Autor Wątek: ABS jak sprawdzić  (Przeczytany 1704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hary01

  • Gość
ABS jak sprawdzić
« dnia: 01 Listopad 2008, 21:32:10 »
Witam mam mały problem z ABS gdy jest mgła lub duża wilgotność powietrza to działa bez zarzutów ale w normalny ciepły dzień nie działa podejrzewam ze nie ma gdzieś przejścia czujniki sprawdzali w warsztacie są ok, ale nie mogli połączyć z kompem .Gdzie mogę szukać usterki lub jak najprościej sprawdzić.

Roman_d

  • Gość
ABS jak sprawdzić
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2008, 22:51:51 »
Miałem kiedyś podobny problem w poprzedniej Sonacie.
ABS nie działał ale jak auto postało na deszczu lub we mgle to czasami załapał.
Okazało się, że skorodowane były styki przy wejściu na pompę ABSu. Czujniki były Ok, podpięcie pod komputer też za bardzo nic nie dało. Dopiero jak mechanik sprawdził całą wiązkę i wymontował Pompę okazało się że nie ma styku (a dokładniej czasami był a czasami nie) na zasilaniu pompy.

Jak masz możliwość to przyjrzyj się jak to wygląda u Ciebie. Może uda ci się coś dostrzec. Najlepiej byłoby rozpiąć przewody na kostce i zmierzyć czy pompa ma przejście (określoną rezystancję) podczas gdy będziesz poruszać kablami. Później proponuję wymontować pompę, sprawdzić dokładnie połączenia, wyczyścić i spróbować naprawić albo wymiana pompy na nową (ja włożyłem do mojego pompę z rozbitej Sonaty i działa do dziś).
Między poszczególnymi modelami rocznikowymi mogą występować różnice w ulokowaniu przyłącza kablowego. W mojej było ono od góry a w tej co założyłem było od dołu. Ale działa :mrgreen:
Jeśli okaże się że pompa jest w porządku to zostaje zabawa ze sprawdzeniem całej wiązki elektrycznej od sterownika do pompy i czujników. Oraz sprawdzenie samego sterownika.

fusior

  • Gość
ABS jak sprawdzić
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2008, 17:33:49 »
Odnośnie ABS to u mnie sprawa wygląda tak:
Przed przekładką przedniego zawieszenia zepsuty był czujnik, wiec ABS nie działał teraz mam "nowe zawieszenie" i czujniki na 99% są sprawne. Gdy zapalam samochód ABS działa, jednak po przejechaniu kilku/nastu metrów włącza się kontrolka (czyli nie działa)
Prawie nigdy ale zdaża się że podczas jazdy gaśnie kontrolka, i gdy zahamuje czuje że działa, lecz zaraz po tym hamowniu gdy puszczę pedał hamulca
załącza sie z powrotem.
Diagnoza SONATY 98r tzn podpięcie pod kompa kosztuje 150 zł !!
Może by tak zaoszczędzić i naprawić samemu ?
TAK ALE OD CZEGO ZACZĄĆ ?

Hants

  • Gość
ABS jak sprawdzić
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2008, 18:22:40 »
Dziwne, ze sie ABS zalacza ponownie. Wydaje mi sie, ze dla bezpieczenstwa, jesli ABS jest OFF, to powinien sie wlaczac ponownie dopiero po restarcie.

bzyk

  • Gość
ABS jak sprawdzić
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2009, 17:10:06 »
Diagnoza SONATY 98r tzn podpięcie pod kompa kosztuje 150 zł !!
Może by tak zaoszczędzić i naprawić samemu ?
TAK ALE OD CZEGO ZACZĄĆ ?[/quote]

Nie wiem jak u Was, ale w Warszawie w serwisie Hyundai-a przy trasie Lazienkowskiej podpiecie pod orginalny komputer Hyundai z diagnoza kosztuj 50+vat, moze bedzies sie wybieral w te strony ??