Autor Wątek: Brak ogrzewania  (Przeczytany 2537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fekner

  • Gość
Brak ogrzewania
« dnia: 04 Listopad 2008, 22:07:50 »
Witam wszystkich forumowiczów, stalem sie szczesliwym posiadaczem hyundaia Santa fe 2.0 crdi.Wszytko bylo ok,ale od 2 dni nie dziala mi cieple ogrzewanie.(wszystko dzialalo ok wczesniej) Jakies diagnozy?Gdzie szukac problemu?P.S napewno nie jest to pokretlo regulujace zimno-cieplo.Zima sie zbliza a ja marzne:(

fekner

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2008, 07:14:39 »
Nikt mi nie potrafi pomoc ;( gdybym choCiasz wiedzial co to moze byc a ja nie mam zielonego pojecia

fekner

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2008, 11:28:56 »
bylem u miechanika garazowego ale on nic nie wie:D chyba czeka ASO ale tam pewnie ladnie skasuja.A podejzewam ze to jest jakis pikus bo chodzila ...chodzila... i nagle nie chodzi

Cendra

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2008, 11:30:34 »
może problem z termostatem :?: albo układ sterowania nie zmienia na ciepłe... zimne dmucha :?:

fekner

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2008, 16:52:49 »
zimne dmucha ale jak zagladne to widze ze pod spodem cos sie przesowa wiec nie wiem.leci zimne chodz solnik jet zagrzany.nagrzewnica??

fekner

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2008, 09:53:43 »
ogrzewanie zrobione:) brakowalo plynu w chlodnicy,ale co najlepsze nie grzal sie W Ogole temp utrzymywala sie na polowie.i torche to dziwne ze kilka dni temu jeszcze dzialallo ogrzewanie.brakowalo z 4 l plynu <co?>

Cendra

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2008, 11:31:45 »
Popatrz czy dalej nie ma wycieku, bo możesz mieć z tego powodu kłopoty.

teyfi

  • Gość
Brak ogrzewania
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2009, 20:44:50 »
Witam wszystkich. Musze dodać do tego tematu, że ten problem występował w Santa Fe w pewnej partii. Objawy jak kolega napisał, grzania nie było a poziom w zbiorniczku płynu chłodzącego mocno obniżony, bądź nie było cieczy. Naprawa była robiona na gwarancji. Przyczyną był nieprawidłowy montaż korków zatykających układ chłodnicy w głowicy. Naprawa polegała na wymianie tychże korków (na takie same tyle że uszczelnione), wymianie oleju i dolaniu i odpowietrzeniu układu chłodniczego. Jeśli więc dalej będzie płynu ubywało, prawdopodobnie jest to ten problem. Jeśli koledzy potrzebują mogę npisać małego manuala jak to się naprawia/wymienia.
Pozdrawiam