Autor Wątek: Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?  (Przeczytany 2225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« dnia: 30 Listopad 2008, 02:10:11 »
Jaka jest orientacyjna żywotność katalizatora w Accent`cie z roku 2000 z silnikiem 1.3?
Ile kosztuje katalizator do tego modelu? Niestety w internecie nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat.

kml

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2008, 07:10:02 »
O ile dobrze pamiętam to żywotność kata szacowana jest na ok 100 tys km. Nie chce Cie w błąd wprowadzić ale ceny uniwersalnych katalizatorów to ok ~600 PLN w zależności od wymiarów i pojemności silnika.

Łukasz

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2008, 01:36:55 »
600zł. to byłaby całkiem przyzwoita cena. Mam nadzieję, że masz rację:)

kml

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2008, 07:33:15 »
Łukasz, wpisz w googlownicy katalizatory bądź katalizatory uniwersalne i wyjdzie w pytę tego towaru. Najważniejsza rzecz to wymiary i tutaj się nie obędzie bez wizyt pod samochodem celem pomierzenia.

Jeżeli kupisz to daj znać, dobrze mieć namiary na takie rzeczy :)

Łukasz

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień 2008, 11:45:57 »
Cytat: "kml"
Jeżeli kupisz to daj znać,


Ok, tylko najpierw to jeszcze będę musiał się udać do mechanika i upewnić czy to na pewno w tym tkwi problem :)

A tych wymiarów to nie znajdę nigdzie? Samemu trzeba mierzyć?

kml

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2008, 17:28:33 »
Łukasz, pewnie znajdziesz ale łatwiej, lepiej i DOKŁADNIEJ jest pomierzyć samemu :)

Łukasz

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2008, 23:28:56 »
kml, a tak w ogóle to te katalizatory uniwersalne to nie jest "pic na wodę"? Zdają egzamin?
Mam trochę wątpliwości bo oryginalny kosztowałby pewnie ze 2tys. zł. jak nie lepiej a te są dużo tańsze.

gummi.cezar

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2008, 00:04:48 »
Mam właśnie 123 tys. KM w Accencie II z 2000 r. Od 2003 zagazowany. Pierwsze trzeba było wymienić przepływomierz, później pierwszą sondę lamba. Dwa tygodnie temu pojawił się błąd z katalizatora. I teraz zgadnijcie co mi powiedzieli w ASO ? Że kupno nowego się nie opłaca. Katalizator trzeba zdemontować i oczyścić z sadzy. Koszt 100 zł. - Normalnie szczęka na butach. Ale nie zastanawiam się czy mają rację czy nie. - Za jakieś 10 godzin i tak Accencik już nie będzie mój.

kml

  • Gość
Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2008, 20:33:18 »
Łukasz, temat katalizatora przerabiałem w firmowy aucie. Była szefowa UPARŁA sie zeby brać z ASO i ZAMIENNIK kosztował 1800 PLN i posypał sie bardzo szybko przed końcem gwarancji. Co było dalej to nie wiem bo firmę zmieniłem.

Osobiście uwazam, że słowo uniwersalny nie przekresla akurat takiego produktu, jezeli ja bede musiał kupić to pewnie na takim sie skończy no chyba ze uda sie to jakoś inaczej załatwić. Podjedź do tłumikowców i pogadaj z nimi.

NIE ZAPOMNIJ ZABRAĆ STAREGO KATALIZATORA - w nubirze znajomego był wkład platynowy i padnięty kat był sprzedany za ~350 PLN w skupie metali :)

gummi.cezar, ja bym sie moze skusił na to pod warunkiem, że pojedziemy "na spaliny" do diagnosty zeby zobaczyć czy samochód spełnia normy czystości spalin a następnie powtórzymy to badanie po np 3 miesiącach.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Katalizator w Accencie - jaka %u017Cywotno%u015B%u0107 i cena?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień 2022, 23:21:21 »
Czy ktoś w 2022 roku przerabiał temat zamiennika katalizatora do Hyundai Accent LC 2002 G4EB? Chciałem zrobić porządek z katem u siebie, ale generalnie jest problem.

W ASO wołają ponad 4000.

« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 23:23:26 przez acc24 »

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Wrzesień 2022, 10:41:47 »
Katalizator wymienion na EEC,, analiza spalin z wczoraj

HC 8
CO 0,00 0,05 (2,5 tys rpm obroty jałowe)

Standardowo HC jest do 100, CO 0,3 i 0,5

więc warto było, poza tym nie czuć już spalin :)

Offline Tolinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Wrzesień 2022, 12:45:25 »
Ile Cię kosztował katalizator jeżeli wolno spytać?

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Katalizator w Accencie - jaka żywotność i cena?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Wrzesień 2022, 20:59:29 »
Kupując na portalu aukcyjnym wyszłoby to ok. 800 zł.
Zleciłem wymianę w serwisie obok swojego miejsca zamieszkania za 1100 zł brutto. Czyli 300 zł za wymianę, ale widząc stan śrub na dole tłumika (ciężko poznać że to nakrętki) i ryzyko urwania szpilek przy kolektorze, zdecydowałem że nie będę się bawił w samodzielną wymianę.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2022, 21:01:03 przez acc24 »