Autor Wątek: [XG] Xg30 opinie  (Przeczytany 11574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcinkuli

  • Gość
[XG] Xg30 opinie
« dnia: 23 Czerwiec 2012, 22:56:54 »
Witam serdecznie.
Otrzymalem propozycje zamiany samochodu na xg30 1999r z lpg. Mam prosbe do wszystkich forumowiczow lub uzutkownikow tego modelu. Nigdy nie mialem automatu, nigdy nie jezdzilem koreanczykiem. Prosze o opinie na temat tego modelu. Jakie sa koszty utrzymania, dostepnosc do czesci? Jak sprawuje sie automatyczna skrzynia biegow? Na co zwrocic uwage przy ogledzinach samochodu? Wiem tylko o gnijacych tylkych nadkolach. Poza tym informacji w internecie jak na lekarstwo.
Dzieki za wszelkie porady.

kubank

  • Gość
[XG] Xg30 opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2012, 14:33:41 »
Tego Hyundaia posiadam już 8 miesięcy i jeździ mi się całkiem dobrze. Jest to auto wygodne, dobrze wyposażone i niesprawiające raczej problemów. Co do części to średnio dostępne, takie jak klocki, tarcze, filtry, elementy zawieszenia dostępne na allegro lub na zamówienie w sklepach motoryzacyjnych ale reszta juz w serwisie. Skrzynia biegów - pracuje znakomicie a zmiana na wyższy lub niższy bieg jest nieodczuwalna, można również zmieniac biegi sekwencyjnie dzięki skrzyni Tiptronic, która również się sprawuje bardzo dobrze. Przy jeździe tym autem musisz przygotować się na niemałe spalanie - u mnie do 18l gazu. Zwróć uwagę przede wszystkim na stan blacharki i czy skrzynia przełącza biegi płynnie i czy nie przeciąga na biegu.

pele

  • Gość
[XG] Xg30 opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2012, 20:38:17 »
Spokojnie automatu sie nie boj, sprawdza sie go na dwa razy w czasie jazdy pierwszy sposob na spokojnie i na ostro oba powinny przebiegac w opisany sposob.
Wsiadasz do auta przelanczas na D w tej chwili mozesz wyczuc delikatne szarpniecie XG z tym silnikiem ma 4 biegi, rozpedzaj auto pomalu styl emeryta, zmiany powinny odbywac sie niewyczuwalnie. Przy okolo 65-70kmh powinien byc juz zapiety 4 bieg. Teraz zmieniasz styl przy tych 70 wciskasz gaz w podloge, po okolo sekundzie zwloki automat zmieni bieg albo i dwa nizej i auto wyrwie do przodu, biegi beda sie zmieniac przy okolo 5,5tys wtedy tez bedzie wyczuwalne szarpniecie ale to normalne,  wtedy tez odejmij gaz o ponad polowe auto powinno zmienic bieg na 4... Zrob tak kilka razy powiedzmy 3,  podczas tych prob nie powinno nic wyc szarpac, czy przerywac. Jesli automat znosi to z godnoscia to smialo mozesz byc pewny ze troche jeszce pojezdzi.

kamilkarl

  • Gość
[XG] Xg30 opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień 2017, 17:08:27 »
Hejka, Zanoszę się z zakupem Hyundaia xg,
Czy byłby ktoś w stanie ocenić stan auta po zdjęciach (oczywiście blacharka).
Ewentualnie podjechać obejrzeć samochód.
 Link do ogłoszenia
https://www.olx.pl/oferta/hyundai-xg-30-3-0-v6-b-gaz-salon-pl-stan-dobry-oplaty-wwa-CID5-IDnIMCK.html

Offline Daniel303

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[XG] Xg30 opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2017, 20:27:19 »
Czy kupiłeś go? Jeśli tak, napisz coś o tej sztuce co kupiłeś.