Autor Wątek: Słabo chłodząca klimatyzacja  (Przeczytany 6089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cavalier

  • Gość
Słabo chłodząca klimatyzacja
« dnia: 29 Czerwiec 2012, 16:05:02 »
Witam wszystkich,

Chcialbym zasiegnac rady apropos problemu dotyczacego dosc slabo chlodzacej klimatyzacji w i30 CW z 2008, 1,6.

Bylem ostatnio w serwisie, klima zostala podlaczona do maszyny i okazalo sie ze nie ma w niej (w maszynie) programu dla Hyundaia. Gosc stwierdzil ze dla Kii Cee'd jest takie samo ustawienie i takie zapuscil. Zaladowane zostalo 500 g czynnika.

Mam wrazenie ze po nabiciu klima chłodzi gorzej niż przed.
Jaka jest "pojemnosc" klimatyzacji jesli chodzi o czynnik w i30? Czy mozliwe jest, ze 500 g to za malo i przez to powietrze nie jest tak chlodne jak trzeba? Jaka powinna byc temp wydmuchiwanego powietrza w poprawnie dzialajacej klimie (przy nastawieniu temp na minimalna - ustawienie manualne)?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

cavalier

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Słabo chłodząca klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2012, 16:18:03 »
Czynnika powinno być 500 +/- 25g, ilość oleju sprężarkowego 150 +/- 15 cm3 a temperatura na wylocie hmmm.... to zależy od wielu czynników jak długo klima chodzi (schłodzone kanały nawiewu) jaka jest temperatura na zewnątrz u mnie  było 5 stopni o ile dobrze pamiętam jak kiedyś sprawdzałem. Ale klima naprawdę długo chodziła na dworze było ok. 23-25 stopni.

cavalier

  • Gość
Słabo chłodząca klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2012, 16:27:44 »
Czy z tego wynika, ze czynnika jest odpowiednia ilosc i wszystko jest w porzadku.
Jutro w dluzszej trasie zobacze jak sie sprawuje przy dluzszym chodzeniu i potem zmierze temp na wylocie. Moze po prostu jezdzilem na zbyt krotkich odcinkach zeby poczuc ze sprawuje sie dobrze :)

Dzieki za odpowiedz! :)

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Słabo chłodząca klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2012, 16:59:49 »
Jak samochód stał na słońcu to wszystko w środku jest nagrzane zanim się to ochłodzi i klima zacznie działać na 100% musi minąć trochę czasu.

NieAmator

  • Gość
Słabo chłodząca klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec 2012, 07:27:40 »
chłodnice od klimy przepłukaj szlaufem i zmień filtr pyłkowy.