Autor Wątek: [Santa Fe SM] Pokrywa lampy przedniej  (Przeczytany 3409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pumek1976

  • Gość
[Santa Fe SM] Pokrywa lampy przedniej
« dnia: 23 Maj 2012, 18:10:56 »
Witam, mam pytanie do forumowiczów. Czy ktokolwiek z Was kupował dekielek zabezpieczający ( zakrętka ) od klosza lampy przedniej, który zabezpiecza przed dostaniem sie nieczystości, zabrudzeń od strony komory silnika? Pytam gdyż mój jeden z dekielków nie posiada prawdopodobnie takich gumowych uszczelek i najzwyczajniej w świecie odkręca się w trakcie użytkowania pojazdu.
Jeżeli ktokolwiek z Was kupował opisywany przedmiot prosze o podpowiedź z wskazaniem sklepu. Szukałem na własną rękę ale pozostaje jedynie używka lub serwis.
Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Pokrywa lampy przedniej
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2012, 19:48:25 »
No może być problem - to chyba jest integralna część reflektora i raczej niedostępna samodzielnie - być może nawet serwis może nie być pomocny - pozostanie używka.
Nie przyglądałem się temu dekielkowi jak żarówkę wymieniałem i nie wiem jak ta uszczelka wygląda - wiem tylko że jest - ale nie można by dopasować jakiegoś oringa w miejsce oryginalnej??

ozzyhw

  • Gość
[Santa Fe SM] Pokrywa lampy przedniej
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2012, 01:55:59 »
Dzisiaj zaglądałem jak to wygląda przy okazji wymiany żarówek. Można użyć sposobu którego użyłem w poprzednim samochodzie - nałóż rękawiczkę gumową na plastykowy kołnierz na którym powinna być osłona. Powinno pomóc przynajmniej na jakiś czas.
Jeśli masz oryginalny dekielek to jako uszczelki możesz też użyć właśnie pogrubionego brzegu rękawiczki.