Autor Wątek: [Matrix] Pilot centralnego zamka  (Przeczytany 15301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary-ec

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« dnia: 20 Czerwiec 2012, 19:27:27 »
Witam, mam pytanie do szanownych Kolegów. Mam jeden pilot do mojego Matrixa 2002 i chciałem dokupić ten samokopiujący i skopiować jako drugi zapasowy. Pytanie jest takie: czy ten model Hyundaia ma kod stały, czy zmienny i czy to jest wykonalne? Poza tym mam kłopoty z drugim kluczykiem; sprawdzałem u fachowców, jest dobry, ma dobry czip a immobilajzera nie odblokowuje i nie mogę tym zapasowym zapalić. Jakaś rada?


Orty, orty. Oraz przecinki, w, niewłaściwych, miejscach, w, tytule. tekla

stanley84pl

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2013, 21:39:02 »
Ja mam też tylko jeden ;) i droga to sprawa dorobić Jak Się koledze uda dorobić taniej niz 300 zł to proszę o zostawienie namiarów ;)

qba

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec 2013, 10:05:50 »
Kurczę - ja mam jakąś dziwną wersję Matrixa bo był bez pilotów. Kupiłem jakiś uniwersalny zestaw to centralnego zamka i siłownik do drzwi przednich, ale kumpel który miał mi to montować rozebrał tapicerkę drzwi i stwierdził, że nie ma miejsca na siłownik... trochę to dziwnę. Sterownik zamka kupiłem firmowy - taki lepszy i leży w szafie od jakiegoś czasu...

Wy skoro macie pilot fabrycznie powinniście mieć też siłownik w drzwiach kierowcy i w przypadku uszkodzeniu pilota zamiast drogo dorabiać piloty fabryczne możecie założyć uniwersalne piloty do centralnego zamka - tak mi się wydaje :)

Kewals

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2013, 12:12:42 »
Witam
Zaczyna mi szwankować pilot.Znalazł ktoś pilota samokopiującego-działającego z matrixem ? Nie uśmiecha mi się wizyta w serwisie i wydanie tyle kasy.
Jeszcze taka czarna opcja-co zrobić jak padnie mi pilot i otworzę auto kluczykiem.Wiadomo wyje alarm i wszystko po blokowane.Idzie to jakoś zresetować czy tylko serwis ?

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 14:33:26 »
Hej   Gdzieś czytałem że matrixy w momencie kupna dostawały kod cyfrowy i w przypadku takim jak masz to kluczykiem w stacyjce wprowadzałeś ten kod ( przekręcając kluczykiem  włączone wyłączone ) i alarm się rozłanczał. Poszukaj w necie .

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2013, 14:57:13 »
Ja mam wprawdzie alarm zamontowany dodatkowo, ale właśnie kluczykiem można go rozbroić, w razie awarii, czy zagubienia pilota. Oczywiście, potrzebny jest kod czterocyfrowy.

barzuc

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2013, 15:13:35 »
Cytat: "qba"
Kurczę - ja mam jakąś dziwną wersję Matrixa bo był bez pilotów. Kupiłem jakiś uniwersalny zestaw to centralnego zamka i siłownik do drzwi przednich, ale kumpel który miał mi to montować rozebrał tapicerkę drzwi i stwierdził, że nie ma miejsca na siłownik... trochę to dziwnę.


Faktycznie dziwne (jakie auto by nie było) - w każdych drzwiach jest miejsce... tylko nie koniecznie w miejscu gdzie "zawsze się montuje".

Ja dawno temu (już będzie dobrze ponad rok) kupiłem i zamontowałem "takie coś" z popularnego serwisu aukcyjnego (5 siłowników + pilot z kluczykiem - scyzoryk, teraz nie kupowałbym scyzoryka tylko zwykłego pilota, bo bagnetu do tej pory nie dorobiłem, surówka leży i czeka - jakoś czasu ni ma a i pestki od immo przekładać mi się nie chce) do swojego "toczydełka miejskiego" (clio II). Działa bez zarzutu. Czas montażu (z pociągnięciem całej instalacji - bo kompletnie nic nie było, znalezieniem zasilania i wstawieniem bezpiecznika do skrzynki)... jeśli dobrze pamiętam jakieś 20-25h (w tym czasie: ~jedno popołudnie na każde drzwi + rozłożenie całego okablowania ze zdejmowaniem plastików wewnątrz + trochę czas na koncepcyjne podejście do tematu + czas na montaż "na sucho" żeby sprawdzić czy działa wszystko zanim się wstawi + przy okazji dodanie czujników otwarcia tylnych drzwi + dodanie instalacji od sterowania oryginalnym przyciskiem centralnego - przycisk kupiony ze "szrotu").

