Autor Wątek: [Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramo  (Przeczytany 7357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarodziej_1979

  • Gość
Witajcie mam pytanie posiadam Lantrę 96r 1,6 90KM G4RS078322  kombi szukałem  złącza diagnostycznego na OBD2 lub ETM bo chciałbym podnieść jej moc przynajmniej do tej co mają silniki 1,6 114KM . Proszę o pomoc w w/w tematach pozdrawiam

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2012, 22:33:07 »
aby podnieść moc do 114KM potrzeba kompa od takiego silnika , i inne wtryski są , kiedyś czytałem na tym forum bo sam chciałem tak zrobić , ale już mi się odwidziało . aha jeszcze ściągnąc dławik przy przepustnicy powietrza. jakbyś był zainteresowany to wszystkie potrzebne części mam .znalazłem mechanizm wycieraczek , prysnołem WD40 i jutro sprawdzę czy lekko chodzi.

czarodziej_1979

  • Gość
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2012, 21:49:32 »
Dzięki za pomoc z tą mocą też czytałem o dławiku i o wtryskach , a wiesz czy moja lalka ma złącze diagnostyczne bo szukałęm w środku w skrzynecce z bezpiecznikami na opisie jej że niby powinno być na samym dole ale tam tylko są zapasowe bezpieczniki .Bo logicznie myśląc to jak ma komputer sterujący silnikiem to powinien mieć w/w złącze a co do mechanizmu jak masz do sprzedania do podaj cenę

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2012, 00:03:50 »
HEJ. złącze diagnostyczne jest na dole ale nie na słupku tylko koło rączki odmykającej komorę silnika , trzeba głeboko zanurkować i od spodu widać na desce rozdzielczej. samo podłączenie do kompa n ic ci nieda, z tego co pisali na forum to całkowiciei naczej pracują wtryski i trzeba zmieniać oprogramowanie ( chyba fachowo nazywa się to mapowanie , ale niejestem pewwien), a co do mechanizmy dzisjaj go trochę rozruszałem i jeszcze raz zalałem WD40, zobaczymy jutro.

czarodziej_1979

  • Gość
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2012, 09:54:30 »
Dziś poszukam tam gdzie pisałeś a wiesz może jaką wtyczkę muszę kupić  ELM 327 czy OBD2 bo oprogramowanie mam .W firmach tuningowych co sprzedają takie gadżety to niema akurat modelu mojej lalki

esox

  • Gość
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2012, 23:52:29 »
złącze jest nad pedałami w j2 ale nie wiem czy coś z kompem zdzialasz z mocą:) jezeli nie wystarcza ci 1.6 wsadz 2.0 mam takie po swapie i chodzi jak malina:)

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2012, 18:28:21 »
wtyczka OBD2 , ale tam z mocą nic chyba nie powalczysz , musisz wgrać oprogramowanie 114 konne .

czarodziej_1979

  • Gość
[Lantra J2] Złącze diagnostyczne. Czym pogrzebię w oprogramowaniu ?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2012, 20:46:59 »
Tak myślałem albo swap na 2.0 albo zmiana mapy kompa,plus wyjęcie zwężki ,stożek na dolot i strumienica na wylot oczywiście rozpłórka dla sztywności