Forum > i30 PD
pulsujące oświetlenie kabiny i bagażnika
mercator2020:
Dzień dobry.
W moim prawie 5 letnim, jeszcze na gwarancji Hyundaia i30 PDE od pewnego czasu na włączonym silniku lekko pulsują światła kabiny oraz oświetlenia bagażnika. Światła zwykle bardziej pulsują czy zmieniają natężenie jak zmieniam obroty, choć na równych występuje to zjawisko. Żarówki oryginalne. Na wyłączonym silniku świecą równo.
Byłem w ASO nic nie znaleźli, sami zaproponowali kolejną wizytę tym razem do głównego elektronika jak określili. Po drugiej wizycie nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Doradca klienta powtarzał, że pomiary ładowania były prawidłowe i że urządzenia diagnostyczne nie wykazały błędów w całym samochodzie. W czasie tych wizyt w ASO nie mówiłem nic o światle bagniku w tym czasie nie wiedziałem o tym, wczorajsze odkrycie. Również wczoraj zauważyłem, jak silnik schodzi z wysokich obrotów to w pewnym momencie światła mijania i oświetlenia wnętrza dokładnie w tym czasie delikatnie przygasły. Inne światła działają wzrokowo w sposób prawidłowy. Czytałem na Internecie, że przyczyną może być regulator napięcia, akumulator, zła masa. Ja mam nadzieję, że w ASO to wykluczyli. Znajomy mówił żebym wymienił żarówki.
Jak przymusić ASO aby bardziej przyłożyli się do tematu, co ewentualnie myślicie o wymianie tych żarówek ( nie podlegają gwarancji, majątku nie kosztują, choć ja nie sądzę że to ich wina).
malerikula:
Zapytaj dokładnie co robili bo to że nie ma błędów nie oznacza pełnej diagnostyki, aso ma krok po kroku opisane co robić przy danym teście. Sprawdzenie dokładnie oscyloscopem instalacji, mas, magistrali, trochę zajmuje. Z każdej operacji na gds można wydrukować informacje, poproś o nie bo podejrzewam że za nie płacisz.
tomilipin:
ASO i pomiary do mrugających żarówek... już to widzę. Palcem pewnie nie kiwnęli. Zbyszek popatrzył fachowym okiem i stwierdził "moim zdaniem nic nie mruga", a Henio zmierzył napięcie na akumulatorze i alternatorze. Koniec.
A zupełnie poważnie - ten typ chyba tak ma, a przynajmniej mój. Zmieniłem oświetlenie wnętrza na LEDowe i teraz tak tego mruganie nie widać. A różnica jest ogromna - polecam zmienić na LEDy, jest na forum wątek o tym, znajdziesz tam wszystkie dane żarówek.
malerikula:
Mam takie auto pod opieką i nic nie mruga.
mercator2020:
--- Cytat: malerikula w 28 Styczeń 2025, 17:55:37 ---Zapytaj dokładnie co robili bo to że nie ma błędów nie oznacza pełnej diagnostyki, aso ma krok po kroku opisane co robić przy danym teście. Sprawdzenie dokładnie oscyloscopem instalacji, mas, magistrali, trochę zajmuje. Z każdej operacji na gds można wydrukować informacje, poproś o nie bo podejrzewam że za nie płacisz.
--- Koniec cytatu ---
Tylko to otrzymałem na moją wyraźną prośbę jak odbierałem 14 stycznia samochód po 2 podejściu. Czy na podstawie tych wpisów można stwierdzić czy wykonywali sprawdzenia oscyloskopem instalacji, mas, magistrali? Samochód za każdym razem był pozostawiony w serwisie na min. 4 h. Nie wiem ile czasu przy nim grzebali faktycznie.
Dodam wczoraj wieczorem pasażer obserwował w czasie normalnej jazdy włączone oświetlenie wewnętrzne, już po kilku sekundach stwierdził że przygasa :(.
Nawigacja
[#] Następna strona