Autor Wątek: [Getz] Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury  (Przeczytany 7123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thepablo

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« dnia: 03 Listopad 2008, 14:07:18 »
Szykuję się do wymiany oleju w swoim getzie (1.5 CRDi, model 2004, 3cyl, 12V 82KM). Auto sprowadziłem z Niemiec i nigdzie nie mam informacji na czym do tej pory jeździł.

Zwracam się z pytaniem do użytkowników getzów z silnikiem diesla, na jakich olejach jeździcie, jakie polecacie? Słyszałem, że do silników z turbiną są jakieś specjalne oleje.

Drugie pytanie.
Przy okazji będę wymieniał też filtry oleju i paliwa. Oryginalny filtr oleju za 50zł jest do zaakceptowania, natomiast za oryginalny filtr paliwa w salonie hyundai-a chcą 170zł. Kupić oryginał, czy ktoś może ma namiary na dobry zamiennik?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:37:50 przez Brt »

RADTUS

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2008, 21:31:57 »
Wymianę w/w elementów zaliczyłem przed tygodniem :)
1. olej kiedyś lałem castrol magnatec GTD; teraz magnatec diesel 5W40 w sumie to już 5 podmianka. Na temat oleju zapewne usłyszysz 1001 opinii więc nie będę zachwalał, ani negował :)
2. wkład filtra oleju (oryginał) 26320-27100 w JC kosztował 33,11 zł
3. filtr paliwa (zamiennik) 25,55 zł; niestety już 2x nie spisałem sobie z niego cyferek, ale jak będziesz potrzebował tej wiedzy zadryndam do sklepu. Osobiście nie zauważyłem nic co mogłoby zdyskwalifikować ten zamiennik, jedyna różnica do oryginału to jest 2cm krótszy.

numer zamiennika: B30521PR

Pozdr, Radek

wlad

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2008, 22:35:37 »
Cytat: "RADTUS"
Osobiście nie zauważyłem nic co mogłoby zdyskwalifikować ten zamiennik, jedyna różnica do oryginału to jest 2cm krótszy.

z tymi zamiennikami to troszke jest lipa-moj z kolei ma doslownie o 1 mm wieksza srednice co powoduje ze nie mozna go dokrecic za pomoca oryginalnych srub.musialem zastosowac opaski jednorazowe-czyli druciarstwo :mrgreen: dobrze,ze przewody doplywowe mialy maly zapas dlugosci-starczylo na styk.
tak sobie mysle-jezeli taka firma nie potrafi zrobic dokladnie wymiarowo takiego filtra,to wole nie myslec jak tam w srodku to wyglada.....a w instalacji CR filtr paliwa jest na rowni wazny jak oleju.

thepablo

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2008, 10:01:30 »
Kilka słów wyjaśnień co do cen przedstawionych na początku tematu

Byłem w salonie i okazało się że:
1. Oryginalny wkład filtru oleju (a nie filtr jak wyżej pisałem) kupiłem za 49zł (salon Hyundai w Warszawie)
2. Filtr paliwa za 170zł okazał się błędnym wpisem w bazie danych. Przed chwilą dostałem informację z salonu Hyundai-a z Kielc, wkład filtru paliwa oryginalny 72zł. Nie będę kombinował z zamiennikiem, taka cena jest już do zaakceptowania :)

RADTUS

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2008, 18:24:17 »
Uzupełniłem numery zamiennika, może komuś się przyda.
Temat sprawdzony, już druga podmianka :)
Zdradź ile skasowali Cię za podmiankę tego zestawu ?

thepablo

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2008, 14:46:22 »
Cytuj
Zdradź ile skasowali Cię za podmiankę tego zestawu ?


Wymieniał będę sam :)

RADTUS

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2008, 10:22:27 »
Cieszę się, że w końcu znalazł się ktoś sam będzie majstrował i będzie można wymieniać się wiedzą :) Trzymam kciuki za powodzenie misji!

grochal

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2008, 16:08:14 »
Witam,

Tez wymienialem ostatnio filtr paliwa i strasznie trudno sie do niego dostac, oczywsicie mialem zamiennik ktory jest kilka cm krotszy od orginalnego ale pasuje i kosztowal o polowe mniej :)

kiboo

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudzień 2008, 19:11:58 »
Cześć
Mam to autko od tygodnia , muszę zrobić wymianę oleju ,paska itp. Mam pytanko,
ile oleju ,,wejdzie" go getza?
Czy macie możliwość gdzieś namierzyć gumy do podału gazu , od hamulca i sprzęgła są ok ?Czy przy wymianie paska konieczna jest wymiana napinacza?
Podobno jest problem po wymianie paska z pompą wodną.

wlad

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2008, 08:07:47 »
Cytat: "kiboo"
Czy przy wymianie paska konieczna jest wymiana napinacza?
Podobno jest problem po wymianie paska z pompą wodną.

pasek rozrzadu wymienia sie w tym silniku co 200kkm[tak pisze w e-techu ]-wiec na pewno trzeba tez wymienic pompe wodna przy okazji.oczywiscie takze napinacze.

RADTUS

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień 2008, 20:56:15 »
Cytat: "kiboo"
Cześć
Mam to autko od tygodnia , muszę zrobić wymianę oleju ,paska itp. Mam pytanko,
ile oleju ,,wejdzie" go getza?
Czy macie możliwość gdzieś namierzyć gumy do podału gazu , od hamulca i sprzęgła są ok ?Czy przy wymianie paska konieczna jest wymiana napinacza?
Podobno jest problem po wymianie paska z pompą wodną.


 4,8L
 instrukcja w temacie paska wskazuje na 120kkm

 Pozdrawiam,

fryzjerka34

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:10:38 »
mam getza ,1.5 CRDi, rocznik 2008, czy moze mi ktoś powiedzieć czy normalne jest ze na tablicy nie widzę wskaźnika temperatury chłodzena w czasie jazdy,,jedynie przy przy rozruchu widać przez moment czerwona diodę na zegarze obrotomierza, czy takpowinno byc, czy może jest coś uszkodzone

marekityle

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:19:41 »
Cytat: "fryzjerka34"
mam getza ,1.5 CRDi, rocznik 2008, czy moze mi ktoś powiedzieć czy normalne jest ze na tablicy nie widzę wskaźnika temperatury chłodzena w czasie jazdy,,jedynie przy przy rozruchu widać przez moment czerwona diodę na zegarze obrotomierza, czy takpowinno byc, czy może jest coś uszkodzone

w moim w czsie rozruchu dodatkowo świeci niebieska dioda która gaśnie dopiero po rozgrzaniu silnika do 60°C, czerwona ponownie zapala się przy 120°C i zgodnie z instrukcją wtedy musisz natychmiast się zatrzymać i wyłączyć silnik

fryzjerka34

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:44:11 »
czytałem w instrukcji że niebieska powinna się świecić ponizej 60stopni, a u mnie wogóle się nie swieci niebiesk, myslę że to chyba jakaś usterka

marekityle

  • Gość
Jaki olej do getza 1.5 CRDi oraz kontrolki temperatury
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Styczeń 2009, 17:18:29 »
fryzjerka34, to może być tylko przepalona :idea: kontrolki