Autor Wątek: [Tucson] Lampka "check" na żółto  (Przeczytany 6647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciekhockey

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« dnia: 23 Czerwiec 2012, 20:23:14 »
Witam,

mam problem, kupiłem dopiero co Tucsona rocznik 2006, diesel, 115 km, manualna skrzynia. Przy pierwszej jeździe zapaliła się lampka "check" na żółto i tym razem nie zgasła. W instrukcji znalazłem, że to coś z wtryskiem. Moje pytanie, czy spotkaliście się z takim problemem i czy należy pilnie odstawić do warsztatu czy można z tym pojeździć, nie uzytkowałem nigdy diesla?

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Maciek

tomek27

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2012, 20:29:15 »
Jeżeli auto sprawuje się tak samo jak zanim się zapalił check to obstawiam filtr cząsteczek stałych. Do wymiany(7 tys zł) lub usunięcie ewentualnie jeździć i się nie przejmować.

maciekhockey

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2012, 20:43:25 »
Cytat: "tomek27"
Jeżeli auto sprawuje się tak samo jak zanim się zapalił check to obstawiam filtr cząsteczek stałych. Do wymiany(7 tys zł) lub usunięcie ewentualnie jeździć i się nie przejmować.


Hej.

Może się nie znam za bardzo ale wersja, którą kupowałem jest jeszcze bez tego dodatku, ostatnia wersja bez tego bajeru. Chyba, że coś pomyliłem.

Pozdrawiam

tomek27

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2012, 20:53:19 »
http://hyundaiforum.pl/viewtopic.php?t=473&sid=5a6e38235f79a6f1396a69951b11f03f

Zapraszam do lektury. Jeśli to nie to to został komputer i sprawdzenie błędów. Choć od tego się powinno zacząć.

U Ciebie może nie być dwumasy ale filtr raczej jest.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2012, 16:29:51 »
Z tego co wiem te wersje nie miały DPF-a.Bo chyba masz auto z Pierwszej połowy 2006, ostatnie egzemplarze 113 konnych silników. Ale nie ma co gdybać powodów może być wiele, chociażby zawór EGR. Sam nic nie wymyślisz trzeba podłączyć pod kompa żeby pokazał błędy. Od tego trzeba zacząć. Pozdrawiam.

maciekhockey

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2012, 20:00:43 »
Cytat: "zbyh"
Z tego co wiem te wersje nie miały DPF-a.Bo chyba masz auto z Pierwszej połowy 2006, ostatnie egzemplarze 113 konnych silników. Ale nie ma co gdybać powodów może być wiele, chociażby zawór EGR. Sam nic nie wymyślisz trzeba podłączyć pod kompa żeby pokazał błędy. Od tego trzeba zacząć. Pozdrawiam.


Ten właśnie model zakupiłem bez DPF-a. Bez komputera się nie obejdzie. Dzięki za szybką pomoc. Jak coś nowego ustalę napiszę.

Pozdrawiam

zbyh

  • Gość
[Tucson] Lampka "check" na żółto
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwiec 2012, 22:11:00 »
Cytat: "maciekhockey"
mam problem, kupiłem dopiero co Tucsona rocznik 2006, diesel, 115 km, manualna skrzynia.


maciekhockey, teraz dopiero zauważyłem ze w opisie silnika masz 103kW to jest (140 KM) a w poście piszesz o 103(105KM) a to jest 83 kW, więc teraz sam nie wiem jaki Masz silnik?.