalacje w golfie z pozal sie boze efektem... Klient wydzwanial zdenerwowany gdzie jego auto a informacja zwrotna  na poziomie przedszkola...
Ja zakladalem w aso Hyundai Swarzedz nie zalowalem paru setek wiecej na solidna jak sie pozniej okazało instalacje lpg koszt pozornie wiekszy ale po roku jazdy i przejechanych 25tys km zero klopotow z instalka brc wiec relatywnie efekt oczekiwany w postaci zadowolonego klienta osiagniety w 100%.

W uzupełnieniu postu - ilu Klientów tyle opinii ja wiem jedno a mialem łącznie 5 pojazdów przerobionych na LPG w różnych warsztatach - najwięcej kłopotów z instalacją powodują błędy montażowe i brak fachowej kalibracji dlatego delikatnie sugeruje poszukanie sprawdzonego warsztatu. Relatywnie koszt startu jest wiekszy ale jak dodasz do tego konieczne wizyty i komentarze "ten typ tak ma", "check musi sie palić" to chyba warto wrzucić w koszty dłużego okresu zwrotu instalacji LPG niż przechodzić przez piekło :)))

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maj 2014, 07:33:30 »
Kurczę, takie dobre opinie krążą o tym zakladzie... To teraz zupełnie jestem w kropce. W okolicy za instalacje zapłacę pare stówek mniej, postanowiłem dolozyc aby założyć w trche lepszej i pewniejszej firmie... A tu zonk. Jest jeszcze jakiś warsztat który polecacie oprócz Aso?

Offline Hinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maj 2014, 19:09:46 »
Gdzie byś nie założył - to i tak silnik G4GC do zagazowania się nie nadaje. Zakładając że nawet co 15tys km będziesz sprawdzał luz zaworowy to i tak po kilkudziesięciu tys km padnie głowica. Wynika to z materiału użytego na gniazda zaworowe. No, ale każdy robi jak uważa :-)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Maj 2014, 08:08:41 »
A masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Koszt regeneracji głowicy przy koszcie zaoszćzedzonego paliwa jest chyba znikomy w porównaniu z kosztem regeneracji wtryskiwaczy, wymiany koła dwumasowego i turbiny w przypadku oszczędności jazdy dieslem...
Ile maks może wytrzymać głowica na gazie? Niektórzy robią minimum 100 tys do regeneracji, czy to z lubryfikacją czy bez. Ja zrobię maks 50-60 tys i będę celował w ix35 :)

Jaro74

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Maj 2014, 11:43:39 »
witam.
Mam od 8 m-cy zamontowana instalację LPG w moim Tucsonie i powiem szczerze, że nie narzekam ani troszkę, a wręcz odwrotnie.  Polecam każdemu!!!Dodam jeszcze, że w żadnym aucie wcześniej nie miałem lpg a i w przypadku Tucsona troszkę mi zeszło, zanim "dojrzałem" do tego tematu...

Teraz mogę spokojnie każdemu polecić gaz ale....no właśnie.....

- należy zamontować dobrą instalację lpg - osobiście mam STAG300 premium i extra reduktor NIKO, który ma spory zapas do 250km,

- montaż u fachowca a nie u "pana od gazu" - w okolicy Wolsztyna woj.wielkopolskie mogę polecić dwóch (Siedlec - firma Bryf i Chrośnica -p.Mauzr - osobiście montowałem w Bryfie)

ZALETY:
- spory zapas gotówki w kieszeni ;) i w przypadku zastosowania się do w/w porad bezproblemowe użytkowanie...

WADY:
- faktycznie może wystąpić problem z głowicą, najczęściej po przejechaniu na gazie 100-120 tys.km..... no cóż ale regeneracja głowicy kosztuje 1500zł, więc są to oszczędności, które uzyskuje się po przejechaniu 5000 tys.km,

- wołanie pana na stacji paliw do tankowania......tak na marginesie to szkoda, że ciągle w Polsce nie można samemu się zatankować....(choć podobno na stacjach Lotosu już wolno).

Aha, bym zapomniał: za w/w instalacje ze zbiornikiem na 45l zamontowanym w zapasie i zaworze do tankowania  schowanym za klapka paliwa i oczywiście montażem zapłaciłem 2500zł. brutto....i właśnie po 8 m-cach już mi się zwrócił koszt instalacji :), za 3 m-ce zwróci mi się ewentualny koszt regeneracji głowicy a cała reszta, która zostanie w portfelu zostanie przeznaczona na wakacje :) :) :)

ps. średnie spalanie GAZU w cyklu mieszanym: lato/ wiosna/ jesień 11-12l    -  zima 14l   -  wcześniej BENZYNY: lato/wiosna/jesień 10- 10,5l   - zima 12l

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2014, 14:14:36 »
A jak się ma StAG 300 Premium do STAG 4QBOX?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2014, 19:59:47 »
Jaro74 jak założyłeś gaz to napisz na PW do  Administratora o poprawę profilu.

