Autor Wątek: [i20] Instalacja gazowa AC Stag do mojego silnika.  (Przeczytany 6816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koniecpolski

  • Gość
[i20] Instalacja gazowa AC Stag do mojego silnika.
« dnia: 06 Czerwiec 2012, 13:09:51 »
Od dwóch miesięcy mam założoną instalację gazową firmy AC Stag- modelu nie pamiętam (chyba Stag 300, średnia półka), na której pokonałem około 4000 km. Gaz zakładałem prywatnie, poza ASO. Gazownik nie nakłaniał mnie nawet do zakładania lubryfikatora (koszt około 300zł). Jego zdaniem jeśli zawory i głowica będą miały nie wytrzymać zasilania gazowego (wyższej temperatury) to nawet nawet montaż tego urządzenia nic nie da. Ponadto jak wyczytałem problem podwyższonej temperatury nie jest tak "dokuczliwy" w instalacjach IV generacji (sekwencja) jak w starych- mieszalnikowych. Jak wyczytałem w Auto Świat, silnik 1,2 w i20 nie jest na czarnej liście silników (nie odradza się montażu instalacji lpg). W artykule napisano m.in, że problem z gazem mogą mieć silniki bez automatycznej kasacji luzu zaworowego. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy 1,2 l ją posiada?

Jakie są Wasze spostrzeżenia? Ma ktoś instalacje w swoim i20? Z lubryfikacją czy bez? Jakiej marki?

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[i20] Instalacja gazowa AC Stag do mojego silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2012, 11:33:26 »
Umnie w większym bracie jest instalacja: AC Stag 300-4 ISA2 + Zavoli Zeta N 150KM + Hana 2000 czerwone + Bormech toroidalny 48l + równie markowe elementy dodatkowe (wielozawór z obudową Tomasetto, węże Parker, filtr Czaja itp.)

Wg nieoficjalnym informacji z ASO, przy poprawnym montażu i regularnym serwisie powinniśmy przejechać minimum 40-50kkm. Tyle przynajmniej przejechały dotychczas bez problemu dodatkowych regulacji auta pracowników Hyundai'a...