Autor Wątek: lampka w kabinie  (Przeczytany 5533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piterr

  • Gość
lampka w kabinie
« dnia: 29 Maj 2012, 22:40:49 »
Dziwna rzecz. Gdy przełącznik w lampce jest ustawiony w pozycji "door" po otwarciu każdych drzwi zapala się światełko, poza drzwiami kierowcy. Czyściłem, ruszałem ten guziczek co się na słupku znajduje i nic nie pomogło. Dodam że brzęczyk od świateł działa, a chyba działa pod tą samą czujką i to mnie zastanawia. Gdzie może tkwić przyczyna, czy naderwał się gdzieś po drodze jakiś kabelek, czy jestem w błędzię myśląc że to pod jedną czujką jest brzęczyk i zapalania lampki, gdzie szukać przyczyny??

P.S. wiem że to drobnostka ale jednak rzecz, która jest przydatna :P

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
lampka w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2012, 21:43:41 »
Skoro przy innych drzwiach lampka Ci się zapala to na 80% problem jest z czunikiem. Brzęczek nie jest fabryczny, więc może nie być połączony z tym czujnikiem. Sprawdź go - jest przykręcany na jedną śrubę. Działa tak, że jak drzwi są otwarte to zwiera z karoserią i masą. Drzwi zamknięte (przycisk wciśnięty) to nie zwiera z masą i kontrolka się nie świeci. Odkręć go i sprawdź czemu nie zwiera gdy masz otwarte drzwi.  


Poza tym jak będę przy aucie to Ci sprawdzę czy lampka działa jedynie na drzwi kierowcy czy na jakiekolwiek (lampka oświetlenia), bo szczerze mówiąc to nie pamiętam..  :roll:  W każdym razie na drzwi kierowcy powinna działać na pewno  :-P

voytekk1

  • Gość
lampka w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2012, 18:03:49 »
A jak byś wykręcił ten czujnik w drzwiach i go do masy przyłożył to działa? Kontrolka na desce rozdzielczej Ci się święci?

Piterr

  • Gość
lampka w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2012, 15:28:42 »
Cytat: "Timon"
Brzęczek nie jest fabryczny
? Z tego co wiem to każdy Hyundai posiada takie samo urządzenie. ;-)
Lampka działa również na drzwi kierowcy, bo tak było wcześniej. Gdzieś z czasem zaginęło to gdy w zimę mniej się poruszałem autem. Jak wspomniałem
Cytat: "Piterr"
Czyściłem, ruszałem ten guziczek co się na słupku znajduje i nic nie pomogło.
. Po wykręceniu też nie działa. Kontrolka na desce rozdzielczej się nie świeci, a też powinna. Upewniłem się również w tym że brzęczyk działa pod tą samą czujką. Po wciśnięciu go "palcem" podczas otwartych drzwi brzęczyk ustaje, a lampka jak nie reagowała tak nie reaguje. :-D Cuda?? 8-)
Może gdzieś znajduje się dodatkowy kabelek, który się przetarł po drodze, albo rozłączył?? Jak tak to gdzie?

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
lampka w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2012, 16:57:14 »
Za bezpiecznikami łączą się te kabelki od czujników otwartych drzwi.

Brzęczek raczej nie jest fabryczny - ja osobiście taki montowałem ostatnio :)



P.S.
Ja bym obstawiał, że połączenie brzęczka z czujnikiem się jakoś poruszyło i przez to niestyka już z kablem, który leci dalej do kontrolki. U mnie przy lewych przednich drzwiach był kabel żółto czarny od czujnika i w tym kolorze dochodził on aż za bezpieczniki. Tam prawdopodobnie podpięto brzęczek i tam bym szukał odpowiedzi na to dlaczego kontrolka na desce się nie zapala.  :roll:

Grand

  • Gość
lampka w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2012, 22:19:47 »
Timon, może miałeś brzęczek odłączony? Ja w moim ponym mam fabrycznie brzęczek zamontowany.

Kubalessini

  • Gość
lampka w kabinie
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2012, 22:43:02 »
Mnie spotkało takie coś w accencie, wymieniłem czujnik i dalej to samo. Być może i u ciebie przyczyną mogą być kable.Warto by sprawdzić czy czasem się nie uszkodziły.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
lampka w kabinie
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2012, 18:15:23 »
To może było to już w standardzie w Ponym po liftcie, ale u mnie na bank tego nie było. Nikt by tego nie odłączał :)