Autor Wątek: [ix20] Skrzypienie, pykanie pod siedzeniem kierowcy  (Przeczytany 3437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golonka

  • Gość
[ix20] Skrzypienie, pykanie pod siedzeniem kierowcy
« dnia: 30 Maj 2012, 21:20:50 »
Witam,

Moim ix 20 przejechałem właśnie 405km i pojawiło sie skrzypienie tak jakby plastików. Mam wrażenie że pod fotelem kierowcy lub w okolicy konsolki centralnej obok ręcznego. Objawia sie to przy nierównej nawierzchni na 1 i 2 biegu i przy ostrym skręcaniu. Czy spotkaliście sie z takim problemem???.

[ Dodano: 2012-06-05, 01:13 ]
Po przesunięciu foteli (zmiana pozycji) skrzypienie ustało. Być może trzeba je tylko nasmarować?.

jack55

  • Gość
[ix20] Skrzypienie, pykanie pod siedzeniem kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2012, 09:51:33 »
Miałem to samo ;-) .Pomógł zwykły silikon do uszczelek.Pod fotelami są plastikowe zaślepki śrub i to one nieprzyjemnie trzeszczą.Wystarczy otworzyć zatrzaski pod fotelem i całość zapsikać silikonem zarówno z przodu jak i z tyłu przednich foteli.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Skrzypienie, pykanie pod siedzeniem kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2012, 08:24:51 »
U mnie nie pyka nic pod siedzeniem, ale trzeszczy coś (plastiki) za kierowcą, na tylnym siedzeniu, albo w bagażniku. Mam wrażenie, że dzieje się to po założeniu przez salon czujników cofania. Musieli coś chyba z tymi oryginalnie założonymi plastikami robić - bo chowali kabelek brzęczyka.

Gdy jadę wolno po nierównościach zaczyna to bardzo mocno doskwierać.