Autor Wątek: [Sonata NF] Szukam sprężarki klimy.  (Przeczytany 5143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

art92

  • Gość
[Sonata NF] Szukam sprężarki klimy.
« dnia: 23 Czerwiec 2012, 23:14:27 »
Witam, jestem posiadaczem Kia Magentis MG 2.0 CRDI z 2007 roku i szukam używanej, nowej, bądź regenerowanej sprężarki do Magentisa, wedle numerów takie same sprężarki są w Hyundaiu Sonacie. Nie mogę nigdzie znaleźć. Na allegro są 3 ale do silników benzynowych i według jednego ze sprzedawców nie będzie tak sprężarka pasować do Diesla. Proszę o nie gnojenie za pisanie na forum Hyundaia nie posiadając samochodu tej marki ale nie ma żadnego dobrze rozwiniętego klubu Kia, a Kia to przecież bratnia marka. ;-)

pele

  • Gość
[Sonata NF] Szukam sprężarki klimy.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2012, 17:40:13 »
Jedynie co moge potwierdzic to ze sprzedawca ma racje roznic jest kilka w mocowaniach itd wiec napewno z benzyniaka odpada. Jesli szukasz sprezarki a w tej chwili w polsce nie mozesz dostac to zostaje ci ebay.de i tam napewno znajdziesz...

Swoja droga to ten sam silnik co w Santa Fe wiec sprezarka tez pewno ta sama.... (ale to tylko przypuszczenia)
W tej wchwili masz jedna na allegro do Santa Fe z tym silnikiem, nie moge wkleic linka bo kozystam z tableta a tutaj takiej opcji nie mam. Wiec poszukaj ale wydaje mi sie ze bedzie pasowac.

art92

  • Gość
[Sonata NF] Szukam sprężarki klimy.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2012, 19:33:36 »
Jednak nie ta sama. Ale znalazłem na allegro ofertę sprzedaży wtryskiwaczy do Magentisa, do tego samego silnika i na zdjęciu była rozbita Kia więc wysłałem maila z zapytaniem czy ma może sprężarkę i okazało się, że ma :-)

toomi1982

  • Gość
[Sonata NF] Szukam sprężarki klimy.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2012, 18:12:53 »
Jeśli to pomoże to założyłem sprężarkę od 2.4 benzyny do 2.0 crdi i działa aż miło. Tylko jeden uchwyt śruby nie pasuje. Na trzech trzyma się jak diabeł sołtysa:P. Pozdrawiam.