Autor Wątek: Demontaż radia - Accent rocznik 2001  (Przeczytany 5223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miromat

  • Gość
Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« dnia: 09 Czerwiec 2008, 22:57:05 »
Pytanie jak w tytule. Radio nie jest fabryczne. Oglądam ze wszystkich stron i nie mam pojęcia jak go wyjąć. Czy ktoś ma może manuala lub mógłby opisać jak to zrobić?

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec 2008, 23:16:25 »
prawdopodobnie trzeba wsadzić z prawej i lewej strony szpikulce; wklej zdjęcie

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2008, 23:35:16 »
Musisz najpierw zdjąć fragment deski rozdzielczej otaczający radio (chodzi o tą środkową część konsoli). Jedna ze śrub (być może jedyna, nie pamiętam) którą musisz odkręcić żeby to zrobić jest widoczna po wysunięciu tacki na napoje.

Vex

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2008, 00:10:59 »
No wlasnie, do konca nie wiadomo w czym problem :) Czy samo radio z kasety czy radio jako caloksztalt. W wersji '99 tak jak czesto w samochodach z tego okresu jak tez wspomnial kolega trzeba zdjac plastikowa oslone. 2 srubki pod guzikami na samej gorze i na dole conajmniej jedna pod zapalniczka no i do tego calosc sie trzyma na metalowych spinkach ktore lubia uciekac.

Miromat

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2008, 07:54:58 »
Chcę wyjąć samo radio z kasety. Mam szpikulce, wkładam z prawej i lewej, ale nic to nie daje. Szpikulce o nic nie zaczepiają, a chyba powinny.

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwiec 2008, 09:49:10 »
albo źle wkładasz albo radio jest dodatkowo z tyłu przykręcone centralną śrubą (jak wsadzisz rękę z prawej strony konsoli za radio to będziesz wiedział o co chodzi (pomoże opuszczenie schowka pasażera) - na pewno nie musisz zdejmować środkowej konsoli (plastików).

Legro_Sz

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec 2008, 09:55:32 »
A moze napsialbys jakie masz radyjko to wtedy tez bylo by prosciej - a tak jak napisal e-gen moze poprostu klucze od wyciagania radia wloz odwrotna strona i uslyszysz takei cyk.

A jak jest przykrecone to tak jak rowniez pisal e-gen bierzez opuszczasz showek i juhs ( zeby opuscic schowek musisz wyciagnac te czarne gumy co sa na sciankach schowka - najlepiej na delikatnie otworzonym schowku je wyciagac wtedy wychodza najlepiej bo iwe o nic nie klinuja)

Miromat

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2008, 10:17:37 »
Radio to Kenwood KRC-15G. Kluczami próbowałem w różny sposób i nic. Ale wieczorem jeszcze popróbuję coś zrobić wg waszych rad i napiszę jak poszło.

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2008, 15:07:18 »
Miromat, czytaj uważnie. Wyżej napisałem Ci że najpierw musisz zdjąć plastykową część konsoli otaczającą radio. Samego radia nie wyjmiesz bez zdejmowania "osłony".

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2008, 15:18:06 »
nie w tym modelu

Vex

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:26:59 »
Wkladajac lapy powinno byc wyczuwalne charakterystyczne "klik".

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:30:43 »
wklej zdjęcie to ci pomożemy...

Miromat

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Czerwiec 2008, 22:25:28 »
Udało się. Trzeba wsunąć klucze (łapy, szpikulce - jak zwał tak zwał) z prawej i lewej strony pomiędzy radio a kasetę, dobrze zahaczyć o wypustki na radiu i mocno równomiernie pociągnąć z obu stron. Radio jest włożone na wcisk i trzeba użyć dość dużej siły, aby je wyciągnąć z kasety. To właśnie mnie myliło, bo chciałem to zrobić w miarę delikatnie. Jak widać nie trzeba rozbierać konsoli.
Dzięki wszystkim za pomoc. Teraz ja mogę się zrewanżować. Radio chciałem wyjąć po to, aby przerobić zasilanie. Wkurzało mnie, że działa dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję ACC. Aby ominąć stacyjkę trzeba przeciąć czerwony przewód (ACC) na kostce ISO i końcówkę odchodzącą od kostki ISO połączyć z żółtym (+12V). W ten sposób radio działa niezależnie od kluczyka w stacyjce.

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwiec 2008, 22:46:15 »
Cytat: "Miromat"
Jak widać nie trzeba rozbierać konsoli.


a nie mówiłem, a nie mówiłem :lol:

Łukasz

  • Gość
[Accent LC] Demontaż radia - Accent rocznik 2001
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwiec 2008, 00:05:13 »
Cytuj
nie w tym modelu


Zwracam honor. U mnie była wyciągana zaślepka celem włożenia radia. Żeby wyciągnąć zaślepkę trzeba było zdjąć środkową część konsoli. Zmyliło mnie to bo było to ładnych parę lat temu (w 2001 ;-) ) i dopiero teraz sobie przypomniałem że to nie samo radio było wyciągane tylko zaślepka po to by radio zamontować.