Autor Wątek: [Atos] Luz na tylnych kołach  (Przeczytany 2259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

colek

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« dnia: 29 Listopad 2008, 11:29:25 »
Panowie mam pytanie odnosnie tylnych kol poniewaz z obu stron maja luz to znaczy lataja po prostu. jak sie noga rusza to czuc spory luz. co to moze byc i czy ktos z was spotkal sie z czyms takim w atosie. Zauwazylem to z rok temu ale zupelnie zapomnialem i teraz jak zmienialem na zimowe to przez przypadek zauwazylem i wydaje mi sie ze luz jest wiekszy niz wczesniej. Myslalem ze sruby sa moze zje dokrecone ale to nie to.... :(
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:41:26 przez Brt »

valdii

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2008, 11:45:40 »
Mogą być poluzowane nakrętki piasty albo poprostu padły Ci tylne łożyska.

Witek

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2008, 12:32:27 »
Ja stawiałbym na to, że padły. U mnie był właśnie taki luz (na jednym kole), ale jak tylko zauważyłem od razu serwis i łożysko wymienione. Teraz koło ma minimalny zdrowy luz.

Roni

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2009, 11:56:03 »
Witek co to znaczy ...minimalny zdrowy luz..? :lol: proponuje podnieść auto (te koło) i sprawdzić dokładnie , na początek zakręć mocno kołem i słuchaj jak jest cicho to łożyska na 99% dobre. Następnie po ruszaj kołem góra dół i sprawdź elementy zawieszenia może tam się coś wybiło/luzowało , najlepiej kanał.


pozdro....Roni.... 8-)

Witek

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2009, 15:36:33 »
Cytuj
Witek co to znaczy ...minimalny zdrowy luz..?


Zawsze przy kole jest taki mały luz. Trudno określić dokładnie jak duży.

kczech

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty 2009, 22:04:06 »
witek z calym szacunkiem ale luz na kole z tylu ma byc zero

gregin

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2009, 13:26:15 »
Luz na kole bedzie powodowac szybsze zuzywanie sie elementow, wiec powinno go niebyc.

teyfi

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2009, 21:46:54 »
Witam,
Lepiej to sprawdź i napraw szybko bo będziesz miał kłopoty. Miałem kiedyś klienta, który się skarżył na luz w tylnim kole. Po sprawdzeniu (luz na kole to nie był - koło latało na boki jak chciało) okazło się, że do wymiany jest cała tylnia belka, po dwa łożyska na jedno koło z obu stron, czyli 4 razem i jeden bęben hamulcowy (drugi sfatygowany ale jeszcze się nadawał do założenia. Piszę o tym, bo zaniedbanie jakichś luzów i nie naprawienie ich w czasie skutkuje dużo większymi wydatkami. Dość powiedzieć że klient czekał prawie miesiąc na tylnią belke z Korei. Pozdrawiam

Witek

  • Gość
Luz na tylnych kołach
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty 2009, 16:34:30 »
U mnie od początku był luz ale taki minimalny na tylnych kołach i jakoś do tej pory wszystko żyje... :roll: