Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach  (Przeczytany 6920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djpit

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« dnia: 24 Czerwiec 2012, 21:26:57 »
Mam pytanie do posiadaczy i20 - czy u was podczas jazdy naszymi cudownymi drogami też skrzypi cała deska i  chyba wszystko inne wokół ?  Nigdy w życiu niespotkałem się z tym w żadnym aucie a wiele widziałem.

Dla porównania jadąc Pandą - w niej była cisza jak w bmw  a nie oszczędzałem zawieszenia....  żadnych skrzypień  z deski itd
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:49:31 przez Brt »

Brayan73

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2012, 22:04:18 »
ja jak na razie nie zaobserwowałem jakiejś tragedii
czasami zamiast skrzypienia słyszałem stukanie koło zegarów
okazało sie ze to brelok od kluczy sprezentowany przez dilera pukał o deskę rozdzielczą :)

djpit

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2012, 23:27:04 »
no  ja mam pilota który ciągle w coś wali.... genialne poprostu...

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2012, 11:34:40 »
Czasem coś skrzypnie, ale z rzadka. Zazwyczaj słyszę tylko, jak mi w bagażniku graty latają ;)

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2012, 21:34:25 »
Na razie cisza, a jeżdżę po Lublinie gdzie drogi są tragiczne.

ziutek

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2012, 10:07:34 »
U mnie na dziurach jest cisza z okolic deski rozdzielczej. Mam za to świerszcza, który się ujawnia w okolicach 2800 obr/min, ale sporadycznie. Co do innych odgłosów, to przy dużych dziurach albo przy wjeżdżaniu/zjeżdżaniu z wysokich krawężników słychać szuranie z tylnego zawieszenia - obciera się guma o amortyzator - w serwisie to smarują okresowo.
Ogólnie na dziurach zawieszenie jest ciche i deska nie trzeszczy. Lekkie trzeszczenie słychać, jak w bardzo nagrzanym aucie włączę klimę - i to przez chwilę tylko.
Ogólnie jest wydaje mi się nie najgorzej.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2012, 13:50:44 »
U mnie trzeszczy. W innym temacie pisalem ze mi cos stukalo, bylem z tym na serwisie, opisywalem to wiec tu nie bede sie rozpisywal. Chwile byl spokoj, teraz cos skrzypi/kwiczy w desce rozdzielczej, nie mam pojecia co to moze byc ale jest to w srodku, wydaje mi sie ze czasem tlucze sie tez poluzowany przy wymianie deski suwak w schowku, ktory ma chlodzic schowek badz nie, od jakis dwoch tygodni zauwazylem ze w drzwiach pasazera plastik jest dosc luzny ...
Tlucze sie tez zatrzask pasow kierwocy przy hamulcu recznym, trzeba go ustawic bardziej do gory zeby nie trzeszczal, jak pasy zapiete to nie pamietam czy sie tlucze czy nie.
Auto szanuje, ma niecale 17 tysiecy przejechane, troche mnie to irytuje, czasem jezdze tez Tico, 15 lat ma i nie raz jest ciszej takie mam wrazenie, nie wliczajac stuków zawiesznia.

djpit

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec 2012, 16:46:54 »
dziwne że piszecie "ciche zawieszenie" - wnioskuję że albo macie małe porównanie albo z moim jest coś nie tak (ale od nowości?) wg. mnie zawieszenie jest mega głośne i dudniące, plus stuki kolumny kierowniczek od nowości w zasadzie...

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwiec 2012, 17:22:34 »
Stuki kolumny? Eeeee bez jaj.
Zawieszenie jest twarde, zawieszenie sie nie tlucze, a moze i sie tlucze? Raczej samochod caly skacze bo jest tak twardy.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Skrzypienie wsyztskiego na dziurach
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2012, 17:23:47 »
ciche zawieszenie w i20 to nie jest, zgadzam się z tym. Ogólnie poza problemem, który kiedyś opisywałem dziwne odgłosy dochodzące z deski rozdzielczej, podczas duzej wilgotności powietrza, to wszystko jest w porządku. Ale i tak z czasem wszystko będzie skrzypieć, bo nie ma co ukrywać plastik jest tandetny, a i wykończenie też do rewelacyjnych nie należy. Ale póki co jest w porządku :)