Autor Wątek: [ix35 EL] Belki na relingi-problem  (Przeczytany 10191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« dnia: 04 Czerwiec 2012, 09:23:06 »
Wraz z ix35 zamówiłem od razu w salonie belki aluminiowe do niego.
W sobotę zamontowałem je i wyruszyliśmy w trase.
W połowie drogi musiałem je zdemontować, gwizd wydobywający sie znad auta był nie wytrzymania, masakra.
Profil belek maja kształt łzy. Myślałem, że gwizd powodują źle zamontowane belki, więc je ponownie zamontowałem ale odwrotnie. Nic to nie dało.
W Fordzie miałem belki alu z Lidla za 150zł i cisza, a tu tragedia.

Nie wiem w czym problem, czy dach jest źle wyciszony, czy belki są do bani, czy może w tym dniu był mocny boczny wiatr?

Jeszcze nie wiem jak to będzie z zamontowanymi bagażnikami rowerowymi (4szt) + rowery. Nie uśmiecha mi się jechać 600km w wakacje w takim hałasie.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2012, 12:46:24 »
ktoś pisał już na forum właśnie o występujących denerwujących szumach, ale nie pamiętam jak sie temat zakończył. Chyb zdjęciem relingów :-x  :oops:

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2012, 19:22:22 »
Moim zdaniem kształt łzy w belkach jest średnio trafiony, efekt skrzydła samolotu, w pewnych warunkach pogodowych może zrobić się podciśnienie na jednej  z powierzchni (górnej/dolnej) belki i wtedy może jęczeć.
Jakiś czas pracowałem na śmigłowcach i wiem jak jęczą łopaty wirnika nawet podczas małych prędkości obrotowych a jadąc samochodem 140km/h mając wiatr od czoła 40-70km/h to już suma prędkości może wywołać w/w efekt.
Ja kupiłem belki o przekroju elipsy i mam spokój  :-)  we wszystkich warunkach

dardum

  • Gość
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2012, 20:17:22 »
Witam też tak miałem i okazało się że w moich relingach guma była tylko od góry elipsy. założyłem taką samą  od dołu i się uciszyło. Pozdr


oferta nr 2369982061 na allegro  ( i nie ja to sprzedaję ani żaden znajomy)

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2012, 20:33:54 »
Ja kupiłem te - belka szerokości 70mm - rewelacyjnie się prezentują - 2286582146

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2012, 07:40:13 »
Czyli wszystko powoli się wyjaśnia i myślę że SLY da sobie radę z belkami na dachu.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2012, 10:08:31 »
Cytat: "jacek2"
ktoś pisał już na forum właśnie o występujących denerwujących szumach, ale nie pamiętam jak sie temat zakończył. Chyb zdjęciem relingów :-x :oops:


Ralingów czy belek?

Cytat: "dardum"
Witam też tak miałem i okazało się że w moich relingach guma była tylko od góry elipsy. założyłem taką samą od dołu i się uciszyło. Pozdr


Równiez mam gómę na górze, u dołu jest rowek w który wchodzi łapa/uchwyt ale nie na całej długości belki. Spróbuję nastepnym razem zakleić taśmą odsłoniętą część.

Cytat: "dardum"
oferta nr 2369982061 na allegro ( i nie ja to sprzedaję ani żaden znajomy)

Cytat: "Arni71"
Ja kupiłem te - belka szerokości 70mm - rewelacyjnie się prezentują - 2286582146


To super, ale to nie rozwiązuje mojego problemu bo ja juz belki mam i nie mam ochoty kupowac dodakowych.

Cytat: "jacek2"
Czyli wszystko powoli się wyjaśnia i myślę że SLY da sobie radę z belkami na dachu.


Jeszcze spóbuję zamienić belki z tymi z Lidla, muszę sprawdzić czy łapy wejdą w te lidlowskie.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2012, 18:10:44 »
Cytat: "Slay75"

To super, ale to nie rozwiązuje mojego problemu bo ja juz belki mam i nie mam ochoty kupowac dodakowych.


Generalnie nikt nie jest w stanie rozwiązać Twojego problemu, pozostanie Ci albo pogodzić się z tym co masz albo sprzedać te co masz i kupić inne.
Ja tylko napisałem mniej więcej co może być przyczyną hałasu i przy okazji podałem przykład który pokazuje jaki profil może być optymalny a przynajmniej u mnie się sprawdził.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec 2012, 19:58:49 »
Cytat: "Arni71"
Generalnie nikt nie jest w stanie rozwiązać Twojego problemu, pozostanie Ci albo pogodzić się z tym co masz albo sprzedać te co masz i kupić inne.


Nie zupełnie, dardum już coś mi podpowiedział.
W piątek będę jechał w trasę, tym razem z zamontowanymi do belek bagażnikami rowerowymi.
Poza tym, potencjalni klienci mogą wybrać inne belki, niż te które oferują w salonach do ix35 po przeczytaniu tego tematu.

Mumin73

  • Gość
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwiec 2012, 11:22:04 »
Miałem to samo. Oryginalne belki z logo Hyundai i gwizd podczas jazdy.
Okazało się, że nie zamontowałem plastików w dolne szczeliny belki,
były w komplecie takie z podziałką cm do przycięcia na wymiar.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Belki na relingi-problem
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec 2012, 13:27:00 »
Mumin73 i to chyba będzie rozwiązanie mojego problemu.
Poszukałem w sieci i okazało się , że belki wraz z łapami/stopami jest to produkt szwedzkiej  firmy Mont Blanc.
Ściągnąłem instrukcje montażu do tych belek i okazało się , że rzeczywiście pod spodem belki powinna być dodatkowa listwa zakrywająca szczeliny.
Niestety ja ich nie dostałem, belki przy odbiorze auta były już zamontowane na relingach.
Jutro z rana pojadę do salonu i niech kombinują dla mnie te plastiki.