Jaro74

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj 2014, 09:15:23 »
Cytat: "kosmos2011"
Jaro74 jak założyłeś gaz to napisz na PW do  Administratora o poprawę profilu.


zgłosiłem info i poszło do realizacji

21mariusz03

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maj 2014, 14:16:18 »
Mi proponowano m.in:
LPGTech 224
KME Tur
Barracuda pojedyncze

Jak sie pytalem na forum tez bardzo dobra opcja ;)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Czerwiec 2014, 11:26:46 »
Mam jeszcze ofertę firmy DAR-GAZ koło Kalisza:

- sterownik stag Q-box
- wtryskiwacze Baracuda
- reduktor kme tur
- butla 55 litrów w koło zapasowe
- wlew przy wlewie benzyny
- zasilanie faro
- węże gazowe i wodne Parkera

wtryskiwacze mogę brać na listwie lub pojedyńczo, dopłaty nie ma - mój wybór. Do tego zamiennie hanki zielone. Opinie zakład ma bardzo dobrą, a do tego, taniej od PITEC...

pgaz

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Czerwiec 2014, 17:44:53 »
Cześć świeżo założyłem instalację do mojego auta.

Stag ISA2 (Chciałem Premium ale odradził że szkoda kasy bo korekty które robi komp są kiepskie, wcześniej do Laguny II chciałem i tam też bez semsu było bo kiepsko z OBDII gadałby)
wtryski Hanki
Ciekawostka butla 92 litry weszła pod auto:) (realnie około 75 litrów)
Na rurkach PCV teraz podobno się gaz robi a nie jak kiedyś w miedzi.
Reduktor AC Czerwony Staga (podobno lepsze są mniej awaryjne niż KME nawet GOLD choć w poprzednich autach miałem KME)

Założyłem lubryfikację tak też jak Wy czytałem że trzeba koniecznie ! Natomiast mój gazownik powiedział że nie jest to strasznie konieczne i różnie bywa z tym wypalaniem. Dla spokoju założyłem koszt około 200 zł już dużej różnicy nie robi a zalany na maxa wystarcza na 10000km. Chyba 6 kropel na minutę daje.

Wtryskiwacze bierz pojedyncze jak zdechnie wymieniasz jeden a nie listwe tak kiedyś było ale poprawcie mnie jak się mylę.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Czerwiec 2014, 21:02:58 »
Jestem juz umówiony na montaz. Wtryskiwacze pojedyncze oczywiscie. Wybrałem firmę DAR-GAZ koło Kalisza. Montaż dopiero koniec czerwca, to pierwsze moje auto z gazem (magiczna ilość 10l/100km została przekroczona  ). Poinformuje po montażu jak sie auto sprawuje. Nie montuje lubryfikacji, cytując opinie " pomaga jak umarłemu kadzidło"

[ Dodano: 2014-06-29, 20:48 ]
 No i jestem po montażu :) Nie widzę róznicy pomiędzy PB a LPG. Pierwsze 200 km za mna, za 800 k pierwszy przegląd. Jak przejadę więcej to wtedy opisze, póki co polecam montera. Konkretny facet, wszystko pieknie poukładane pod maską.

[ Dodano: 2014-06-29, 21:04 ]
Jeszcze pytanie... Jak sobie radzicie z kołem zapasowym? W bagażniku brzydko podskakuje i wprawia w dziwne odgłosy pokrywę w podłodze... Może jakiś zestaw naprawczy zamiast koła? Możecie coś polecić?

Lepki

  • Gość
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lipiec 2014, 09:22:24 »
Cytuj
Jeszcze pytanie... Jak sobie radzicie z kołem zapasowym? W bagażniku brzydko podskakuje i wprawia w dziwne odgłosy pokrywę w podłodze... Może jakiś zestaw naprawczy zamiast koła? Możecie coś polecić?


Ja kupiłem sobie na tą okoliczność zestaw naprawczy firmy Slime (kompresorek + płyn uszczelniający).
Zapas wrzucam tylko, jak jadę w długą trasę.
Na co dzień po mieście wożę tylko uszczelniacz i cieszę się wolnym bagażnikiem  :-)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson JM 2008] Jaka instalacja do mojego auta ?
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Listopad 2014, 09:31:03 »
Dziś zauważyłem, że są zdjęcia z mojego montażu :)
Polecam zakład

http://dar-gaz.net/galeria/30/66