Autor Wątek: JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS  (Przeczytany 2504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

premek

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« dnia: 10 Czerwiec 2008, 17:59:47 »
W duże upały mój accencik zaczyna się dziwnie zachowywać. Zapala się kontrolka ABS i - co gorsza - nie załącza się wtedy żaden z wentylatorów.
Dzieje się tak wyłącznie gdy auto stoi kilka godzin w pełnym słońcu.
Przypuszczam, że winne będzie jakieś połączenie lub czujnik, ale nie bardzo wiem gdzie są wspólne punkty tych dwóch urządzeń.
Dodam, że te usterki ZAWSZE występują razem, więc nie ma chyba mowy o przypadku.
Macie pojęcie od czego zacząć poszukiwania?

Vex

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:29:00 »
Mi dzisiaj zaczelo fiksowac radio razem z systemem glosnomowiacym ktorego nie uzywam, tzn. najpierw sie w ogole nie wlaczalo potem wlaczalo i w tym samym momencie wylaczalo, glosnik zaczol cos pykac.
Co zrobilem ? Wyjolem bezpiecznik i wsadzilem ponownie, nic. Wyjolem na kilka minut, nastapil reset i jak reka odjol :)

Czasem najprosstrze czynnosci sa najlepsze, wiec na poczatek tez proponuje taki manewr.

premek

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2008, 19:40:55 »
Hm.
Spróbuję, chociaż wieczorem problem nigdy nie występuje. O 7 rano też jest ok, tylko zawsze w upał.
O tyle to denerwujące, że jak nie działa wentylator to mi nie chce aut się schładzać na postoju. Jazda w korkach na szczęście mi nie grozi, bo aż boję się pomyśleć jaki byłby tego efekt...

premek

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2008, 15:47:39 »
No i wyszło na to, że d...a. Moja teoria o wspólnym podłączeniu legła w gruzach - większy wentylator nie włącza się wcale a powinien działać zawsze jak jest klima załączona. Dzisiaj pogmeram i zobaczę co padło (jakoś dziwnie obstawiam przekaźnik, ale to wróżenie z fusów).
Martwi mnie natomiast ABS. Przestaje działać zawsze w upał. Fakt, że najbardziej potrzebny przy deszczu czy zimą pewnie będzie działał, ale skąd ten objaw?
Jakieś pomysły?

BartBartez

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2008, 15:58:04 »
Obstawiam "zimny lut"

premek

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2008, 22:33:55 »
No może racja. Masz pomysł gdzie?

BartBartez

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2008, 16:06:09 »
Słaby jestem z elektroniki. Nie mam pojęcia. Ja udałbym się do zaufanego speca

premek

  • Gość
JEDNAK NIE - Wspólne połączenie wentylatorów i ABS
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2008, 21:46:10 »
Sęk w tym "zaufanym". tzw. Speców nie brakuje, ale z kompetencją u nich przeciętnie.
Póki co powalczę z wentylatorem :)