Autor Wątek: Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu  (Przeczytany 7802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

motto

  • Gość
Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu
« dnia: 20 Maj 2012, 22:16:40 »
Auto to nowy i30, silnik 1.4 CRDI. Problem polega na tym, że auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu. Bieg 3, 4 5 lub 6, 1500 obr./min wciskam pedał gazu i nic i tak przez 1-3s, aż rozkręci się turbina, którą według mnie bardzo słychać. Problem nie występuje w godzinach wieczornych i nocą (zakładam, że ma na to wpływ temperatura otoczenia). Początkowo myślałem, że to przepływomierz, ale ten chyba bez względu na temperaturę by działał źle lub dobrze. Auto ma przebieg już 3kkm (mimo, że mam je dopiero tydzień) i problem występuje chyba od początku. Spalanie jest o 1,5-2l/100km większe niż podaje producent. Pisze o tym, bo choć wiem, ze dane podawane przez producenta to fikcja, nigdy nie zdarzyło mi się, aby średnie w moim przypadku przekraczało wartość podawaną w specyfikacji więcej niż o 0,5l/100km. Ktoś ma jakieś pomysły? Jutro podjadę do serwisu, ale jako, że nie znam się na silnikach w stopniu wystarczającym, pytam Was, aby mi ciemnoty nie wciskali.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2012, 12:37:13 »
Zdaj relacje co Ci powiedzieli w serwisie. Na pewno trzeba go podłączyć pod komputer, a reszta wyjdzie w praniu jak masz auto na gwarancji to Ci ciemnoty nie wcisną tylko muszą usunąć usterkę.

motto

  • Gość
Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2012, 18:31:41 »
Co do nie reagowania na pedał gazu wystarczył reset ECU. Co do spalania, wyjdzie za 1000km czy średnia spadła, czy nie.

Co do spalania producent podaje takie wartości: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/hyundai/i30/ii/silnik-diesla-1.4-crdi-90km. A ja jadac przez 200km z maksymalnie równą prędkością nie zobaczyłem na komputerze mniej niż 5l/100. Co gorsze tankowania potwierdziły, że komputer nie myli się pomijanie mało i można na jego wskazaniach wysuwać wnioski. W ciągu 10 dni przepłaciłem ponad 300 zł za paliwo, co da w ciągu roku ponad 10 000 zł nadpłaty, co jest sytuacja nieakceptowalną.

Ktoś tu ma nowego i30 z tym CRDI 1.4?

ps. po 200km problem z reakcją na pedał gazu powrócił. :(

filester

  • Gość
Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2012, 13:00:12 »
Tam jest elektroniczna przepustnica czy pedał na linkę?

motto

  • Gość
Auto nie reaguje poprawnie na pedał gazu
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2012, 02:26:59 »
Jest akcja serwisowa dotycząca 1.4 CRDI w i30. Upgrade firmware. Wszystkie auta, które trafią na przegląd będą miały aktualizację firmware ECU. Proponowałbym jednak zgłosić się na samą aktualizację wcześniej, bo dla 30 000 km taki firmware oznacza około 3000 zł oszczędności na paliwie.
U mnie po takiej aktualizacji wszystkie problemy ustąpiły i auto od ręki zaczęło palić średnio 1,5l/100 mniej i po 200km nie powrócił problem opóźnionej reakcji na pedał gazu.

Pozdawiam

[ Dodano: 2012-07-12, 21:34 ]
Problem powrócił, zaczynam żałować,że kupiłem Hyundaia, w ASO rozkładają ręce.