Autor Wątek: [ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?  (Przeczytany 16952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« dnia: 27 Maj 2012, 21:57:18 »
Witam, mam samochodzikiem przejechane 2 500, odebrałem go około miesiąc temu z salonu

Od kilku dni słyszę pukanie, po zmianie biegu i wysprzęgleniu. Jest takie jedno pukniecie...
Puknięcie (pojedyńcze takie puk) za każdym razem słychać, gdy wrzucę na wsteczny, wysprzęglę i ruszę. Następnie wrzucę na 1dynkę i znów puk.. Co to może być?

Czasami dzieje takie coś gdy jadę na 5 lub 4rce i dojeżdżam do świateł i redukuje do 3jki (w celu hamowania silnikiem) i słyszę pojedyńczy puk.. jakby coś spod samochodu...

Następnie ruszając to na 1dyncje słyszle stuk.. na 2jce stuk..  na kolejnych już jest cisza... zaczyna mnie to denerować, bo nie wiem co to jest? coś ze sprzęgłem?? lub zawieszeniem?  Wiem... mogę jechac do serwisu, ale serwis jak serwis.. może już to przerabialiście... wrrrr...

[ Dodano: 2012-05-27, 22:23 ]
Tak przeglądam forum i zdaje mi się, że to problem z zawieszeniem.., że w ix35 tak się dzieje, tylko proszę o potwierdzenie czy powyższy problem mój dokładnie daje info, że to właśnie zawieszenie...  widzę, że jeśłi tak ... to mogę się trochę pobujać z tym :(

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2012, 23:33:14 »
problemy z zawieszeniem dotyczą aut z napędem na przód, przy wersji 4WD są ponoć mocniejsze amorki i nie spotkałem się z przypadkiem stukania, a przyznam, że przed zakupem studiowałem wiele forów.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2012, 10:52:16 »
malowany Twój problem jest jakiś inny i do tej pory nie słyszałem o takim przypadku. Szczególnie, że masz to praktycznie na każdym biegu i z opisu widać, że kierownica zwykle jest na wprost więc wszystko wskazuje na układ napędowy i przekładnię. Zawieszenie tu za bardzo nie ma co pracować.

Online jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2012, 13:09:07 »
Wiem o czym kolego piszesz. U mnie też zaczął występować delikatny stuk przy zmianie biegów. Przeważnie występuje przy zmianie biegów od jeden do trzy, nieraz i nawet przy wrzucaniu 4-ki. To samo sie powiela przy redukowaniu.
Byłem w serwisie z tym puk, puk.... Okazuje się że po pewnym przebiegu, wypracowuje się poduszka gumowa mocująca silnik na takim grubym krótkim drążku na przodzie silnika (patrząc od przodu - po lewej stronie przy pasku klinowym). W serwisie powiedzieli żeby sie tym nie przejmować, bo gwarancja na auto jest długa, i jeśli coś więcej "wyjdzie" to ją wymienią. Obecnie nic sie więcej nie dzieje. Wszystko jeździ elegancko i jest cacy. Przestałem sie przejmować tym pukaniem w momęcie gdy okazało się że te stuki nie pochodzą od sprzęgła, lub zawieszenia.... :mrgreen:  :mrgreen:

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2012, 13:42:42 »
Cytat: "jacek2"
Wiem o czym kolego piszesz. U mnie też zaczął występować delikatny stuk przy zmianie biegów. Przeważnie występuje przy zmianie biegów od jeden do trzy, nieraz i nawet przy wrzucaniu 4-ki. To samo sie powiela przy redukowaniu.
Byłem w serwisie z tym puk, puk.... Okazuje się że po pewnym przebiegu, wypracowuje się poduszka gumowa mocująca silnik na takim grubym krótkim drążku na przodzie silnika (patrząc od przodu - po lewej stronie przy pasku klinowym). W serwisie powiedzieli żeby sie tym nie przejmować, bo gwarancja na auto jest długa, i jeśli coś więcej "wyjdzie" to ją wymienią. Obecnie nic sie więcej nie dzieje. Wszystko jeździ elegancko i jest cacy. Przestałem sie przejmować tym pukaniem w momęcie gdy okazało się że te stuki nie pochodzą od sprzęgła, lub zawieszenia.... :mrgreen:  :mrgreen:


No tak, tylko , że auto ma dopiero 2 500 tysiąca przejechane, jestem zapisany do serwisu na czwartek, niech wymieniają. Gorzej bedzie jak te pukanie coś innego spowoduje kiedyś. Dzięki za info.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2012, 16:36:38 »
Cytat: "Zibi"
problemy z zawieszeniem dotyczą aut z napędem na przód, przy wersji 4WD są ponoć mocniejsze amorki i nie spotkałem się z przypadkiem stukania, a przyznam, że przed zakupem studiowałem wiele forów.


