Autor Wątek: [S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla  (Przeczytany 6363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinball

  • Gość
Witam

Mam taki problem dzisiaj w ciagu dnia wszystko bylo w pozadku, ale jak jechalem do pracy wjezdzajac na parking podziemny zauwazylem ze zegary mi sie nie swieca, a w dodatku nie swieci sie:
-tylko i wylacznie lewe swiatlo postojowe z tylu  
-podswietlenie tablicy tez tylko z lewej strony
-licznik oraz caly kokpit
-nie dzialaja rowniez przeciwmgłowe z tylu

dodatkowo dodam ze jak nacisne pedal stopu, swiatlo stopu sie normalnie zapala (to co sie nie swieci).

Sprawdzilem wszystkie
-bezpieczniki pod kierownica i wszystkie sa ok.
-pod maska rownież (jest tylko jedna kostka lekko przytopiona ale to od bateri wg. rozpiski, oczywiscie tam bezpiecznik tez nie jest przepalony).

Juz raz mialem taki problem ale wtedy zadne swiatla sie nie swieciły ale jak odpalilem auto rano to wszystko bylo git.

jaka moze byc tego przyczyna ??? pomozcie bo musze jechac w trase a z nieswiecacym sie swiatlem i zegarami w nocy sie ciezko jedzie.

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2012, 17:40:38 »
Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże ale słuchaj. W Lantrze i Scoupe miałem to samo, denerwowało mnie szczególnie że miałem tylko jedno światło postojowe z tyłu i jedno podświetlenie tablicy rejestracyjnej, więc chciałem jedynie podpiąć sie kablem prądowym z prawej lampy do lewej (zrobiłem tkz mostek) i co sie okazało zaczęło świecić wszystko ;D
I tak z tym kabelkiem jeździłem i tak rozbiłem scoupe i tak sprzedałem lantre..
Może też być że z tyłu w lampie nie ma masy..

spróbuj, daj znać co i jak ;)

Kurako

  • Gość
[S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2012, 08:43:24 »
wydaje mi się że możesz pominąć wymianę, żarówek bo wszystkie na raz by się nie przepaliły :)

pinball

  • Gość
[S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2012, 21:47:15 »
Cytat: "skali"
Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże ale słuchaj. W Lantrze i Scoupe miałem to samo, denerwowało mnie szczególnie że miałem tylko jedno światło postojowe z tyłu i jedno podświetlenie tablicy rejestracyjnej, więc chciałem jedynie podpiąć sie kablem prądowym z prawej lampy do lewej (zrobiłem tkz mostek) i co sie okazało zaczęło świecić wszystko ;D
I tak z tym kabelkiem jeździłem i tak rozbiłem scoupe i tak sprzedałem lantre..
Może też być że z tyłu w lampie nie ma masy..

spróbuj, daj znać co i jak ;)


jutro mam dzien wolnego wiec cos pokombinuje jeszcze :) tez ci sie nie swiecily zegary?? no bo ja mam tak ze postojowe i podswietlenie tablicy nie dzialaja no i zegary.

Cytuj
Cytat: "Kurako"
wydaje mi się że możesz pominąć wymianę, żarówek bo wszystkie na raz by się nie przepaliły :)


zarowka jest ok bo przekladalem do drugiego swiatla :P

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2012, 23:13:17 »
pinball, to na bank nie żarówki. Dokładnie co u Ciebie - cała lewa strona, podświetlenie zegarów i lewy przód postój i mijania. Tylko pamiętaj, pociagnij przewód prądowy (wyposaż sie w miernik żeby wiedziec gdzie jest napiecie) zedrzyj troche izolacji z kabla z lewej i prawej lampy i z mostkuj.. Daj znac  :-P

pinball

  • Gość
[S-coupe]brak podswietlenia zegarow i tylnego lewego swiatla
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2012, 12:31:19 »
skali dzieki za pomoc udalo sie :) zrobilem tak jak mowiles zmostkowalem kabel z napieciem i wszystko dziala bez najmniejszego problemu xD

udalo sie bez miernika bo nie posaidam ale na szczesie rozkminilem ktory to masa a ktory pradowy xD podpielem sie przed kostka zeby nie zrobic jakiejs szopki ze swiatlami albo migaczami. Niby osobny pradowy maja ale zawsze cos sie moze stac.

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2012-05-25, 09:03 ]
Usunięto OT