Autor Wątek: [Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna  (Przeczytany 15159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jamajczyk10

  • Gość
[Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna
« dnia: 04 Czerwiec 2012, 19:43:29 »
Witam sprowadzili mi autko i niewiem do czego służą 4 guziki na kierownicy?

cząstek

  • Gość
[Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2012, 20:02:33 »
- to jest sterowanie tempomatem

jamajczyk10

  • Gość
[Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2012, 20:39:09 »
wszystkie 4  guziki ?

Łukasz

  • Gość
[Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2012, 22:18:43 »
Fragment instrukcji od Subaru Legacy

Działa od prędkości 40km/h wzwyż.
1 Włączanie: Nacisnąć przycisk CRUISE.
Ustawianie: Naciśnij przycisk SET/COAST przy osiągnięciu żądanej prędkości
i zwolnij przycisk.
Podwyższanie prędkości Naciśnij przełącznik RES/ACC i przytrzymaj go, zwolnić
przycisk po osiągnięciu żądanej prędkości, lub naciskając pedał przyspieszenia, nacisnąć
i zwolnić przycisk SET/COAST po osiągnięciu żądanej prędkości.
(Nieznaczne podwyższanie prędkości: nacisnąć szybko przełącznik
RES/ACC, każde naciśnięcie = plus 1 km/h (0.6 mph))
Obniżanie prędkości: nacisnąć i przytrzymać przycisk SET/COAST, zwolnić po uzyskaniu żądanej prędkości;
lub nacisnąć pedał hamulca, nacisnąć i zwolnić przycisk SET/COAST po uzyskaniu żądanej prędkości.
(Nieznaczne zwalnianie: nacisnąć szybko przycisk SET/COAST, każde naciśnięcie = minus 1 km/h (0.6 mph))
Przejściowe odłączanie tempomatu: naciśnij przycisk CANCEL lub pedał hamulca, sprzęgła (skrzynia mechaniczna)
lub przełączyć na N dźwignię automatycznej skrzyni biegów.
Powrót do ustawionej prędkości po wyłączeniu: naciśnij i puść przycisk RES/ACC.
Wyłączanie tempomatu: Nacisnąć przycisk CRUISE lub, po zatrzymaniu samochodu, przekręcić kluczyk w położenie
ACC lub LOCK.


Tak wiem, że to nie to auto ale przyciski są podobnie opisane więc i obsługa tempomatu może przebiegać w podobny sposób. Sprawdź to ;-)

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] kierownica wielofunkcyjna
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2012, 11:37:55 »
To jest do tempomatu. Poniżej moja instrukcja obsługi:

1. przycisk On/Off -> chyba oczywiste
2. przycisk Cancel -> wyłącznie "chwilowe" tempomatu. (nie korzystam z tego)
3. Przycisk Set/coast -> ma dwie funkcje. Pojedyncze przyciśnięcie ustawia prędkość jaką teraz mamy jako stałą. Dłuższe przyciśnięcie (tylko przy wcześniej ustawionym Set -> czyli jedziemy na tempomacie) powoduje, że samochód będzie zwalniał i jak prędkość się zmniejszy do pożądanej przez nas to puszczamy i to już jest nasza prędkość zapisana. -> jedziesz 100 i naciskasz Set. noga z gazu i ciągle jedziesz 100. naciskasz i trzymasz set/coast to zwalniasz (nie hamuj) i np. przy 80 puszczasz przycisk i teraz jedziesz już 80 non stop.
4. Res/Accel -> przywracanie poprzedniej prędkości. Jedziesz 100 i hamujesz więc tempomat się wyłącza (tryb czuwania), naciskasz na Res i samochód sam (nie dawaj gazu) przyspiesza do 100. Accel działa identycznie jak Coast tylko że w drugą stronę (przyspiesza).

minimalna prędkość dla tempomatu to ok 40-45km/h poniżej jej prędkości się nie włączy nawet jakbyś nawalał młotkiem w przycisk SET.
Mam nadzieję, że pomogłem