Autor Wątek: Żarówka podświetlająca zegarek  (Przeczytany 6171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Żarówka podświetlająca zegarek
« dnia: 16 Maj 2012, 22:02:26 »
Witam.

Wymieniał ktoś może żarówkę podświetlającą zegarek? Padła mi dziś franca na moich oczach, mrugnęła na pożegnanie. Zakołysało na dziurze pod blokiem, no i teraz już nie działa. Zegarek jest wsadzony w deskę na jakiś wcisk czy jak? Ktoś to może wymontowywał i podpowie. Mam taką cichą nadzieję. Sam zegarek działa, reszta podświetlenia konsoli, prędkościomierza/obrotomierza też, więc obstawiam na spaloną żarówkę w zegarku. Warto to przy wymianie zamienić jakimś ledowym odpowiednikiem czy wsadzać identyczną jaka była? Trudne to będzie?

Grand

  • Gość
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2012, 23:04:03 »
Ja w moim starym samochodzie normalnie mialem zwykłą żarówkę i na wcisk był zegar, wydaje mi się, że tu jest tak samo.
Ja mam natomiast do Ciebie pytanie, wiesz jak ten zegarek ustawić?
Cały czas mam -10h i troche to denerwuje, a nie umiem go ustawić.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2012, 23:35:27 »
U mnie jest taka odchylana klapka, a tam dwa albo trzy przyciski opisna "hour", "min" i "set" (albo tylko te dwa pierwsze).  Jedno wciśnięcie "hour" i +1godzina, "min" analogicznie tylko do minut. "set" (o ile jest, bo nie jestem tego pewien) zmienia format wyświetlania godziny z 12h na 24h. Klapkę masz albo przesuwaną w lewo prawo obok wyświetlacza albo odchylaną :)

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2012, 21:18:28 »
Nie kojarze jak jest w Ponym, ale znając życie to tak samo jak miałem w Coupetach i Lantrze, czyli wyjmowany. Podważasz śrubokręcikiem z jednej strony i wyłazi :) Lepiej kup używke, nie wiem czy dostaniesz taką żaróweczke..

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2012, 14:21:28 »
Ok, problem zlikwidowany. Wyciągnąłem zegark, wyjąłem żarówkę. Okazało się, że żarówka sprawna, przeczyściłem styki i działa. Jedynie mnie zdziwiło, że zegarek jest podświetlony jedynie jak kluczyk jest przekręcony - nie jest to zależne od świateł postojowych tylko od pozycji kluczyka. Jak nie mam na zapłnoie i włącze światła to deska rozdzielcza jest podświetlona, gałki ustawiania nawiewu też. Tylko zegarek nie. On jest podświetlony tylko jak silnik odpalony (bądź ta sama pozycja kluczyka, a silnik zgaszony). U Was też tak jest?

Zegarek jest na wcisk. Należy wyjmować ostroznie i podważać równomiernie z dwóch stron.

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2012, 15:14:53 »
Cytat: "Timon"
U Was też tak jest?

Tak. Mało tego jak zapalisz światła to podświetlenie zegarka przygasa (Koreańczycy nie wzięli pod uwagę że gdzieniegdzie na światłach jeździ się całą dobę - zresztą jak Pony był sprzedawany to u nas chyba też jeszcze nie trzeba było).

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2012, 17:29:23 »
T_O_M_A_L_A, a to mnie nawet nie dziwiło. Jedynie dziwne było to, że zegarek podświetla się jedynie na włączonym silniku, a nie jak reszta podświetlenia dodatkó. Robiłem zdjęcia jak to wygląda to później wrzucę do tematu.

[ Dodano: 2012-05-19, 20:45 ]
Zegarek od tyłu wygląda tak jak na niżej zamieszczonym zdjęciu. Żarówkę można wyjąć z tego plastiku, a ten plastik wkłada się w obudowę zegarka i przekręca by zablokować.



T_O_M_A_L_A

  • Gość
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2012, 20:10:07 »
Cytat: "Timon"
Jedynie dziwne było to, że zegarek podświetla się jedynie na włączonym silniku, a nie jak reszta podświetlenia dodatkó.

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim ponym nie byłoby widać godziny, gdyby podświetlenie się nie włączyło :) .

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Żarówka podświetlająca zegarek
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2012, 22:52:17 »
To zależy od tego jakie było oświetlenie. W dzień godzina była widoczna, ale jak już słońca zaszło to również nie było widać.



PS. A samo podświetlenie miga jak są włączone światłą mijania, radio i kierunkowskazy  :roll:  Tak w rytm kierunkowskazów (nie gaśnie, ale miga). No trochę słabo im wyszło to podświetlenie zegarka.