Owszem z miejscem różnie było - z przodu łatwiej, z tyłu trudniej, w klapie nie obeszło się bez kombinacji i małej przeróbki... ale wszystko się udało i działa bez zarzutu. Wszystko to kwestia mniejszego lub większego pokombinowania... wbrew pozorom instalacja nie jest skomplikowana... tylko jak się jest laikiem (jak ja) potrzeba trochę więcej czasu (szczególnie na początku, np. żeby zdjąć tapicerkę bez jej uszkodzenia, każde kolejne drzwi idą dużo szybciej) niż fachowcom z tego żyjącym.

qba

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2013, 14:29:32 »
Też mnie to dziwi, ale ten kumpel na prawdę się zna - robił już nie takie cuda... może mu się nie chciało.

Polecasz kogoś z Poznania kto by zajrzał? - centralka wraz z siłownikiem leży na półce więc szkoda aby się marnowało.

barzuc

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2013, 16:04:13 »
Cytat: "qba"
Polecasz kogoś z Poznania kto by zajrzał?


Przykro mi ale nie podpowiem nic. Zakładałem u siebie sam... nawet nie brałem pod uwagę, że będzie inaczej.

qba

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2013, 11:57:36 »
ok. dzięki za odpowiedź.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Maj 2013, 14:09:42 »
Matrixy siłowniki centralnego mają w jednej obudowie z zamkiem drzwi rozbierz tapicerke drzwi i dokładnie pooglądaj , jeszcze niewidziałem wersi bez centralnego.

qba

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2013, 14:24:17 »
No drzwi były rozbierane - drzwi kierowcy nie posiadają siłownika. Centralny działa jak od strony kierowcy otwiera się (luba zamyka) z kluczyka - wtedy otwiera/zamyka wszystkie drzwi. Jak kluczykiem otworzę przednie drzwi pasażera to otwierają się tylko one - inne drzwi nie.

barzuc

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maj 2013, 14:48:34 »
Cytat: "qba"
No drzwi były rozbierane - drzwi kierowcy nie posiadają siłownika. Centralny działa jak od strony kierowcy otwiera się (luba zamyka) z kluczyka - wtedy otwiera/zamyka wszystkie drzwi. Jak kluczykiem otworzę przednie drzwi pasażera to otwierają się tylko one - inne drzwi nie.

To znaczy, że masz centralny :)
Siłowniki w drzwiach są 2 typów... master i slave. Master oprócz tego, że sam się otwiera to wysyła sterowanie do centralki co zrobił (otworzył się / zamknął), która kopiuje tą czynność na pozostałe podłączone siłowniki. Jak otwierasz "slave" to operacje przeprowadzasz tylko na nim samym. Już tylko od tego co montował (czy dostarczał zestaw) zależy ile jakich siłowników jest (albo oba przednie to "master" albo tylko jeden z nich... albo żaden :) ).

qba

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maj 2013, 16:00:45 »
no mam, ale powtórzę nie słowo w słowo a językiem laika co mi wtedy kumpel powiedział:

siłowniki są w trzech pozostałych drzwiach, ale nie w drzwiach kierowcy (tu jest coś co uruchamia pozostałe siłowniki) - dlatego jak podłączy pilota to jak zamknę drzwi pilotem to zamkną się wszystkie po za drzwiami kierowcy (te i tak trzeba byłoby kluczykiem zamykać) - dokupiłem więc siłownik, ale po rozebraniu tapicerki niby nie ma na niego miejsc.

Faktycznie w drzwiach kierowcy po rozebraniu tapicerki była taka "dźwignia" którą jak się przesunęło to zamykała pozostałe drzwi, ale drzwi kierowcy nie.

Jak będę oleje wymieniał zlecę to mechanikowi i niech on zobaczy.

Dzięki.

barzuc

  • Gość
[Matrix] Pilot centralnego zamka
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maj 2013, 16:23:48 »
Cytat: "qba"
no mam, ale powtórzę

przepraszam, pogubiłem się.

Cytat: "qba"
w drzwiach kierowcy po rozebraniu tapicerki była taka "dźwignia" którą jak się przesunęło to zamykała pozostałe drzwi, ale drzwi kierowcy nie.


a czy przypadkiem ta dźwignia nie powinna być podłączona na sztywno np. do tego "cycka", który z drzwi wystaje (do zamykania/otwierania) albo jak pisałeś - do w inny sposób mechanizmu centralnego zamka (np. do siłownika). W sumie to chyba fajniejsze rozwiązanie - bo możesz mieć tylko siłowniki "slave". A może siłownik jest w obudowie zamka tylko się zrąbał (jak są kable jakieś podłączone znaczy że jest, jak wiszą jakieś luźne - znaczy że był)? Skoro instalacja jest pociągnięta to raczej nie kwestia tego, że ktoś drzwi wymieniał i mu się nie chciało podłączać wszystkiego (bo i tego by nie było).