Autor Wątek: I30 CW - szybko reagujące hamulce  (Przeczytany 6388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gummi.cezar

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« dnia: 03 Grudzień 2008, 11:32:39 »
Witam !

Wczoraj odebrałem nowego I30 CW 1.6 CVVT w wersji Comfort+. Jako, że przez ostatnie 6 lat jeździłem Accentem II bez ABSu i wspomagania kierownicy mam do bardziej doświadczonych użytkowników dwa pytania:

1) W Accencie siłę nacisku szczęk można było łatwo regulować siłą naciśnięcia pedału. W I30 lekko nacisnę pedał a autko "staje dęba". Czy to normalne w nowym samochodzie z ABS ?
Czy po paru tysiącach pedał zmięknie ?

2) Wspomaganie na parkingu w I30 jest super, ale jak tylko wyjadę na ulicę to trzeba włożyć trochę siły aby ruszyć koło kierownicy. W starym Accencie kierownica chodziła bardzo lekko. Wiem, że teraz mam koła o dwa cale większe i cięższy samochód, ale mam odczucie jakbym oprócz kierownicy obracał również przekładnię silnika wspomagania, który przy dużej prędkości nie działa. Pytanie w zasadzie to samo: Czy samochody ze wspomaganiem tak po prostu mają ? Czy jest jakaś możliwość regulacji siły wspomagania w serwisie (zmiana części oprogramowania) ?

gummi_cezar

speedmaster

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2008, 11:41:50 »
ja do hamulca długo się przyzwyczajałem bo też dęba często stawał :)

a co do wspomagania to u mnie działa bez zarzutu :roll:

ja nie mam kombi :roll:

BartBartez

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2008, 11:42:42 »
Cytat: "gummi.cezar"
lekko nacisnę pedał a autko "staje dęba"

Też miałem takie wrażenie w różnych nowszych autach. Ale jak się przyzwyczaisz to nie będziesz tego odczuwał

Cendra

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2008, 20:09:05 »
myślę, że dobrze jak auto ma "twarde" wspomaganie przy wyższych prędkościach... wtedy nie stracisz panowania nad autem przez zbyt lekki ruch ręką... przywykniesz 8-)

gummi.cezar

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2008, 23:54:08 »
Dzięki za wypowiedzi - Już się przyzwyczaiłem, a jak wsiadłem na powrót do Accenta to pedał w podłodze, a on nie hamuje - Takie odczucie ;-)

miost

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2008, 20:13:19 »
Przedwczoraj odebrałem i30CW. Oczywiście jak wyjechałem z salonu od razu stanął mi dęba. Jak widać to norma................

Co do wspomagania jestem zadowolony z odczuć. Dosyć twardo przy prędkości przelotowej na trasie co sprawia , że dobrze się wyczuwa auto. Przedtem miałem sienę bez wspmagania za to z luzem na przekładni, więc jak dla mnie różnica jest kolosalna......

rybak_stefan

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty 2009, 11:54:42 »
hyundaia mam od 3 dni; wrażenia dot. hamulców i wspomagania jak u kolegów opisujących przede mną

szymonmtb

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2009, 11:56:16 »
Witam
Mi podczas pierwszych jazd testowych - po Rzeszowskich ulicach i30 CRDI 1,6 (115KM) na wszystkich skrzyżowaniach stawało "DĘBA" :-D
Odpowiedzią przedstawiciela salonu na pytanie: czy to normalne - możliwe do ewentualnego wyregulowania, było stwierdzenie:
"Firma Hyundai celowo zastosowała takie rozwiązanie (stosowanie w nowoczesnych samochodach ciężarowych), aby w momencie "przyśnięcia kierowcy" - nastąpiła odpowiednia siła hamowania" ...

Sprytny i za razem "mocny" argument, zachęcający do zakupu ]:->

kml

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2009, 12:09:42 »
Cytat: "szymonmtb"
prytny i za razem "mocny" argument, zachęcający do zakupu


Zgadza się, ale jeżeli wysiądzie ABS ( a to się zadarza ) to ma się samochód, którym nie sposób sie zatrzymać bez poślizgu kół. Jeźdizłem kiedys thalią, ktora ma bardzo mocne hamulce i na suchym był problem a na mokrym po prostu strach.

Bardzo lubie mocne i agresywne hamulce ale co za dużo to nie zdrowo.

Grzesik1

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2009, 12:16:05 »
Cytat: "kml"
Zgadza się, ale jeżeli wysiądzie ABS


Jest kontrolka więc wtedy prosto do serwisu i modlić się, aby naprawili.

kml

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec 2009, 14:18:03 »
Cytat: "grzesik1"
Jest kontrolka więc wtedy prosto do serwisu i modlić się, aby naprawili.


Kontolka w niczym nie pomga a dodatkowo stresuje :)))

speedmaster

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień 2009, 07:46:39 »
nie będę zakładał nowego tematu i podepnę sie tutaj :)

czy któryś z szanownych kolegów, użytkowników wymieniał juz klocki hamulcowe i z jakimi kosztami to się wiąże? :roll: u mnie zaczynają tak jakby popiskiwać :roll:

Jarek

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2009, 15:16:41 »
Piszczenie nie oznacza zużycia. Ja przejechałem Xsarą 90 tys na jednych klockach <lol2>
Szkoda, że w moim (classic +) nie ma wskaźników zużycia okładzin

gummi.cezar

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień 2009, 22:16:42 »
A skąd wiesz, że nie ma ?
W moim Accencie z 2000 r. na dwa dni przed całkowitym zużyciem klocków zaświeciła się kontrolka hamulca ręcznego. Skoro więc już w 2000 r. Hyundai potrafił coś takiego zrobić, to dlaczego w 2008 w aucie o jedną klasę wyższą miałby na czymś takim oszczędzać ?

Jarek

  • Gość
I30 CW - szybko reagujące hamulce
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Kwiecień 2009, 07:12:56 »
Przejrzałem dokumentację serwisową i nie widać :-P