Na jeździe testowej jeździłem dieslem 1.5 i faktycznie okrutnie słychać było stukanie chociaż miał około 2500 km na liczniku. Tłukło się tak jak w moim starym oplu po 300 tys  :-P
Ja obecnie mam prawie 8000 i cichutko więc raczej to czy auto ma napęd na 2 czy na 4 koła nie ma tu znaczenia, już prędzej rocznik - moje jest 2012 a z tego co czytam problem stukania dotyczył modeli 2010 - 2011.
No chyba, że komuś z 2012r też stuka to niech się czym prędzej ujawni  :mrgreen:

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2012, 18:27:25 »
Cytat: "zomol"


Na jeździe testowej jeździłem dieslem 1.5


czym kolega jeździł, bo chyba na pewno to nie był ix35  :roll:

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2012, 19:13:41 »
Cytat: "Zibi"
Cytat: "zomol"


Na jeździe testowej jeździłem dieslem 1.5


czym kolega jeździł, bo chyba na pewno to nie był ix35  :roll:


Miało być 115 km  :mrgreen: (1,7 CRDI) a gdzieś mi kropka wpadła :-P

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2012, 21:41:39 »
o co chodzi z tym stukaniem? bo przecież jadąc po linii przerywanej, na której znajdują się plastikowe odblaski, zawsze będzie stukać, wjeżdżając w dziurę też walnie, chyba normalne, że stuka, są odboje i jest to taki cichy stuk, ale jest, tego przecież nie da się wyeliminować, bo auto jeżdzi a nie fruwa  :mrgreen:

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2012, 22:33:34 »
W najbliższy wtorek będę w serwisie u Karlika w Poznaniu, powinno się wyjaśnić

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec 2012, 02:39:36 »
Cytat: "Zibi"
o co chodzi z tym stukaniem? bo przecież jadąc po linii przerywanej, na której znajdują się plastikowe odblaski, zawsze będzie stukać, wjeżdżając w dziurę też walnie, chyba normalne, że stuka, są odboje i jest to taki cichy stuk, ale jest, tego przecież nie da się wyeliminować, bo auto jeżdzi a nie fruwa  :mrgreen:


Wierz mi, że to jak "stukało" zawieszenie w testówce z 2500 km przebiegu którą jeździłem to był dramat. Jak pisałem wyżej mój 8 letni Opel Zafira z wytłuczonym na taksówce zawieszeniem i przebiegiem 300 tys km był w porównaniu z tym cichutki chociaż elementów gumowych w zawieszeniu już prawie nie było :mrgreen:
A najlepsze z tego wszystkiego to jest to, że jak spytałem po jeździe sprzedawców w salonie co tak stuka to odpowiedzieli, że oni nic nie słyszeli  :lol:

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwiec 2012, 19:42:29 »
Mam na liczniku 7000 (4WD), nasłuchuję ale NIC nie stuka. (Fotel też nie opada a ważę co nieco)

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2012, 18:10:52 »
A ja wysłuchałem u siebie takie (trzeszczenie - stuknięcie) dźwięk taki jaki słychać gdy samochód czasem przesunie się przy za słabo zaciągniętym hamulcu ręcznym.
Występuje prawie zawsze przy cofaniu na stromy podjazd ale czasem przy ruszaniu też.
Mam nadzieje, że to nie przeguby bo wprawdzie jest gwarancja ale bardzo źle by to świadczyło o jakości Hyundaia  :evil:

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lipiec 2012, 11:51:26 »
Cytat: "zomol"
A ja wysłuchałem u siebie takie (trzeszczenie - stuknięcie) dźwięk taki jaki słychać gdy samochód czasem przesunie się przy za słabo zaciągniętym hamulcu ręcznym.
Występuje prawie zawsze przy cofaniu na stromy podjazd ale czasem przy ruszaniu też.
Mam nadzieje, że to nie przeguby bo wprawdzie jest gwarancja ale bardzo źle by to świadczyło o jakości Hyundaia  :evil:


Masz system ruszania pod lub z góry i na moment włączają się hamulce.
Pewnie stąd te stuki.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Stuk.. pukk... co to może być?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lipiec 2012, 13:18:53 »
Już nie stuka, byłe w serwisie. Serwis stwierdził, że jest jakiś brud na piaście czy gdzieś i przez to stuka.. wyczyścili i jest ok.. dziwna sprawa...