Autor Wątek: Box dachowy  (Przeczytany 5840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arturfloryn

  • Gość
Box dachowy
« dnia: 30 Maj 2012, 22:37:34 »
Witam,mam zamiar kupić box.
Co polecacie?
Jakie belki na relingi? Alu czy stalowe?Jaka długość?
A jaki sam box? InterPack czy Thule? Moze jakies linki z Allegro?
Na narty nie jeżdżę,raczej chciałbym tam torby z bagażami schować...

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Box dachowy
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2012, 10:40:56 »
Witaj
Zacznijmy od belek, u siebie mam zamontowane belki francuskiej firmy AutoMaxi model AMC 5105, długość belek o ile się nie mylę 119cm. belki aluminiowe czemu nie Thule cóż system mocowania sprawdzony, zamykane na klucz sprawdziły się na Fordzie którym byłem 2x w Cro. Możesz jeszcze poszukać belek firmy Cruz są ciut tańsze od AutoMaxi. Ja moje belki w zeszłym roku kupiłem w cenie 389zł w tym roku są niestety droższe ok 450zł. i co najważniejsze belki robione były we Francji nie w Chinach czy Tajlandii  ;-)
tak prezentują się na aucie





Jeżeli chodzi o Box to zakupiłem Taurusa model Easy 430l. zastanawiałem się nad Thule ale po dłuższych rozmowach z kol. Maćkiem z Cro.pl (tu ukłony dla niego że polecił mi ten box bo sprawdził się rewelacyjnie podczas podróży do Cro) padło na ten box. Jego wymiary 180x78x44 cm waga 14kg ładowność 50kg, cena 620zł (w zeszłym roku) był też model w kolorze czarnym niestety nie w sklepie ale że czas mnie gonił to wybrałem szary jest tańszy. Taurus i Sportac to ta sama firma czyli włoska Junior a różnice nazwy box biorą się z tego że sprowadzają je inni importerzy, no i mogą się troszkę różnic systemem montażu. I tu bardzo istotna sprawa, i30 ma nietypową odległość montażu belek dachowych, ze względu na fabryczne zaczepy nie da się tego zmienić, w Taurusie musiałem nawiercić nowe otwory mocowania obejm U, zrobił to Pan w sklepie. Po prostu producent nie przewidział żeby zrobić jeszcze jeden zestaw otworów  ;-)  Tego problemu nie powinno być w systemie montażu Rapid. Widzę że mój box kosztuje teraz 658 zł. W tym roku zabieram go znowu tym razem do Grecji.
A tak prezentuje się na na aucie








Jeśli chodzi o uchwyty rowerowe to tu postawiłem jednak na Thule model  i model ProRide 591 i tańszy FreeRide 532 wcześniej miałem zamontowany no name który jest na zdjęciu wyżej ale przy 80 km/h zaczynało robić się nie wesoło pomimo max. dokręcenia. wkurzyłem się i kupiłem Thule przy 120km/h mam święty spokój.
I najważniejsze producent box czy to Thule czy Junior czy inny zaleca max. prędkość podróży z boxem na dachu 130km/h to samo dotyczy się uchwytów rowerowych. Wiadomo że możesz jechać szybciej ale w razie wypadku, ech..... lepiej nie mówić, znam ludzi którzy jechali z rowerem na dach w uchwycie ProRide 591 160km/h tylko po co.