Autor Wątek: [Elantra XD] problem z zarowka  (Przeczytany 1340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomekj81

  • Gość
problem z zarowka
« dnia: 14 Listopad 2008, 01:58:28 »
witam. przepalila mi sie żarówka od swiatel, podczas wymiany zauwazylem ze kostka w ktora sie wklada zarowke jest popalona tak jakby jakies zwarcie bylo. nowa zarowka tez sie przepalila. co mozna z tym zrobic? czy mozna gdzies kupic ta kostke czy trzeba caly reflektor?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:03:58 przez Brt »

valdii

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2008, 09:03:25 »
Zwarcie to raczej nie, bo wywalało by bezpieczniki , po prostu kostka miała słaby styk i w związku z tym przegrzała się i stopiła . Ja bym radził podjechać do serwisu Hyundaia i zapytać ,powinni mieć takie kostki. Wiadomo że w serwisach jest drogo ale i tak wyjdzie nieporównywalnie taniej niż kupowanie całego reflektora nawet używanego a w zwykłym sklepie nie wiem czy dostaniesz.

roofus

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2008, 11:51:07 »
kostke powinienes dostac w kazdym motoryzacyjnym, przeciez te zlacze jest uzywane w wielu markach aut i zarowki sa tez te same.

valdii

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2008, 20:37:49 »
No niby tak ,tylko czy ta kostka nie jest połączona z mocowaniem które utrzymuje żarówkę w reflektorze , tu nie jestem pewien czy ono w każdym aucie jest takie same :-|

roofus

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2008, 23:23:30 »
kostka nie utrzymuje zarowki z reflektorze do zadanie ma zapinka wykonana z drutu i jest czescia reflektora
kostka ma za zadanie tylko doprowadzic napiecie do zarowki

wlad

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2008, 08:47:23 »
a co z ta nowa zarowka?przepalila sie od razu czy dopiero po jakims czasie?
 kupujac kostke najlepiej wez zarowke z soba-tam sa h1/h7 wiec jest roznica mocowania.

valdii

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2008, 09:02:27 »
Cytat: "roofus"
kostka nie utrzymuje zarowki z reflektorze do zadanie ma zapinka wykonana z drutu i jest czescia reflektora
kostka ma za zadanie tylko doprowadzic napiecie do zarowki

http://moto.allegro.pl/item469737562_hyundai_elantra_lewa_i_prawa_lampa_nr_l60.html
nie jestem do końca przekonany czy akurat do tego typu reflektora typowa kostka będzie pasowała

roofus

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2008, 19:09:30 »

wlad

  • Gość
problem z zarowka
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2008, 20:00:57 »
Cytat: "roofus"
a tu oprawka do H1 http://www.allegro.pl/ite...zarowki_h1.html raczej nie do twojego auta

wlasnie taka jest w elantrze +H7