Autor Wątek: [Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów  (Przeczytany 7027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dareczekw

  • Gość
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« dnia: 16 Maj 2012, 19:29:43 »
Mam pytanie czy w waszych tucsonach działa sygnalizacja zapięcia pasów. Chodzi mi o to czy podczas jazdy jak są pasy kierowcy lub pasażera odpięte widać na desce rozdzielczej przy zegarach jakąś kontrolkę i czy słychać "pikanie". U mnie tylko podczas przekręcenia kluczyka zapala się ta kontrolka a potem po kilku sekundach gaśnie.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2012, 19:57:02 »
U mnie jest tak samo. Po przekręceniu kluczyka przez kilkanaście sekund pojawia się kontrolka oraz pikanie. Moim zdaniem to zaleta. W pracy jeżdżę różnymi samochodami między innymi Renault Trafic. Tam kierowca, dopóki nie zapnie pasów cały czas piszczy i świeci kontrolka. Podobno nawet, jeżeli kierowca nie zapnie pasów przez kilka kilometrów, to komputer odstawia silnik i trzeba wzywać serwis.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2012, 20:40:49 »
Cytat: "bobek310"
pojawia się kontrolka oraz pikanie


U mnie nie ma pikania. Da się je jakoś włączyć?
Inny pożyteczny pikacz, który znam ze skody to sygnalizacja pozostawionych włączonych świateł - istnieje coś takiego w tucsonie?
S.

czaperek

  • Gość
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2012, 21:01:53 »
W Tucsonie sygnalizacja włączonych świateł w formie dźwiękowej nie istnieje ( wizualnie światła mijania również nie są sygnalizowane- nie ma tzw. kontrolki świateł pozycyjnych bądź mijania).

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj 2012, 21:34:23 »
Kiedyś pytałem o to w ASO i dostałem odpowiedź, że nie ma sygnalizacji dźwiękowej. Tylko, podczas przekręcenia kluczyka kontrolka miga kilka razy... to tyle...

zbyh

  • Gość
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2012, 21:37:28 »
U mnie też świeci kontrolka od pasów ale nie pika.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] sygnalizacja dźwiękowa zapięcia pasów
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2012, 22:46:20 »
Cytat: "zbyh"
U mnie też świeci kontrolka od pasów ale nie pika.

Mam tak samo.Uważam,że tak jest ok.Pasy zapinam zawsze,chyba że jezda jest po terenie np. firma (nie zapinam) - wtedy by mnie to wkurzało