Autor Wątek: [Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.  (Przeczytany 5960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

haway

  • Gość
[Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.
« dnia: 15 Czerwiec 2012, 16:12:05 »
Witam,
Jakie macie doświadczenie z gazem w LC 1.3? Mam autko z 2000 roku z przebiegiem 86000 i zastanawiam się nad zagazowaniem. Możecie coś podpowiedzieć?

Tom

  • Gość
[Accent LC] Accent 1.3 instalacja gazowa
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2014, 22:32:50 »
Witajcie! Mam kilka pytań i wątpliwości odnośnie eksploatacji Accenta 1.3 na gazie. Po pierwsze ile mniej wiecej może kosztować montaż instalacji gazowej w takim Accencie (załóżmy, że będzie to średnia półka, a nie najtańsza możliwa opcja). Po drugie ile moze palić gazu (trasa codziennie po ok 80 km, 40 w jedna strone). W tej chwili pali mi ok 7 litrów benzyny ale robie bardzo małe przebiegi. Dostałem nową pracę i tak rozmyślam czy by nie obniżyć sobie kosztów eksploatacji auta, myślę że teraz zejde ze średnim spalaniem do 6 litrów na 100. Czy do tak starego auta warto wogóle montować gaz (2000 rok, 180 tys km przebiegu). Zastanawiam się tez czy to auto wytrzyma tak intensywną eksploatacje (do tej pory robiłem ok 6 tys km rocznie, teraz wyjdzie trzy, a moze nawet cztery razy więcej). Warto się pchać w gaz czy lepiej nie? Jak bym już zainwestował w instalacje to myślę, że auto zostałoby u mnie już do końca swojego żywota. Proszę o opinie i komentarze osób eksploatującyh swoje Accenty na gazie. Z góry dziękuje ;)

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2014, 07:02:21 »
Mój wujek ma starego Vana Seata.  Dopiero po przebiegu 300 tys. km. założył instalację gazową :D


Wydaje mi się, że jak robi się kupę km rocznie to wtedy opłaca się instalacja gazowa. Trzeba wziąć pod uwagę kiedy taka instalacja zwróci ci się :)

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2014, 12:58:39 »
Mój 1.5 pali teraz 9-10.
Jazda albo max 2x10km dziennie "po mieście" samemu  albo 2x40 z 4 osobami z tego 50% miasto a 50% autostrada 120km/h - zależy czy akurat ja czy żona jedzie do pracy.
Mojemu koledze z tym samym silnikiem i instalacją BRC sequent24 pali 7, max 8 litrów LPG ale on jeździ o wiele spokojniej od nas  ;-) i też robi trasy około 2x10km można powiedzieć że mieszanie.

Są kalkulatory więc przelicz po jakim czasie ci się zwróci instalacja jak zrobisz 15k km rocznie to się nie zastanawiaj.

Tom

  • Gość
[Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2014, 18:41:11 »
Kadafi przebieg to wyjdzie lekko 20 tys km, doliczając jakieś wyjazdy prywatne to może jeszcze troche więcej. Jakby spalił te 7 litrów na 100 to by nie było źle. Nie wiem po ile teraz jest gaz ale nawet doliczając koszt benzyny bo coś tam w baku musi być na rozruch i pierwsze kilometry to i tak ze 150 zł miesięcznie pewnie bym zaoszczędził czyli po 12 miesiącach miałbym oszczędności 1800 zł

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Jaka instalacja ? Wasze doświadczenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2014, 22:55:26 »
LPG u mnie 2,5-2,6 zeta.
Sekwencja  - bo innej instalacji nie bierzemy pod uwagę przełączy się jak zostanie osiągnięta ustawiona w sterowniku LPG temperatura więc Pb też spali trochę.
Tak jak wcześniej pisałem  - jak autko jest OK i na nie nie narzekasz to instaluj gaz.
Podstawą jest dobry warsztat  - tu polecę ci LPGFORUM tam uzyskasz odpowiedz kto w Twojej okolicy jest godny polecenia oraz co najlepiej zamontować.