Autor Wątek: [Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne  (Przeczytany 7412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

boston1791

  • Gość
Witam wszystkich, i zwracam się z pytaniem: posiadam samochód Hyundai Sonata 2006 - niestety niedawno zorientowałem się, że w samochodzie nie ma światła przeciwmgielnego tylnego (przednie są), zapewne dlatego że jest sprowadzony z USA. Nie ma ani włącznika przy kierownicy, ani w ogóle lampy / żaróweczki z tyłu. Jest to oczywiście problem, bo bez tego nie dostanę przeglądu, stąd pytanie do znawców w temacie: w jaki sposób najlepiej załatwić problem?
1) Światło powinno być w części lampy znajdującej się na klapie bagażnika - czy samo kupno i wymiana tej lampy na europejską wystarczy? Chodzi oczywiście o to, czy w samochodzie - mimo, że jest to model z USA bez tego światła - podprowadzony jest prąd również do tej lampy?
2) Czy może lepiej po prostu dokupić jakąś lampkę przeciwmgielną (np. z Coupe, Getza, Lantry) i zamontować na dole w zderzaku? I wtedy podłączyć pod przednie przeciwmgielne?
Jeśli ktoś miał podobny problem, będę wdzięczny za sugestie.

Offline Mike82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2012, 21:30:01 »
Wiem , że moja podpowiedź może wydać się głupia, ale może podpytaj u źródła czyli na stacji diagnostycznej.

NieAmator

  • Gość
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2012, 22:36:24 »
Nie nie możesz pod przednie bo Ci przeglądu nie przejdzie musisz sobie dorobić lampę przekaźnik oraz przełącznik do tylnych przeciwmgłowych, co do w/w modeli to nie wiem jak stylistycznie bd to wyglądać nie lepiej kupić europejskie lampy i dołożyć przekaźnik?

ROTHMANS

  • Gość
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2012, 14:04:48 »
Albo poszukaj firmy co przerabiają amerykańskie światła na europejskie
Słyszałem że to twa chwile zostawiasz swoje klosze a oni Ci dają już gotowe, do tego przekaźnik i gdzieś włącznik w samochodzie i już po problemie
Hmmm ale teraz tak sobie myśle kiedy ostatni raz sprawdzali u mnie na stacji diagnostycznej światło przeciwmgielne  :?:

NieAmator

  • Gość
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2012, 14:38:28 »
u mnie przy każdym przeglądzie ;)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2012, 14:42:12 »
Jak dla mnie to na bank masz po 1 miejsce na przekaźnik w skrzynce, pewnie instalację też - ewentualnie jeden kabel do dolutowania w lampie lub zmiana wiązki a ta pewnie byłaby odrazu z lampami europejskimi. Więc system jest pewnie plug&play. Miejsce na konsoli dla przełącznika też pewnie jest i wtyczka pod zaślepką. Sprawdzić europejską wersję i swoją i porównać co i gdzie brakuje i powinno być.

boston1791

  • Gość
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2012, 15:28:02 »
A tak mi przyszlo do głowy: wersja USA ma światła pozycyjne tylne zarówno na lampie z boku, jak i tej w środku (na klapie bagażnika) - może by te z klapy zaadoptować na przeciwmgielne?

Zwłaszcza, że w wersji europejskiej jeśli się nie mylę właśnie tak to wygląda. Przeciwmgielne tylne w wersji europejskiej to po prostu dodatkowe pozycyjne z wersji USA.

KAROL208

  • Gość
[Sonata NF] Sonata 2006 z USA - światło przeciwmgielne tylne - brak !
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2012, 23:31:40 »
Auto występuje w wersji europejskiej więc instalacja powinna być.  Zawsze wiszą luźne kostki nawet jak nie ma sie przeciwmgielnych